Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 15d. 18:51

Verta aplankyti: 1. Švento Jono laužai Ispanijoje

Nakties laužai San Juan šventėje Alikantės mieste Ispanijoje
sxc.hu nuotr. / Nakties laužai San Juan šventėje Alikantės mieste Ispanijoje

Lietuvoje gyvas priežodis: „Kiekvienas kiemas turi savo Joną“. Populiarus vardas – populiari šventė. Tačiau Joninės vienokiu ar kitokiu pavidalu švenčiamos daug kur, tad norintiems trumpiausią vasaros naktį sutikti kitaip nei buvo įprasta iki šiol, vertėtų užsukti į Ispaniją.

Kiekvienais metais aplink birželio 24 dieną daugelis Ispanijos miestų švenčia festivalį pavadinimu „Šv. Jono laužai“ (ispan. Hogueras de San Juan). Visos šventės centru laikomas Alikantės miestas, kuriame nuo 1928 metų kasmet vyksta didžiausi renginiai. Prieš daugiau nei 80 metų šventę sugalvojęs Jose Maria Py, buvo įsitikinęs, kad Alikantės miestui reikia išsiskirti ir surengti įsimintiną festivalį. Sumaišęs Valensijos miesto ugnies fiestos tradicijas su laužų deginimu trumpiausią metų naktį J. M. Py sukūrė unikalią šventę, kuri iki šių dienų išsiplėtė daugelyje Ispanijos regionų.

Festivalis dažniausiai vyksta nuo birželio 19 iki 24 dienos. Visas penkias dienas miesto gyventojai 8 ryte kelia didžiulį triukšmą ir žadina kaimynus. Vėliau dienos viduryje visą miestą vėl užplūsta garsai, tik tuomet jau sproginėja fejerverkai ir petardos. Viso festivalio metu vietiniame stadione vyksta bulių kovos. O nuo 11 vakaro iki 6 valandų ryto kiekvieną fiestos naktį vyksta gatvės vakarėliai, kuriuose žmonės geria, šoka ir linksminasi iki pat ryto.

sxc.hu nuotr./Dekoracija Alikantės mieste. Festivalio pabaigoje ji bus sudeginta.
sxc.hu nuotr./Dekoracija Alikantės mieste.

Jau birželio 19 dieną prasideda festivalio veiksmas. Į gatves išnešamos visos dekoracijos ir skulptūros, kurios festivalio pabaigoje būna sudeginamos. Birželio 21 dieną vyksta muzikinių grupių paradas, kurio metu muzikantai formuoja grupes ir grodami įvairią muziką vaikšto miesto gatvėmis. Kiti du paradai surengiami dar po dienos – birželio 22-ją. Prizų dalinimo (angl. Prize giving Parade) eisena ir Gėlių teikimo (angl. Flower Offering Parade to the Virgin of Remedy) paradas. Per visas eisenas miestiečiai dėvi tradicinius Alikantės drabužius, o per Gėlių teikimo paradą moterys dar ant pečių apsisiaučia mantijas.

Festivalio kulminacija – birželio 24 dieną, 12 valandą nakties, kai prasideda galingų fejerverkų puokštė dar vadinama palme (ispan. La Palmera). Iš karto po įspūdingų saliutų seka laužų ir dekoracijų deginimo ritualas (ispan. La Crema). Paskutinis ir vienas populiariausių šventės akcentų – laužų gesinimas. Atvykę gaisrininkai gausiomis vandens čiurkšlėmis užlieja ugnį.

Kiekvienas Alikantės miesto rajonas turi savo dekoracijas ir laužų instaliacijas. Meno konkursas – taip pat svarbi festivalio dalis. Tad norintiems per Jonines ne tik šokinėti per laužą, bet ir grožėtis ugnies magija, San Juan laužai vilioja jus į Alikantę.

Informacija parengta pagal Mostinterestingdestinations.com informaciją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje