Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baigėsi jubiliejinis ir didžiausias gėlių paradas „Bloemencorso Zundert“

1-a vieta
„Bloemencorso Zundert“ organizatorių nuotr. / 2011 metų nugalėtojų skulptūra „Astronautai“
Šaltinis: 15min
0
A A

Išgirdus Olandijos vardą, greičiausiai ne vieno akyse pirmiausia išnyra gėlės. Margaspalviai laukai ir nesuskaičiuojamos rūšys žiedų puošia ne tik šios šalies peizažą, bet ir įkvepia kūrybai. Olandijos pietuose, gimtajame dailininko Vincento van Gogho mieste Zunderte, kasmet pirmąjį rugsėjo sekmadienį vyksta įspūdingas reginys – „Bloemencorso Zundert“. Tai didžiausias pasaulyje gėlių paradas, kurį rengia savanoriai.

Šiemet rugsėjo 4 d. į gatves išriedėjęs paradas šventė 75 metų sukaktį. „Bloemencorso Zundert“ vadinamas didžiausiu, nes skirtingai nuo kitų paradų, šiame naudojamos tik vienos rūšies gėlės – jurginai.

Klein Zundert komandos nuotr./Taip atrodo skulptūros sluoksniai.
„Klein Zundert“ komandos nuotr./Taip atrodo skulptūros sluoksniai.

Praėjusį sekmadienį miestelį užliejo šventinis šurmulys ir gatvėse pasirodė 20 komandų, kurios žiūrovams pristatė beveik pusmetį brandintus kūrybos vaisius. Kiekviena komanda paradui sukūrė po unikalią skulptūrinę kompoziciją ir teatralizuotą etiudą. Gigantiško dydžio judančios skulptūros buvo padengtos šviežiais jurginų žiedais, o jų spalvos bei kiekiai sunkiai suskaičiuojami. „Bloemencorso Zundert“ dalyviai įrodė, kad iš jurginų galima sukurti beveik viską.

Gėlėtos platformos, apsukusios ratą aplink miestelį, išgirdo komisijos verdiktą, buvo paskelbti konkursiniai balai, išdalintos prizinės vietos bei publikos prizai. Šiemet geriausios skulptūros titulas atiteko „Astronautams“. Po apdovanojimų ceremonijos visi dalyviai nukeliavo į vieną miesto aikščių, kurioje paliko skulptūrą ir  ten pradėjo didžiulį vakarėlį, kuris tęsėsi iki paryčių.

Rene Hoppenbrouwers nuotr./Gėlių skulptūra paruoata paradui ir pajuda ia palapinės.
Rene Hoppenbrouwers nuotr./Gėlių skulptūra paruošta paradui ir pajuda iš palapinės.

Keli mėnesiai darbo ir tik dvi dienos trapaus grožio, nes tik vieną dieną po parado žiūrovai dar kartą gali pasigėrėti spalvingais kūriniais. Vėliau jie tiesiog sunaikinami ir prasideda naujas pasiruošimo etapas.

„Bloemencorso Zundert“ paradas yra ne tik įspūdinga šventė, bet ir svarbi socialinė terpė, nes kiekviena komanda suvienija daugybę įvairių ir skirtingų žmonių, nuo vaikų iki senolių, kurie per kelis mėnesius tampa neišskiriamomis šeimomis.

Pasiruošimas paradui turi daug etapų: metalinės platformos ir karkaso montavimas, jo padengimas papjė maše technika, dažymas, ir galiausiai dekoravimas jurginų žiedais. Pastarasis etapas prasideda likus trims dienoms iki renginio, šviežiai nuskintos gėlės į gigantiškas skulptūras smaigstomos dienomis ir naktimis. Tačiau gera atmosfera ir galutinis rezultatas atperka visą nuovargį.

Vaizdo medžiagoje užfiksuotas nugalėtojų paskelbimas ir jų džiaugsmas:

VIDEO: Buurtschap 't Stuk wint Bloemencorso Zundert 2011
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje