Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 6d. 21:01

Barenco jūroje vieną pavojingiausių darbų pasaulyje dirbantis Renatas: „Už sunkų darbą gerai ir mokama“

Barenco jūroje vieną pavojingiausių darbų pasaulyje dirbantis Renatas: „Už sunkų darbą gerai ir mokama“ Interviu
Barenco jūroje vieną pavojingiausių darbų pasaulyje dirbantis Renatas: „Už sunkų darbą gerai ir mokama“

„Jei krisite už borto, patariama užsimerkti. Kai paklausiau, kodėl – bocmanas man atsakė, kad žmogaus išgelbėjimo tikimybė yra tik 1 proc. iš 100. Jei lavoną ištrauksime iš vandens, jis bus gražus, nes žuvėdros neišles akių.“ Ne labiausiai įkvepianti rekomendacija pradedant darbą, tiesa? Bet Renato Besolovo net tai neatbaidė nuo snieginių krabų gaudymo Barenco jūroje – darbo, kuris vadinamas vienu pavojingiausių pasaulyje. Bulgaras jau ne vienerius metus kartu su lietuviais už poliarinio rato gaudo šiuos delikatesu laikomus jūrų gyvūnus ir neslepia – už sunkų darbą gerai ir atlyginama.

Moldovoje užaugusio 26-erių Renato darbo vieta jau šešerius metus yra laivai, plaukiojantys stingdančiose temperatūrose planetos šiaurėje. Niekada negalvojęs būti jūreiviu, juo labiau – Norvegijoje, jis po mokslų ėmė dairytis darbo ir iš draugo išgirdo apie galimybę gerai užsidirbti Barenco jūroje gaudant šiuos gyvius, atrodančius kaip iš fantastinio filmo.

Darbas sunkus. Reikia gero fizinio pasiruošimo, po 8 nepertraukiamo darbo valandų gauni tik 8 valandas poilsiui ir miegui, tuomet – vėl iš 300 metrų gylio keli spąstus, keiti masalą, meti juos atgal. Šeimos nematai mėnesį, nors per pandemiją toli nuo jos gali būti net ir daugiau nei pusmetį. Tačiau net vokiečiai ar anglai pripažįsta, kad apie tokią algą savoje šalyje galėtų tik pasvajoti.

Ką reiškia dirbti krabų gaudytoju Barenco jūroje – kokie pavojai ir koks atpildas laukia – Renatas papasakojo interviu 15min.

– Daug atsiranda lietuvių, norinčių įsidarbinti krabų gaudytojais? Ar tam reikia specialaus pasiruošimo, kursų, mokymų?

– Esu dirbęs įvairiuose laivuose, kiekviename jų buvo ir lietuvių. Kartą per mėnesį atvykstame į krantą iškrauti produktų, nemažai lietuvių dirba ir pajūrio žuvų perdirbimo gamyklose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje