Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vargas pagyrūnams: 7 vietos pasaulyje, kur už asmenukių darymą galite susilaukti nemalonumų

Asmenukė
123rf.com nuotr. / Asmenukė
Šaltinis: 15min
0
A A

Be socialinių tinklų negalintys gyventi turistai kai kuriose jų pamėgtose vietose privertė imtis griežtų priemonių – uždrausti asmenukes. „Cinde Nast Traveler“ įspėja – jeigu mėginsite šiose septyniose vietose darytis asmenukes, galite susilaukti ne tik įspėjimo, bet ir baudos.

1. Taho ežero parkas Kalifornijos ir Nevados valstijose, JAV

 

A photo posted by Jacob Bean (@jacob_bean) on

 

Taho ežero prižiūrėtai primygtinai prašo lankytojų nefotografuoti miškuose aplink ežerą esančių lokių, juo labiau – nesidaryti asmenukių, nes taip plėšrūnui būtų atsukama nugara. Parko atstovai pabrėžia, kad dėmesį sutelkę į fotografiją lankytojai ne tik pamiršta pasigėrėti nuostabiais vaizdais čia ir dabar, bet ir nepastebi pavojų. Tokie perspėjimai – ne be reikalo. 2013 metais Pietų Afrikos Respublikoje dėl geresnės nuotraukos prie raganosių artyn priėjusi pora buvo smarkiai sužalota.

2. Van Gogho muziejus Amsterdame, Nyderlanduose

 

A photo posted by Indresting (@indresting) on

 

Šio muziejaus vadovybė jau senokai nesižavi lankytojų fotografija ir ilgai draudė fotografuoti vieno geriausio pasaulio menininkų darbus. 2013 metų gegužės mėnesį jie nusprendė nusileisti spaudimui iš socialinių tinklų apsėstos visuomenės ir panaikinti šį draudimą. Tačiau neilgam – 2014-ųjų kovą fotografuoti vėl buvo uždrausta. Muziejaus atstovai pareiškė, kad viename populiariausių turistų lankomų objektų Amsterdame atsirado įtampa tarp tų, kurie nori fotografuoti paveikslus, ir tų, kurie nori jais pasigėrėti.

3. Meka Saudo Arabijoje

„Scanpix“/AP nuotr./Meka
„Scanpix“/AP nuotr./Meka

Hadžas – kelionė į šventąjį Mekos miestą, yra vienas iš svarbiausių įvykių musulmonų gyvenime. Tačiau technologijų iškilimas ėmė kelti konfliktus tarp jaunų musulmonų, kurie socialiniuose tinkluose ėmė dokumentuoti savo piligriminę kelionę, ir senosios kartos tikinčiųjų. Nemažai islamo dvasininkų yra kreipęsi į musulmonus su prašymais nefotografuoti ypatingą dvasinę reikšmę turinčios kelionės, juo labiau – nesidaryti ir neskelbti asmenukių iš jos. Ypač tai, anot jų, svarbu, kai lankomasi šventomis laikomose vietose, nes tokios nuotraukos prieštarauja islame skelbiamam kuklumo principui.

4. Siksto koplyčia Vatikane

AFP/„Scanpix“ nuotr./Siksto koplyčia
AFP/„Scanpix“ nuotr./Siksto koplyčia

Siksto koplyčioje uždrausta fotografuoti – įskaitant ir mėginimą įamžinti jos garsiąsias lubas, kurias ištapęs Michelangelo. Toks draudimas neturi nieko bendro su Van Gogh'o muziejaus atstovų argumentu, kad fotografuojantys žmonės trukdo kitiems mėgautis menu. 1980 metais Vatikanas gavo 3 mln. JAV dolerių, kurių reikėjo renovacijai, iš Japonijos „Nippon“ televizijos. Mainais jai buvo suteiktos išskirtinės meno kūrinių fotografavimo ir filmavimo teisės. Tačiau nors šis draudimas techniškai vis dar galioja, jo vykdymas nėra toks ir griežtas – daugeliui turistų pavyksta įamžinti kvapą gniaužiančią koplyčią iš vidaus.

5. Garupės paplūdimys Prancūzijoje

Pietų Prancūzijoje esančiame Garupės paplūdimyje uždraustos asmenukės, kurios buvo pavadintos netgi „pagyrukėmis“ (angl. „braggies“). Pareikšta, kad nuolatinis dalijimasis nuotraukomis socialiniuose tinkluose menkina tikrąją buvimo paplūdimyje patirtį. Atstovas spaudai aiškino, kad šis paplūdimys – vienas ištaigingiausių ir puikiausiai tvarkomų paplūdimių visoje Prancūzijoje, todėl norima, kad jame žmonės mėgautųsi išskirtinėmis akimirkomis, o ne praleistų didžiąją laiko dalį besigirdami socialiniuose tinkluose.

6. Bėgimas nuo bulių Pamplonoje, Ispanijoje

AFP/„Scanpix“ nuotr./Britas, besidarantis asmenukę per bėgimą nuo bulių
AFP/„Scanpix“ nuotr./Britas, besidarantis asmenukę per bėgimą nuo bulių

Asmenukės darymas bėgant neatrodo labai jau saugiai. Asmenukės darymas bėgant nuo bulių – juo labiau. Pamplonos, kuriame kasmet rengiamas bėgimas nuo bulių, valdžia paskelbė asmenukių draudimą, ir ėmėsi bausti pažeidėjus. Šiemet vienam britui skirta 3 tūkst. eurų bauda už šio draudimo nepaisymą. Vienas Ispanijos laikraštis šią asmenukę pavadino tikriausiai pačia pavojingiausia pasaulyje, tačiau po jos autoriui skirtos baudos ji tikriausiai tapo ir pačia brangiausia.

7. Zoologijos sodai Niujorko valstijoje

 

A photo posted by @tinderguyswithtigers on

Niujorkas tapo pirmąja valstija JAV, kurioje zoologijos soduose žmonėms uždrausta turėti tiesioginį kontaktą arba fotografuotis su pavojingomis laukinėmis katėmis, pavyzdžiui, liūtais, tigrais, leopardais. Nors šio įstatymo kūrėjai aiškino, kad ne socialiniai tinklai juos privertė imtis tokio siūlymo, tačiau tikriausiai augantis „asmenukių su tigrais“ populiarumas visgi prisidėjo prie to. Žmonės, kurie pažeidžia šį įstatymą, gali susilaukti baudos nuo 500 iki 1000 JAV dolerių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje