Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 16d. 13:35

Žiemos karnavalai Čekijoje: kuo jie įdomūs ir kur vyks šiemet?

Karnavalas Hlinecko regione – Vortova
Lukáš Žentel nuotr. / Karnavalas Hlinecko regione – Vortova

Visi bent viena ausimi esame girdėję apie Užgavėnių karnavalus Vokietijoje ir Venecijoje, tačiau jie vyksta ne tik ten. Šįkart pristatome karnavalus, kurie rengiami Čekijoje, skelbia „CzechTourism“.

Pirmieji paminėjimai apie karnavalines pramogas Čekijoje randami viduramžiais, o pats paprotys atėjęs iš dar seniau – pagoniškų laikų.

Muziejaus nuotr./Karnavalas Rožnove
Jan Kolar nuotr./Karnavalas Rožnove

Karnavalų tradicija Čekijos kultūroje yra ne tik sena, bet ir gili. Saldžios spurgos, iš kiaulių mėsos pagaminti patiekalai ir spalvingi rateliai kaimuose ir miestuose – visa tai būdinga Čekijoje vykstantiems žiemos karnavalams.

Karnavalų metu šokami rateliai Hlinecko regione, netoli Pardubicių, buvo įtraukti į UNESCO nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. Pagrindiniai personažai, kurie dalyvauja vietiniuose rateliuose, yra turkai, „žmonelė“, šiaudų lėlės, kaminkrėčiai ir lokys.

Lukáš Žentel nuotr./Karnavalas Hlinecko regione – Vortova
Lukáš Žentel nuotr./Karnavalas Hlinecko regione – Vortova

Kasmet vasarį persirengėliai keliauja per Vortovos, Studnice, Hamry ir Blatno kaimus. Netoliese esančiame Vesely Kopec skansene (etnografinio paveldo vieta – red. past.) galima pamatyti regioninių karnavalinių kaukių nuolatinę ekspoziciją, o vasario 4 d. skansenas kviečia į tradicinius kaukių paradus ir šventę.

Lukáš Žentel nuotr./Karnavalas Hlinecko regione – Vortova
Lukáš Žentel nuotr./Karnavalas Hlinecko regione – Vortova

Vasarį karnavalus organizuoja beveik visi Čekijos miestai bei skansenai. Pavyzdžiui, vasario 18 d. verta aplankyti valakišką skanseną Rožnove prie Radhoštėmo, Moravijoje. Kaip ir kiekvienais metais, čia bus galima išvysti tradicinius čekiškus ratelius, taip pat paskanauti šiai šventei paruoštų patiekalų, pavyzdžiui, valakiškų dešrelių, slėgtainio ir pan.

Daugiau informacijos: www.hlinsko.cz; www.vesely-kopec.eu; www.vmp.cz

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje