Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 8d. 15:35

Turkijos kontrastai: ar žinote, kur galima ir pasideginti, ir paslidinėti?

Skrydis oro balionu Kapadokijoje, Turkijoje
Vida Press nuotr. / Oro balionai Kapadokijoje

Urbanizacijos paveikti miestai, sniegu padengtos viršukalnės, istorija žavintys muziejai. „Vis dažniau atsiranda keliautojų, besirenkančių vykti ne į tradicines ir gerai pažįstamas vietas, bet norinčių atrasti ką nors naujo“, – teigė „Baltic Tours“ kelionių ekspertė Dovilė Petkevičiūtė, sutikusi papasakoti apie unikalumu garsėjančią Turkijos vietą.

„Kelionės nuotykiai prasidėjo dar kraunantis daiktus. Neįtikėtina, bet pagal kelionės programą į lagaminą turėjau susipakuoti ir maudymosi kostiumėlį, ir... slidinėjimo akinius! Kai tik sužinojau, kad Turkijoje yra tokia vieta, kurioje gali ir pasideginti, ir paslidinėti, supratau, kad privalau ten nuvykti. Socialinių medijų amžiuje žmonės svajoja nusifotografuoti vietoje, kurios dar niekas anksčiau nėra matęs“, – juokėsi D.Petkevičiūtė, paklausta, kaip nusprendė Turkijos miestą Kaiserį pasirinkti savo kelionės tikslu.

Patogus skrydis prisideda prie kelionės kokybės

„Visų pirma įsigijau lėktuvo bilietus. Nors visų skrydžio bendrovių skrydis šia kryptimi kainuoja panašiai (~200 eurų), pasirinkau „Turkish Airlines“ nes, pirmiausia, norėjau pamatyti naują ir inovatyvų Stambulo oro uostą, o antra – ši skrydžio bendrovė pirmąjį slidinėjimo inventorių iki 30 kg nuskraidina nemokamai“, – patarimais dalijosi D.Petkevičiūtė.

Baltic Tours nuotr./Turkijoje prausiasi turkas
Baltic Tours nuotr./Turkijoje prausiasi turkas

Nors dažniausiai pagrindiniu skrydžio akcentu man tampa ore patiekiamas maistas, šį kartą net labiau džiaugiausi išsimiegoti leidusia patogia sėdyne. Taip pat, vos nusileidus Kaiserio miesto oro uoste ir peržvelgus kelionės programą, supratau, kad laiko ilsėtis čia nebus – jau ateinančią naktį kelsimės kelios valandos po vidurnakčio ir keliausime į Kapadokiją – kartu su saule ten pakils daugybė oro balionų“, – pasakojo „Baltic Tours“ atstovė.

Kaiserį pažinti pakaks dienos

Kelionė prasidėjo nuo Kaiserio miesto, kuriame ir apsistojome. Susipažinti su šiuo miestu galima per vieną dieną – svarbu pamatyti antrą pagal dydį Turkijos turgų – Grand Bazaar, paragauti ir lauktuvėms nupirkti turkiškų skanėstų.

„Po pietų rekomenduoju nuvykti į senovinį Talas miestelį. Jau įsibėgėjus ekskursijai mūsų gidas, meno tyrinėtojas, prisipažino, kad jaučiasi nepatogiai: anksčiau miestelis ir ten stovinti tvirtovė dvelkė prabanga, o šiandien ten pilna šiukšlių ir apleistų namų. Kadangi anksčiau tos vietos nebuvau mačiusi, gido istorija sudomino – tūkstančių metų senumo namuose gyventojų nebėra, šiandien juose įsikūrusios kavinės, pasipuošusios spalvotomis iškabomis“, – pasakojo keliautoja.

Slidinėjimo diena Turkijoje – vos 10 Eur

Antrąją kelionės dieną D.Petkevičiūtė aplankė naują, modernų, didelių investicijų pareikalavusį Erciyes slidinėjimo kurortą.

„Daugeliui kyla klausimas, kodėl kas nors rinktųsi nedidelį, kiek atokesnį slidinėjimo kurortą, o ne gerai pažįstamas Alpes. Atsakymas paprastas – Erciyes slidinėjimo kurortas yra ne privatus projektas, bet valstybės lėšomis įrengtas turistinis traukos centras. Dėl šios priežasties visa slidinėjimo diena čia kainuos vos apie 10 eurų, o apsistojus kurorte esančiame viešbutyje slidinėjimo pasas jau bus įtrauktas į kainą“, – pranašumus vardijo kelionių ekspertė.

Kokybės klausimas taip pat neturėtų kelti abejonių – prie kurorto projekto prisidėjo slidinėjimo infrastruktūrą išmanantys profesionalai austrai. Jie padėjo ištobulinti trasas, išsirinkti geriausius keltuvus ir sniego mašinas.

Kad pamatytų Kapadokijos grožį, turistai keliasi dar prieš saulę

Pasak D.Petkevičiūtės, paskutinė kelionės po centrinę Turkiją diena buvo įspūdingiausia – teko keltis dar prieš saulę ir vykti į Kapadokiją. Ji pasakojo, kad vykdama į atvirukuose matytas vietas dažniausiai lieka nusivylusi – nuotraukose viskas atrodo daug gražiau, jose nesimato gausybės turistų, spalvos taip pat būna pakoreguotos.

„Vaikščiojant po Kapadokijos apylinkes vietinis gidas paklausė ar to, ką matau, ir tikėjausi. Mano atsakymas buvo paprastas – tikėjausi daug, bet tai, ką pamačiau, pranoko visus mano lūkesčius. Didžiausią įspūdį paliko plačios erdvės. Nesvarbu, kiek žmonių susirinktų, jų aplink nepastebi. Taip pat savo akimis įsitikinau, kad populiarus pavadinimas „keisčiausias pasaulio kraštovaizdis“ šiam kraštui iš tiesų tinka“, – kalbėjo „Baltic Tours“ kelionių ekspertė.

Baltic Tours nuotr./Spalvotas senovinis Talas miestas
Baltic Tours nuotr./Spalvotas senovinis Talas miestas

Vietovė, sukurta ugnikalnio

Kapadokijos vietovė susiformavo išsiveržus ugnikalniui. Ugnikalnis išskyrė į akmenį panašią, bet paslankesnę medžiagą. Iš jos, gamtos jėgoms veikiant, susidarė į akmens kalnus panašūs kūgiai ir grybo formos statulos, vadinamos laumių arba fėjų kaminais.

„Nė kiek nehiperbolizuoju sakydama, kad keliaudamas po milijono metų senumo Kapadokijos miestus kartais gali suabejoti – esi Žemėje, ar Mėnulyje. Neoficialiai ši vieta net vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu“, – teigė D.Petkevičiūtė.

Pokalbio pabaigoje keliautoja pasakė, kad labiausiai ją visgi sužavėjo turistų pamėgtas vaizdas – anksti ryte, kartu su saule kylantys oro balionai. „Šį kartą pati skristi dar neišdrįsau. Valandą tiesiog praleidau vaikščiodama po kalnus, žavėdamasi kraštovaizdžiu ir grožėdamasi įspūdingiausiu kada nors matytu saulėtekiu“, – prisiminimais dalijosi keliautoja.

„Stovėti aukštai ant kalno, stebėti Kapadokijos miesto panoramą ir aplink save matyti nesibaigiantį smėlio spalvos kraštovaizdį. Nuostabus dalykas, kad beveik nuo visų apžvalgos taškų Kapadokijoje tolumoje matosi ir sniego viršukalne pasipuošęs Erciyes kalnas, saulės atokaitoje kviečiantis slidinėti. Matydami šį vaizdą, pažadėsite sau Kapadokijos kraštovaizdį ne tik rekomenduoti kitiems, bet ir pakilti oro balionu. Viskuo grožėtis iš viršaus turėtų būti neįkainojama patirtis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje