Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 23d. 17:02

Užupis pateko tarp hipsteriškiausių Europos vietovių

Užupis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Užupis

Daugelis turistų kelionių kryptis renkasi pagal patogumą ir populiarių objektų, kurių nuotraukas galėtų įsikelti į „Instagram“, skaičių. Tačiau kai kuriems įdomiausios tokios vietos, kurios labiau žinomos vietiniams, o ne turistams.

Būtent jos atsidūrė šiame sąraše, kuris sudarytas atsižvelgus į kelionių tinklaraštininkų rekomendacijas ir paskelbtas „Travel Supermarket“, rašo Independent.co.

Vietovės buvo vertinamos pagal tris kriterijus – kultūros, kūrybiškumo ir nekilnojamojo turto vertę. Visose jų yra privačių kavinių, vintažinių butikų, mažų dviračių parduotuvių, visuomeninių darbo erdvių, galerijų, studijų, loftų ir panašiai. „Baudos“ taškai skirti tiems, kuriose veikia didieji (tinkliniai) dariniai, pavyzdžiui, „Starbucks“, „Costa“.

Tarp sąraše esančių vietovių – ir bohemiškasis Vilniaus rajonas Užupis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Užupis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Užupis

„Šis rajonas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Tai reiškia, kad vietovė yra pilna įdomios architektūros ir istorijos. Užupiečiai yra įkūrę Užupio respubliką, balandžio 1 d. švenčia savo Nepriklausomybės dieną, turi prezidentą, keturias vėliavas, mažą kariuomenę ir konstituciją“, – rašoma apie Užupį.

Greta jo sąraše rikiuojasi tokios vietovės kaip Nørrebro rajonas Kopenhagoje, Danijoje ar Kalamaja, Taline, Estijoje.

Visas sąrašas atrodo taip:

Poble Sec, Barselona, Ispanija

Barselona – vienas iš dviejų Ispanijos miestų, patekusių į šį sąrašą. Poble Sec rajone užtenka praleisti dieną, per kurią būtina aplankyti ir čia veikiančią Nacionalinį Katalonijos meno muziejų.

 123rf.com/Grafitis
123rf.com/Grafitis

Cotroceni, Bukareštas, Rumunija

Tai ramus rajonas, kuriame daugiausia parkų ir moksleivių. Tačiau čia taip pat galite rasti egzotiškų parduotuvėlių ir įdomių barų. Taip pat Cotroceni rajonas yra ir vienas svarbiausių šalies sostinėje, kadangi čia įsikūrusi oficiali Rumunijos prezidento rezidencija, taip pat stovi Nacionalinis muziejus.

Malasaña, Madridas, Ispanija

Didžiausių liaupsių Malasaña rajonas nusipelno dėl kultūros. Be to, jame įsikūręs Madrido Comillas Pontifical universitetas. Ši vietovė garsi dėl Ispanų sukilimo ir laikoma La Movida Madrileña – kultūros judėjimo, kilusio po generolo Francisco Franco mirties 1975 metais, gimimo vieta.

Dabar šis miesto rajonas garsus dėl naktinio gyvenimo. Taip pat čia galima išvysti įspūdingų grafičių.

Belleville and Ménilmontant, Paryžius, Prancūzija

Be kitų įdomių vietelių, būtent šiame Paryžiaus rajone yra žymiosios Per Lašezo kapinės, kuriose palaidoti ir rašytojai Lafontenas bei Moljeras, H.Balzacas, kompozitorius G.Bizet ir kiti kultūros, politikos veikėjai. Šiuo metu Per Lašezo kapinėse palaidota daugiau kaip 1 000 000 žmonių.

Savamala, Belgradas, Serbija

Greta Belgrado centrinės stoties esantis rajonas per pastaruosius septyneris metus stipriai pasikeitė ir tapo vienu populiariausių Serbijos sostinės rajonų. Jame veikia daug kūrybinių erdvių, skirtų įvairių profesijų atstovams, startuoliams; veikia įvairūs dizaino ir mados namai, pavyzdžiui, „Mikser House“, galerija „G12Hub“.

 123rf.com/Grafitis
123rf.com/Grafitis

Amsterdam-Noord, Amsterdamas, Nyderlandai

Tai – tikras hipsteriškas miestelis, įsikūręs atokiau miesto, urbanistinėje „saloje“. Buvusiuose sandėliuose šiuo metu veikia butikiniai viešbučiai, kavinės. Šioje vietoje veikė ir seniausias Amsterdame kino teatras „Filmai“, kuriame filmai rodomi daugiau nei 100 metų.

7th District, Budapeštas, Vengrija

Kadaise čia buvo žydų bendruomenės teritorija, dabar čia veikia daugybė populiarių barų. Jie įsikūrę senuose namuose, kuriose daug atnaujintų kėdžių, stalų, net automobilių, pritaikytų viešam naudojimui. Nieko keisto, kad čia galima gauti nebrangių gėrimų ir maisto bei pajusti puikią Vengrijos sostinės atmosferą.

Holesovice, Praha, Čekija

Anksčiau vietovė buvo žinoma dėl šaldytos mėsos gamybos, dabar – dėl laisvos atmosferos, kuria pulsuoja šiuolaikiški barai, restoranai, siūlantys lankytojams puikių europietiškos virtuvės patiekalų.

Mariahilf, Viena, Austrija

Užtenka pasakyti, jog būtent šiame rajone įsikūręs Nacionalinis Vienos operos teatras, be to, čia gyveno vienas žinomiausių pasaulyje kompozitorių – Ludwigas van Beethovenas.

Plagwitz, Leipcigas, Vokietija

Šiame rajone galima pamiršti, kad esi Vokietijoje – jame jaučiasi braziliška ir portugališka dvasia, kurią kuria nemaža meno žmonių bendruomenė. Vienas iš didžiausių kultūros vertybių rajone yra Spinnerei – buvęs medvilnės fabrikas, kuriame dabar įsikūrusios meno galerijos, organizuojančios parodas, filmų peržiūras ir kitus kultūros renginius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Festivalio dalyvis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Festivalio Leipcige dalyvis

Nørrebro, Kopenhaga, Danija

Niekur nėra taip gera riedėti dviračiu, kaip Kopenhagoje, o ypač – Nørrebro. Jei būsite čia, būtinai užsukite į Superkilen parką, kuriame auga daugybė augalų iš 60 pasaulio šalių. Apžiūrėti jį patogiausia sėdint ant dviračio.

Kalamaja, Talinas, Estija

Vienas jaukiausių, o kartu ir moderniausių Talino rajonų, it magnetas traukia kūrybiškas sielas. Todėl šiuo metu tai – pats įdomiausias miesto rajonas, kuriame atgaivą randa visi, ieškantys įdomių meno parodų, renginių ar tiesiog vietų išgerti kavos.

Exarchia, Atėnai, Graikija

Rajonas žinomas kaip Graikijos anarchistų namai, taip pat gausus studentų – ačiū už tai Nacionaliniam Atėnų technikos muziejui. Šiame rajone pastaruoju metu įgyvendinami įvairūs socialiniai ir meno projektai. Pavyzdžiui, visuomenės poreikiams pritaikomos apleistos erdvės, tokios kaip automobilių aikštelės, pastatai.

Sredets, Sofija, Bulgarija

Nacionalinė Bulgarijos meno galerija, Gamtos istorijos muziejus ir Nacionalinis teatras, taip pat Sofijos universitetas – visi šie objektai įsikūrę Sredets rajone.

Grünerløkka, Oslas, Norvegija

Buvęs įprastas darbininkų rajonas dabar jis virto kultūros traukos centru, kuriame veikia galerijos, vintažo parduotuvės, barai, kiekvieną sekmadienį organizuojamas turgus.

Pigneto, Roma, Italija

Roma yra vienas lankomiausių Europos miestų. Vis dėlto greičiausiai nedaugelis turistų žino apie Pigneto rajoną. Be reikalo: anksčiau buvęs tamsus darbininkų rajonėlis, dabar yra virtęs patrauklia vieta, kurioje pilna tatuiruočių salonų, hipsteriškų kavinių, restoranėlių ir galerijų.

Metelkova, Liubliana, Slovėnija

Jau vien faktas, kad rajonas įsikūręs buvusiuose kariniuose barakuose, daro šį rajoną įdomų. Be to, šiuo metu Metelkova yra vienas didžiausių urbanistinių rajonų Europoje. 1993 metais pradėjęs savo naują gyvenimo etapą, dabar jis nuolat pilnas žmonių – kasmet čia vyksta 1500 kultūros renginių per metus.

Södermalm, Stokholmas, Švedija

Be kitų privalumų, Södermalm yra geriausia vieta, norintiems pamatyti Švedijos sostinės panoramą.

Praga, Varšuva, Lenkija

Anksčiau Praga buvo vienas pavojingiausių miesto rajonų, vadintas „Bermudų trikampiu“ – dėl vietinių gyventojų „draugiškumo“ svečiams. Tačiau tie laikai praėjo – dabar rajonas yra tapęs populiaria meno srityje dirbančių žmonių susitikimo vieta. Čia daug alernatyvių galerijų, kino teatrų, pogrindžio klubų.

Ancoats, Mančesteris, Jungtinė Karalystė

Jei anksčiau čia sutikti būdavo galima tik darbininkus, dabar dauguma rajono gyventojų – savarankiškai dirbantys verslininkai.

Miera Iela, Ryga, Latvija

Mes turime Užupio respubliką, o latviai – Miela Iela. Savarankiškas rajonėlis turi savo festivalį, kuris populiarus ne tik tarp vietinių. Į jį kasmet traukia vis daugiau turistų.

Kreuzberg, Berlynas, Vokietija

Tai daugiausia teigiamų atsiliepimų iš kelionių tinklaraštininkų sulaukusi vietovė. Netoli garsiosios Berlyno sienos esantis rajonas garsėja savo bohemiškumu, muzikos industrijos atstovais – nuo „Bloc Party“ iki „Get Cape“, „Wear Cape“, „Fly“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje