Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 14d. 12:27

6 dalykai, galintys apkartinti jūsų atostogas Sicilijoje

Sicilija
123rf.com nuotr. / Sicilija

Žydra jūra, geras vynas ir beprotiškai skani virtuvė – tai Sicilijos vizitinė kortelė. Atostogos šioje saloje nepalieka abejingų. Tiesa, ne viskas šiame europietiškame rojaus kampelyje rožėmis klota. Kviečiame susipažinti su 7 didžiausiais iššūkiais, su kuriais galite susidurti atostogų Sicilijoje metu.

Viešasis transportas

Tai vienas iš didžiausių Sicilijos skaudulių. Viešasis transportas nėra patogus, tad daugybė žmonių verčiau renkasi automobilį. Įsivaizduokite, kad traukinys gali vėluoti valandą ar daugiau, ir tai tikrai nėra pavieniai atvejai.

K.Grigalytės nuotr./Katanijos traukinių stotis
K.Grigalytės nuotr./Katanijos traukinių stotis

Dar keblesnė padėtis su miestuose ir užmiesčiuose kursuojančiais autobusais. Autobusų grafikų stotelėse dažniausiai nėra, mobiliosios aplikacijos rodo numatytą atvykimo laiką, visiškai neatsižvelgiant į eismo intensyvumą. Taigi, jei stovite ir laukiate autobuso viduryje jo numatyto maršruto, gali būti, kad lauksite pusvalandį ar net ilgiau.

Eismas

Tęsiant transporto temą, būtina apžvelgti eismo sąlygas Sicilijoje apskritai. Keliai toli gražu ne pačios geriausios būklės. Tiesa, mokestis už kelius čia nepalyginamai mažesnis nei šiaurės Italijoje. Kadangi daug žmonių renkasi keliavimą automobiliu, tai nepaprastai atsiliepia eismo kokybei. Piko valandomis nemažai laiko teks praleisti spūstyse.

Tačiau spūstys dar būtų pusė bėdos, jei ne nutrūktgalviška vairavimo kultūra. Tenka girdėti šmaikštaujant, kad, išmokęs vairuoti Sicilijoje, gali vairuoti bet kur Europoje – blogiau tikrai nebebus. Eismo taisyklės čia galioja tik formaliai. Jei užsidegė raudonas šviesoforo signalas, tačiau prie perėjos nėra pėsčiųjų – nestoji ir važiuoji toliau.

Būtų galima ilgai pasakoti apie kelių ženklinimo nepaisymą, atsitiktinį „parkavimą“ vos ne vidury gatvės, agresyvų vairavimo stilių ir nuolatinį raginimą skubėti garsiniu signalu. Blogiausia tai, kad žmonės tikrai jaučiasi nebaudžiami. Policijos reidą čia galima sutikti itin retai, o greičio fiksavimo kameros čia taip pat daugiausiai butaforinės. Blogiausia, jog tokios vairavimo sąlygos ir didelis smulkių eismo įvykių skaičius labai atsiliepia draudimo kainoms. Taigi, ir už nuomoto automobilio draudimą teks pakloti daugiau.

Posteggiatori

Ne paslaptis, kad norėdami pastatyti automobilį mieste pirmiausiai ieškome nemokamos vietos. Radę tokią vietą, neskubėkite džiūgauti. Labai tikėtina, kad prie jūsų prisiartins vyrukas, kuris ir bus vadinamasis posteggiatore. Kadangi Lietuvoje tokios „profesijos“ atstovų neturime, paprasčiausia būtų tiesiog juos vadinti „parkuotojais“. Šis žmogus ima pinigus už „pagalbą“ statant automobilį arba automobilio „apsaugą“.

Šie veikėjai dažniausiai pabrėžia, kad tai – auka, padėsianti jiems išmaitinti savo šeimas. Suprask, duok tiek, kiek gali. Dažniausia tai būna 1-2 eurų „mokestis“. Tačiau kartais šis „mokestis“ gali būti fiksuotas ir siekti 3 eurus. Kyla natūralus klausimas, kodėl yra privaloma jiems mokėti, jei tai akivaizdžiai nelegali rinkliava? Atsakymas labai paprastas – nesumokėję ir vėliau grįžę prie mašinos galite rasti „dovaną“ – nulaužtą valytuvą ar įbrėžtas dureles. Šis reiškinys yra taip plačiai paplitęs, kad, atrodo, niekas su juo net nebesistengia kovoti, ir pasiskųsti nėra kam.

Darbo valandos

Jums pasiseks, jei gyvensite didesniame turistiniame miestelyje ir neteks susidurti su nepatogumais, ieškant veikiančios parduotuvės ar atidaryto restorano. Dideli prekybos centrai dirba be pietų pertraukos. Mažesnės parduotuvėlės dažniausiai dirba 08:30–13:30 ir 17:00–21:00, tad, jei pietų metu užsimanysite ką nors nusipirkti, teks luktelėti.

123rf.com /Sicilija
123rf.com /Sicilija

Restoranų darbo laikas taip pat gali sukelti šiokių tokių nepatogumų, ypač mums, pripratusiems prie šiaurietiško gyvenimo tempo. Restoranai pietų metu atidaryti nuo vidurdienio iki 14:30, o vakarienės teks laukti net iki 19:00–19:30. Tiesa, apie 19:00 valandą italų restoranuose dar neišvysite, nes vietiniai pradeda vakarieniauti daug vėliau. Atvykę anksčiau būsite aptarnauti greičiau.

Šiukšlės

Būkite nusiteikę lengvam šokui. Taip, šiukšlių čia daug, ir jų neįmanoma nematyti. Sunku įvardinti, kokia viso to priežastis – prastas šiukšlių išvežimo organizavimas ar tiesiog neatsakinga vietinių kultūra. Pagyvenus čia ilgesnį laiką šiukšlynai jau nebekelia tokios nuostabos ir, galima sakyti, kad prie to priprantama. Eidami gatve atkreipkite dėmesį, kur dedate kojas, nes netyčia galite įminti į šuniuko paliktą „dovaną“, kurios nepasivargino surinkti jo šeimininkas.

123rf.com/Palermo turgus
123rf.com/Palermo turgus

Vietiniai

Taip, siciliečiai yra nepaprastai karšto temperamento žmonės. Dauguma jų draugiški ir linkę padėti. Tačiau kaip ir kiekvienoje tautoje, taip ir čia galima sutikti susižavėjimo nekeliančių vietinių bendravimo su užsieniečiais pavyzdžių. Visų pirma, klauskite kainų, ypač tada, kai jos nėra aiškiai užrašytos. Tai galioja apsipirkinėjimui turguose, kurie čia itin populiarūs. Išgirdę jus kalbant angliškai, tikėtina, kad už prekes paprašys sumokėti daugiau. Taip pat nepamirškite patikrinti grąžos. Sklinda legendos, kad net kainos restoranuose čia dvejopos – didesnės užsieniečiams ir mažesnės vietiniams.

Nemažai streso gali sukelti ir negalėjimas susikalbėti angliškai su vietiniais. Žinoma, aptarnavimo srityje tai mažai tikėtina, tačiau jei pasiklysite ir norėsite paklausti kelio, geriau kreipkitės į jaunuolį, nes labiau tikėtina, kad jis prabils angliškai. Ir nenustebkite, jei dar kartą jums teks priminti, kad Lietuva nėra Rusija, mūsų valstybinė kalba nėra rusų, ir Lietuvos sostinė nėra Ryga.

Nepaisant visų aukščiau minėtų trūkumų, aplankyti Siciliją būtina. Ši sala turi tikrai daug ką pasiūlyti – nuo pasakiško gamtos grožio iki itin turtingos vietinės kultūros. Tiesiog labai atsakingai ir iki smulkmenų planuokite savo atostogas.

123rf.com/Saulėlydis Palerme
123rf.com/Saulėlydis Palerme

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:22
04:37
01:19
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje