Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 13d. 08:00

Aukščiausiai įkopęs klounas pasaulyje? T.Jeršovas į 8 km aukštį nešė kilnią žinią

Kopimas į Manaslu
T.Jeršovo archyvo nuotr. / Kopimas į Manaslu

Alpinistas Tadas Jeršovas nusprendė originaliai prisidėti prie asociacijos „Raudonosios nosys“ – gydytojų-klounų simboliu tapusią nosį užsidėjo daugiau nei 8 km aukštyje Himalajų kalnuose.

Lapkritį gimtadienį šventęs T.Jeršovas feisbuke kreipėsi į draugus ir sekėjus – geriausia dovana jam būtų parama „Raudonoms nosims“. Ši aktorius-klounus vienijanti ne pelno siekianti organizacija nuo 2010 m. lankosi ligoninėse, socialinės globos namuose ir humoro pagalba teikia emocinę bei psichologinę pagalbą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

T.Jeršovas 15min pasakojo, kad nuo senų laikų žinojo apie kilnią šios asociacijos veiklą, pats yra pirkęs jų simboliu tapusias nosis, kurias įsigyjant galima paremti gydytojus-klounus. Atradęs jas prieš kelionę į Nepalą, kur rengėsi kopti į aštuntą aukščiausią kalną planetoje, alpinistas sugalvojo originalią akciją.

„Pagalvojau – o, būtų geras projektas. Aukščiausiai įkopęs klounas pasaulyje!, – pasakojo T.Jeršovas. – Taip ir padariau.“

Alpinistas kiek baiminosi, kad dėl oro sąlygų ar dėl sveikatos gali nepavykti įgyvendinti plano, bet, laimei, viskas pavyko. Įkopęs į 8 163 m.aukščio Manaslu viršūnę jis deguonies kaukę ir akinius pakeitė raudona klouno nosimi.

„Aukščiausiai užkopęs klounas pasaulyje! , – rašė tikslą pasiekęs kalnų entuziastas. – Klounai valdo pasaulį!“

15min jis sakė nei matęs, nei girdėjęs apie kažką panašaus – kad klounas būtų tokiame aukštyje. „Gal net į Guinnesso rekordų knygą reikėtų kreiptis. Bet tas rekordas juk dzin – idėja buvo ir iš savęs pasijuokti, ir naudos atnešti“, – aiškino T.Jeršovas.

Kiek į Nepalo kalnus kartu yra kopęs, T.Jeršovui jau reikėtų prisėsti ir rimtai paskaičiuoti. Ir šįkart Manaslu nebuvo nauja viršūnė – ją alpinistas įveikė jau antrą kartą. „Ir trečią, ir ketvirtą kartą kopčiau, – patikino jis paklaustas, ar vaizdai žavi taip pat, kai juos matau jau antrąkart. – Labai gražu, tiesiog nerealu.“

Šįkart, tiesa, orai komandos visiškai nelepino. Kone kasdien rugsėjo pabaigoje jiems kopiant buvo krituliai, matomumas buvo pakankamai prastas. „Orai anąkart buvo geresni – tuomet ir ledynai įspūdingesni, kai giedra, viskas matosi. O dabar – sniegas, debesys, – pasakojo alpinistas. – Orai ojojoi kaip nelepino.“

Dabar grįžęs į Lietuvą jis neatmetė galimybės ir toliau bendradarbiauti su „Raudonomis nosimis“. T.Jeršovas dažnai lankosi mokyklose, kur vaikams pasakoja apie kalnus, alpinizmą ir aistrą viršūnėms. Tą kartu su „Mamų unija“ yra daręs ir ligoninėje, onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

T.Jeršovo archyvo nuotr./Kopimas į Manaslu
T.Jeršovo archyvo nuotr./Kopimas į Manaslu

„Matau, kaip vaikų akys žiba, kaip jos užsidega – alpinistas dalijosi prisiminimais apie tokius susitikimus. – Atsinešu pūkinę striukę, alpinisto batą, kirtiklį – jiems be galo įdomu, juk kasdien tokių dalykų nepamatysi. Praskaidrini jiems dieną.“

T.Jeršovas džiaugėsi, kad iš pažįstamų girdėjo – nuotaikinga alpinisto akcija paskatino juos paremti „Raudonas nosis“. Tą padaryti galite ir jūs:

Gavėjas: Asociacija „Raudonos nosys gydytojai klounai“
Sąsk. nr. LT367044000160622044
Paskirtis: #virsunessypsosi

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:40
22:17
00:36

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje