Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 02, 17:44

Vykstantiems į Maroką – taksi naudojimo gidas Marakeše

Taksi naudojimosi ypatumai Marakeše skiriasi nuo kitų Maroko miestų. Galbūt todėl, kad Marakešas yra vienas gausiausiai turistų lankomų vietų, tad taksi vairuotojai yra gerai įvaldę skirtingų įkainių meną.
Taksi Maroke
Taksi Maroke / Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr.

Tik atsikrausčiusi į Marakešą, prisipažinsiu, ilgai bijojau viena sėstis į taksi automobilį. Bijojau, nes ne kartą teko nusivilti išgirdus kosmines kainas. Pvz., už 5 minučių kelionę siūlyta susimokėti net 100 dh (apie 10 eur), kuomet vietiniai moka vos 10 dh. Kitą kartą nusprendžiau būti budresnė, tačiau padariau esminę klaidą – nesusiderėjau kainos prieš sėsdama į taksi. Kelio pabaigoje viskas baigėsi keiksmais, riksmais ir grasinimais iškviesti policiją tiek man, tiek taksi vairuotojui.

Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr./Naujieji Marakešo taksi automobiliai. Senuosius, matomus viršutinėje nuotraukoje, jau retai bepamatysi Marakešo gatvėse
Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr./Naujieji Marakešo taksi automobiliai. Senuosius, matomus viršutinėje nuotraukoje, jau retai bepamatysi Marakešo gatvėse

Jūsų dėmesiui – keturi taksi naudojimosi ypatumai Marakeše pagal Blondinę Maroke aka Rasą:

1. Prieš sėsdamas į taksi įsitikink, jog vairuotojas žino adresą. Ne visi taksistai yra gerai pasikaustę Marakešo gatvių labirintuose. Dauguma miesto gatvių, ypač Medinoje, net neturi oficialių užrašytų pavadinimų. Jei vairuotojas neranda reikiamos vietos, turėkite po ranka savo viešbučio telefono numerį, kuriuo jis galėtų paskambinti ir pasitikslinti adresą taksistas.

2. Taksometras arba iš anksto suderėta kaina. Jei taksometras neveikia arba vairuotojas atsisako jį įjungti, susiderėkite kainą iš anksto.

3. Kainos. Kiekviename taksi ant lango turėtų būti pakabintos oficialios kainos. Minimali kaina – 7 dh, net jei ir nuvažiavote vieną metrą. Marakešo centre dažniausiai užtenka 20 Dh, o kelias nuo Medinos iki traukinių stoties (apie 4 km) kainuoja apie 15 dh. Nenustebkite, jei pakeliui vairuotojas pasiims dar keletą keleivių.

Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr./Taksi oro uoste
Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr./Taksi oro uoste

4. Oro uostas. Čia taisykles, kaip ir kiekvienoje šalyje, galioja visai kitos. Niekas taksometrų nejungia, o kainą nusideri pats. Nors oro uoste pakabintas oficialus užrašas, jog mažas taksi iki miesto kainuoja 70 dh, retas taksistas jums tokią kainą pasiūlys. Mano patarimas – nemokėkite daugiau nei 100 Dh už visą taksi. Plačiau apie Marakešo Menaros oro uostą pasakoju čia.

Blondinė Maroke

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje