Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 14d. 11:56

Vietos, į kurias geriausia tepti slides: patyrusiųjų svajonė ir pradedančiųjų rojus

Slidinėjimas
123RF.com nuotr. / Slidinėjimas

Prasidėjusi vasara jau įsuko atostogų karuselę, tačiau žiemos sporto aistruoliams savo mėgstamiausio atostogų laiko dar teks palaukti. Nežiūrint to, žiemos atostogas galima ir net būtina pradėti planuoti jau dabar. Jei lig miražas persekioja atostogų vaizdiniai, o neklotų patalų krūva primena apsnigtus kalnus – nedelskite.

Pats laikas išsirinkti vieną iš puikių Prancūzijos ar Italijos slidinėjimo kurortų ir užsisakyti tinkamiausią pasiūlymų paketą. Tada kiekviena laukimo diena virs mažu žingsneliu snieguotos viršūnės link ir net iki atostogų likęs laikas prisipildys nekantraus džiugesio.

Kalnai turi nepaaiškinamą magišką galią, kuri visus vilioja ir traukia. Kylant į viršūnę, nuo kurios, rodos, galėtum pasiekti debesis, ir dairantis po atsivėrusį žadą atimantį horizontą atrodo, kad iš tiesų stovi ant pasaulio stogo. Ir visai nesvarbu, ką kalnuose veikiate – laipiojate, slidinėjate ar tiesiog pakilę dairotės. Kalnai tokie pat gyvi kaip ir mes, todėl jų paslaptinga didybė užburia ir įtraukia kiekvieną juose apsilankiusį, todėl norisi juos pažinti ir perprasti. Ir tos pažinties niekada negana.

Kalnai vis iš naujo pakeri net ir tuos, kurie į juos atvyksta kiekvienais metais, o ką jau kalbėti apie tuos, kurie atsistoti ant slidžių ryžosi pirmąjį kartą. Tada bene svarbiausia, kad kelionė būtų sklandi, servisas puikus, o jaudulį keltų tik dar neišbandyti nauji ir nepatirti iššūkiai bei įspūdžiai.

Kad atostogos tarp baltų viršūnių slystų lengvai ir nerūpestingai lig per šviežiai nuvalytą slidinėjimo trasą, tereikia užsisakyti vieną iš Novaturo siūlomų slidinėjimo kelionių. Kelionės organozatoriai pasirūpins viskuo, o jums laikui atėjus teliks šokti ant slidžių ir mėgautis pagaliau prasidėjusiomis atostogomis.

123RF.com nuotr./Slidinėjimas
123RF.com nuotr./Slidinėjimas

Geriausio pasaulyje kurorto iššūkis net ir labiausiai patyrusiems

Ne vienas prisiekęs slidininkas net nemirktelėjęs pasakytų, kad Prancūzija – pati tinkamiausia kryptis visiems slidinėjantiems, nuo pradinuko iki profesionalo. Tai tikras žiemos sporto aistruolių rojus, nes čia veikia didžiausios ir ilgiausios slidinėjimo trasos, kurias kiekvienais metais šturmuoja daugybė slidinėjimo entuziastų iš viso pasaulio.

Nenuostabu, kad įprastai balti kalnai per slidinėjimo sezoną būna tokie spalvoti, nes nuo jų leidžiasi tūkstančiai žmonių. Atvykusius kaskart iš naujo sužavi puiki trasų infrastruktūra ir čia įsitvirtinusi slidinėjimo kultūra. Prancūzijos Alpės taip pribloškia savo grožiu, kad jose įsikūrusiuose kaimeliuose sutiksite žmonių, kurie atvykę tik apsižvalgyti taip niekada iš čia ir nebeišvažiavo, nes pasijuto radę tikruosius namus.

Alpių kalnynas išsitęsęs per kelias Europos šalis, kaip Italija ir Šveicarija, tačiau aukščiausia viršūnė yra čia, Prancūzijoje. 4810,45 m aukščio Monblanas – aukščiausias visos Vakarų Europos ir Europos Sąjungos kalnas. Šis Europos stogas yra itin populiari kryptis ištisus metus: žiemą jis itin traukia slidininkus, o vasarą – kalnų laipiotojus ir keliautojus.

Didžiausias pasaulyje slidinėjimo kurortų kompleksas Trys Slėniai įsikūręs ne kur kitur, o Prancūzijoje. Čia žiemos sporto aistruoliai gali išbandyti net 335 trasas, kurių bendras ilgis siekia 600 km. Trasas patogiai jungia apie 180 keltuvų. Todėl nekeista, kad „Novaturas“ keliautojus kviečia apsilankyti būtent Trijuose Slėniuose.

123RF.com nuotr./Slidinėjimas
123RF.com nuotr./Slidinėjimas

Kurortai driekiasi per tris slėnius – Saint-Bon, Allues ir Belleville. Plečiant kurortų teritoriją prie jų prisijungė ketvirtasis, Maurienne slėnis. Čia įsikūrę net septyni skirtingo stiliaus kurortai, tad sau tinkamą ras įvairiausių lūkesčių turintys poilsiautojai. Siūlomų apsigyvenimo vietų pasiūla didžiulė: viešbučiai, rezidencijos, apartamentai. Daugelis jų yra prie pat slidinėjimo trasų, todėl tik išeję iš namų iš karto galėsite stoti ant slidžių.

Vienas prestižiškiausių ir ekstravagantiškiausių iš penkių geriausių tarptautinių slidinėjimo kurortų – Courchevel. Nors jis garsėja prabanga, tačiau apsistoti čia pagal savo kišenę gali kiekvienas. Norintys pasileisti trasa tiesiai nuo viešbučio turėtų rinktis Trijų Slėnių širdyje įsikūrusį jaukų La Tania kurortą. Meribel miestelis vilioja įvairaus profesionalumo lygio žiemos sporto aistruolius. 150 km ilgio trasose tinkamų ir lengvai įveikiamų tikrai ras net slidinėjimo pradinukai. Norintiems pajusti Žiemos olimpinių žaidynių dvasią reikėtų apsigyventi žemiausiai esančiame Brides Le Bains miestelyje, o slidinėti vykti į Meribelio kurortą.

Vidutiniame aukštyje esantis Le Menuras turi net 160 km slidinėjimo trasų. Čia taip pat šokti į slides ir leistis nuo kalno galima vos išlipus iš lovos. Ieškantiems daugiau autentiškumo ir ramybės geriausia vykti į Saint Martin de Bellevile kurortą, kuriame negirdėsite nei menkiausio triukšmo. Viename jauniausių iš didžiųjų Europos slidinėjimo kurortų, bet tikrai ne prastesniame Val Thorens kurorte visada būsite garantuoti, kad šviežio sniego tikrai nepritrūks, nes jis įsikūręs pakankamai aukštai. Tai puiki vieta išbandyti nusileidimą aukščiausia Europoje 6 km ilgio rogučių trasa.

Trijų Slėnių regionas iš kitų išsiskiria visiems pritaikytomis trasomis. Čia atvykęs ir naujokas, ir profesionalas patirs neišdildomų įspūdžių. Ilgos trasos puikiai tinka mokymuisi, o stačios – adrenalino mėgėjams. Sniegas čia visada šviežias ir purus, mat nuo pat sezono pradžios regionas pasidengia balta skraiste. Patyrusiems slidininkams labai pravartu įsigyti bendrą Trijų slėnių pasą. Jei tik bus noro ir užteks jėgų, su juo galima išbandyti begalę įvairiausių trasų ir kalnų panorama pasigrožėti iš įvairiausių vietų.

123RF.com nuotr./Slidinėjimas
123RF.com nuotr./Slidinėjimas

Nuo pradinuko iki profesionalo

Ne ką prastesnis ir ne mažiau už Tris Slėnius populiarus ir antrasis pagal dydį Prancūzijos slidinėjimo kurortas Paradiski, kuris taip pat yra ir vienas iš didžiausių visame pasaulyje. Daugelis keliautojų šią vietą vadina slidininkų rojumi. Didžiulis įvairiausio sudėtingumo trasų pasirinkimas ir nuostabus kraštovaizdis jau pavertė šį kurortą ir lietuvių traukos centru.

Apimantis nuo 3250 iki 1200 m aukštyje virš jūros lygio esančią teritoriją Paradiski gali pasiūlyti ilgus ir plačius nusileidimo kelius. Čia patinkančias ir įgūdžius atitinkančias trasas tikrai ras kiekvienas. Neaprėpiamuose nepaliesto sniego plotuose savų kelių paieškoti galės trokštantys nuotykių ir norintys pasigrožėti užburiančiais kalnų vaizdais. Apsnigti medžiai pakerės besileidžiančius vingiuotomis miško trasomis, o ištroškusių adrenalino dozės slidinėjimo asų lauks kvapą gniaužiančios juodosios trasos.

Šis kurortas ne be reikalo užsitarnavo puikią reputaciją ir kiekvienais metais parduoda apie 3 mln. slidinėjimo pasų. Paradiski poilsiautojams užtikrinamas aukščiausios klasės poilsis ir aptarnavimas. Į Alpių viršūnes kelia modernūs šiuolaikiniai keltuvai, o nuo jų slidininkai leidžiasi puikiomis ir nepriekaištingai prižiūrimomis trasomis.

123RF.com nuotr./Slidinėjimas
123RF.com nuotr./Slidinėjimas

Norintys slidinėti ne tik žiemą turėtų vykti į Les Deux Alpes, didžiausią Europoje slidinėjimui pritaikytą ledyną. Tai seniausias ir vienas iš prestižiškiausių šalies žiemos kurortų. Kurorte įrengta net 225 km slidinėjimo trasų, kurių dalis puikiai tinka ir pradedantiems slidininkams. Be abejo, čia savo sportinį azartą ras kur išlieti ir labiausiai patyrę slidininkai. Didžiulį džiaugsmą apsilankymas Les Deux Alpes kurorte suteiks snieglentininkams, nes čia įrengtas tikrai įspūdingas ir visame pasaulyje garsus sniego parkas.

Po ant slidžių praleistos dienos labai svarbu gerai pailsėti, tad didžiausias Lietuvos kelionių organizatorius tikrai nepamiršo pagalvoti ir apie jūsų poilsį. Jums patiems stogu virš galvos ir minkšta lova rūpintis tikrai nereikės. Novaturas siūlo gyvenimui pasirinkti vieną iš daugybės nuo 2 iki 5 žvaigždučių viešbučių, esančių įvairiausiose kurorto vietose ir net ant pagrindinių slidinėjimo trasų.

Mėgstantiems prabangą ir norintiems aukščiausios klasės atostogų rekomenduojama apsistoti Trijų Slėnių kurorto kalnų viešbutyje „Premium Residence Les Crets“. Nuo jo iki artimiausios slidinėjimo trasos vos 150 m, o iki keltuvo – 100 m. Prašmatnaus poilsio trokštantys keliautojai tikrai neliks nusivylę, o rytais lepinantis kava ir prancūzišku kruasanu pro langą atsiveriančios kalnų panoramos vaizdai gniauš kvapą.

Ieškantys geriausio poilsio Paradiski galėtų pasirinkti „Residence Prestige Front De Neige“. Čia trasoje atsidursite vos pradarę lauko duris, nes atstumas nuo viešbučio iki jos tik 20 m. Savo laiką čia puikiai praleis ir romantiškoms atostogoms kalnuose nusiteikusi pora, apsistojusi studijos tipo numeryje, ir linksmybių ieškoti atvykusi šešių draugų kompanija, ieškanti didesnio ploto. Siūlomuose kambariuose įrengtos nedidelės, tačiau visus būtiniausius patogumus turinčioss virtuvėlės, kuriose bus galima išbandyti abejingų nepaliekančius prancūziškos virtuvės receptus. Malonų aktyvios veiklos pilnos dienos nuovargį norintys galės palikti pirtyje.

„Novaturas“ užtikrina, kad vakarus jaukiai galės leisti ir kuklesniam poilsiui nusiteikę poilsiautojai. Kelionių agentūros siūlomi 2 žvaigždučių apartamentai ir pro jų langus atsiveriantys į paveikslėlius panašūs vaizdai tikrai neturėtų būti nuvertinti. „De La Valentin“ įsikūręs pačiame Les Deux Alpes kurorto centre, o trasa prasideda vos už 50 m. Tokie apartamentai ant kalno šlaito tikrai turi savo privalumų, o juose apsistoję turistai būna aprūpinti viskuo, ko reikia geram poilsiui.

Atvykusių į Lioną, iš kurio patogu ir greita pasiekti pasirinktą slidinėjimo kurortą, laukia smagi ir nepamirštama patirtis. Omenyje reikia turėti ir tai, kad atostogas Prancūzijoje neišvengiamai praturtins visame pasaulyje garsi ir mėgstama šios šalies virtuvė, kuri dovanos daug naujų ir dar neatrastų skonių, kvapų ir pojūčių. Nors atrodo, kad žiema dar toli, tačiau snausti nebėra kada. Žiemos entuziastų dievinami Alpių kalnai atėjus laikui tikrai bus sausakimši, tad dabar pats tinkamiausias laikas užsitikrinti, kad žiemos atostogas praleisite taip, kaip svajojate.

123RF.com nuotr./Slidinėjimas
123RF.com nuotr./Slidinėjimas

Neaplenkiama Italija ieškantiems geriausio poilsio

Žiemos atostogų mėgėjai žino, kad rinkdamiesi tokias atostogas žemėlapyje pirštu besdami į Italiją tikrai nesuklys. Kelionė į Bergamą užburia vaizdingais Alpių kalnų ir jų snieguotų viršūnių, iškilusių 3000 m virš jūros lygio, peizažais. Kaip ir kasmet kelionių organizatoriai pasirūpino, kad kelionę būtų galima pasirinkti pagal individualius poreikius ir lūkesčius, todėl siūlo net septynis skirtingus kurortus – Alta Valtelina, Val Rendena, Val di Sole, Val di Fassa, Val di Fiemme, Val Gardena ir, žinoma, garsųjį Livinją.

Kiekvienas kurortas yra unikalus ir turi pasiūlyti ką nors išskirtinio. Kiekviename jų atsiveria skirtingos kalnų panoramos, trasos turi savo braižą, todėl tik pats keliautojas, tinkamai įvertinęs savo bei kompanijos poreikius bei slidinėjimo įgūdžius, gali nuspręsti, kuris kurortas jam labiausiai tiktų. Pasirinkimas nėra lengvas, nes skirtingi kurortai tuo pačiu yra panašūs, įsikūrę tame pačiame Alpių kalnyne, o Italijoje esanti jo dalis laikoma pačia gražiausia Europoje. Visi jie siūlo nepamirštamas žiemos pramogas ir kokybišką slidinėjimo servisą, tačiau į kiekvieno jų niuansus dėmesį vertėtų atkreipti.

Palei sieną su Šveicarija įsikūrusiame Alta Valtelinos slidinėjimo regione niekada netrūksta nei saulės, nei natūralaus sniego. Jam priklauso ir vienas prestižiškiausių slidinėjimo kurortų – Bormijus. Jis pritaikytas tiek pradedantiesiems slidininkams, tiek tiems, kurie ieško sudėtingų nusileidimų. Val di Sole yra tinkamiausia vieta tiems, kurie pirmą kartą bandys atsistoti ant slidžių. Čia gauta pati geriausia patirtis užtikrins, kad pirmos kalnuose praleistos atostogos tikrai nebus paskutinės. Vadinamajame „Saulės slėnyje“ yra viskas, ko reikia tobuloms atostogoms, čia rasite ir įvairiausių atostogas paįvairinančių pramogų.

Vaizdingo Adamelo-Brentos draustinio centre įsikūręs Val Rendena regionas laikomas vienu prestižiškiausių ir šiuolaikiškiausių Italijoje. Žadą atima dvi įspūdingos jį supančios viršukalnės – Adamelas ir Presanela. Tai puiki atostogų kryptis ir ieškantiems ramaus poilsio, ir pasiilgusiems šurmulio. Regionas populiarus ir dėl to, kad nepamiršo pradedančiųjų slidininkų bei snieglentininkų, kuriems įrengtos specialios trasos ir rampos. Ieškantys ne tik įspūdingų nusileidimo trasų, bet ir kvapą gniaužiančių panoraminių vaizdų turėtų rinktis Val di Fassa regioną. Čia atsiveria begalės galimybių ieškantiems nuotykiams tinkamo kurorto.

123RF.com nuotr./Slidinėjimas
123RF.com nuotr./Slidinėjimas

Tikriems kalnų asams puikios atostogos garantuojamos Val di Fiemme slėnyje, viename populiariausių tarp Dolomitinių Alpių papėdėje įsikūrusių slidinėjimo kurortų. Ši vieta turėtų suvilioti ne tik slidininkus, bet ir kitų žiemos sporto šakų mėgėjus. Dėl tobulo kraštovaizdžio ir nepakartojamo oro čia aktyviu poilsiu galima mėgautis beveik visus metus. Keliauti į Italiją vilioja ir žymusis Sela Ronda slidinėjimo žiedas, esantis Vel Gardenos slidinėjimo regione. Šis žiedas siūlo 26 km ilgio slidinėjimo trasas, kurias galima apčiuožti per vieną dieną. Regionas dėl puikiai paruoštų trasų ir nepakartojamų atsiveriančių vaizdų yra įtrauktas į geriausių pasaulio slidinėjimo centrų dešimtuką.

Mažas ir jaukus Livinjas yra 1816 m virš jūros lygio, prie Šveicarijos sienos. Šis kurortas visus vilioja bemuite zona, todėl tapo ne tik slidininkų, bet ir apsipirkti mėgstančių keliautojų rojumi. Tai vienas iš didžiausių kalnų slidinėjimo kurortų Italijos Alpėse, tad slidinėjimo zona puikiai pritaikyta visų kategorijų slidininkams ir snieglentininkams. Tai nuostabi vieta tiems, kurie ieško pramogų ne tik kalnuose. Livinjo miestelyje gausu restoranų, barų ir diskotekų, tad šurmulio čia tikrai netrūksta. Čia siūlomos ir įvairios, adrenalino kupinos žiemos pramogos. Norintys gali pasivažinėti nuomotais automobiliais ar sniego motociklais ant užšalusio ežero, nusileisti rogučių trasa ar romantiškai pačiuožinėti ledo čiuožykloje.

Apsilankę Livinjo ar kituose nuostabiuose Italijos kurortuose nepraleiskite progos pasimėgauti visame pasaulyje garsia šios šalies virtuve. Per dieną kalnuose išeikvotą energijos kiekį lengvai kompensuos pati tikriausia itališka pica ar švieži makaronai su nepamirštamo skonio padažais. Italijos virtuvė keliaujančių po Alpes atostogas praturtins pačiais įmantriausiais skoniais.

Šiuo maloniu kelionės akcentu turėsite pasirūpinti patys, nes geriausiai žinote, ko labausiai norėtumėte paragauti, bet „Novaturas“ jums tikrai gali užtikrinti, kad tinkamą kurortą ras pagal kiekvieno skonį. Jaukiame kalnų miestelyje galėsite apsistoti ir prabanga alsuojančiame viešbutyje, tokiame kaip „Concordia“, su sūkurinėmis voniomis bei pirtimis, ir kuklesniuose apartamentuose, tokiuose kaip „Fiorenza“, kurių autentiškumas ir itališka dvasia nepalieka abejingų.

Nors vasara dar tik įsibėgėja, geriausių žiemos atostogų pasiūlymų reikia pradėti dairytis jau dabar. Užsisakykite žiemos kelionių kryptį iki liepos 31 d. ir „Novaturas“ pasirūpins, kad kelionėje neturėtumėte jokių rūpesčių, o slidinėjimo įranga būtų nugabenta nemokamai. Sau pasilikite tik malonų atostogų laukimą, o visus kitus organizacinius vargus patikėkite „Novaturui“.

Daugiau informacijos čia.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje