Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 28d. 14:29

Dvi savaites per Vietnamą – nuo Šiaurės iki Pietų

Dvi savaites per Vietnamą nuo šiaurės iki pietų
Asm.archyvo nuotr. / Dvi savaites per Vietnamą nuo šiaurės iki pietų

Šį kartą kelkimės į tolimiausiai nuo Lietuvos nutolusią, tačiau vis dar žemyne esančią bei atogrąžų miškais apaugusią pietryčių Azijos šalį – Vietnamą. Ši šalis ypatinga ne tik gamtos grožiu, bet ir išskirtine šalies istorija bei karais, kurie baigėsi ne taip ir seniai – apie 1992 metus. Iki šių karų Vietnamas buvo dalijamas į dvi dalis – Šiaurės bei Pietų, todėl šį atostogų maršrutą taip ir sudarykime.

Ką veikti ir pamatyti Šiaurės Vietname?

Asm.archyvo nuotr./Bun Cha
Asm.archyvo nuotr./Bun Cha

Šiaurėje įsikūręs antras pagal dydį miestas, kuris jau ir iki tol buvęs šalies sostine po 1975 m. suvienyto Vietnamo tapo ir šios šalies simboliu, tai – Hanojus. Šiame mieste gausu kavinių, siūlančių išskirtinį bei labai skanų vietnamietišką maistą, tad siūlome išbandyti tradicinį patiekalą – Bun Cha kavinėje „Bun Cha Huong Lien“. Į „Google“ žemėlapius įvedus pavadinimą navigacija jus nuves į kuklią kavinukę su išskirtinai maloniu aptarnavimu ir labai skaniu maistu, tačiau, kad pamačius išorinį kavinukės vaizdą (nes ji primena sovietinę valgyklą su plastmasiniais stalais) nekiltų noras išeiti – atskleisime paslaptį, jog būtent šioje kavinėje lankėsi ir maistą degustavo buvęs Amerikos prezidentas Barackas Obama.

Prisivalgę keliaukite į kelionių agentūrą užsisakyti turo (rekomenduojama vienos dienos) į Tam Coc kaimelį, kuris įtrauktas į UNESCO paveldą.

PASTABA: ATSARGIAI, senamiesčio gatvelėse pilna apsimetėlių pardavėjų, ypač „TheSinhTourist“ arba „TheSinhCafe“. Mūsų skaudi patirtis rodo, kad sumokėję pinigus – negausite žadėtų paslaugų. Šių pardavėjų pilna ant kiekvieno kampo, tačiau vienintelis ir tikrasis „TheSinhTourist“ (kurių paslaugas vėliau taip pat išbandėme ir likome tikrai sužavėti kainos ir gautos paslaugos santykiu) biuras yra įsikūręs: 64 Tran Nhat Duat St., arba 52 Luong Ngoc Quyen St.,Hoan Kiem Distr, (Opp. A25 Hotel). Ir netgi savo internetiniame puslapyje jie perspėja apie apsimetėlius perpardavinėtojus, kurie naudojasi tik geru tikrosios įmonės sukurtu įvaizdžiu.

Tam Coc išsiskiria trimis uolomis, tad, nuvykę ten, turėsite sėsti į vietinių gyventojų irkluojamą (rankomis arba kojomis) medinę valtelę, su kuria plauksite per ryžių laukus ir kalkakmenio uolas.

Grįžę į Hanojų vakare dar spėsite aplankyti tradicinį Vietnamo lėlių (angl. puppet theater) teatrą ant vandens. Taip pat vakare galite įsigyti bilietus į Cat Ba salą arba Halong Bai įlanką, iš kurios plauksite grožėtis mažomis iš vandens kyšančiomis salelėmis, kurių yra net 1969. Čia pamatysite žvejų kaimelius ir žuvų auginimo fermas tiesiai ant vandens, nardysite ir popietę leisite slapčiausiuose paplūdimiuose.

Iš Hanojaus į Cat Ba siūlome vykti ne su turu (nors turų siūlančių vykti – devynios galybės), tuomet turėsite daugiau laiko pasidžiaugti įspūdingo grožio gamtos kūriniais, taip pat galėsite aplankyti nacionalinį Cat Ba parką, nuo kurio atsiveria kalnuota, medžiais apaugusi didybė.

Asm.archyvo nuotr./Plaukimas iš Cat Ba į Halong Bai
Asm.archyvo nuotr./Plaukimas iš Cat Ba į Halong Bai

Atvykę į salą privalote išsirinkti turą, kuriuo leisitės tyrinėti įlankos. Mūsų išbandyta ir rekomenduojama agentūra vienos dienos turui – „Cat Ba Vision“. Kadangi autobusas iš Hanojaus į Cat Ba pajuda anksti ryte, tad per pietus jau būsite saloje. Į autobuso kainą įskaičiuotas pervežimas, keltas, nemokamas vanduo bei pristatymas iki jūsų pasirinktos apgyvendinimo vietos saloje. Bilietus galite įsigyti čia: https://12go.asia. Na, o jei norėsite ypač skaniai ir labai pigiai pavalgyti – būtinai užsukite į „Yummy“ arba „Yummy 2“ restoranus – maistas fantastiškas (ypač „Pad Thai“ makaronai ir „Tom Yum“ sriuba)!

Dar, turėdami laisvą valandą Hanojui, galite aplankyti traukinį, kuris kursuoja vieną kartą per dieną, o šio traukinio išskirtinumas – bėgiai siauroje gatvelėje, kurioje visu tempu visą dieną vyksta įprasti namų ruošos darbai. Vaizdas ir žmonių pripratimas taip gyventi „ant bėgių“ – stulbinantis. Adresas, kaip rasti: Ngo 224 Le Duan. Taip pat, norint iš šono, tiksliau, iš viršaus pažiūrėti į chaotiškas eismo sąlygas mieste, siūlome užsukti į labiausiai apkrautą sankryžą visame Vietname – Quảng trường Đông Kinh Nghĩa Thục.

Kelkimės piečiau ir arčiau pakrantės

Galite skristi lėktuvu iš Hanojaus į Danangą arba keliauti kaip mes – traukiniu. Bilietus galite įsigyti tame pačiame puslapyje, kaip ir iš Hanojaus į Cat Ba. Atvykę į Danangą – nustebsite, nes jis kiek primins amerikietiškąjį Majamį. Tad jei norite, galite dieną ar kitą apsistoti jame arba tiesiai vykti į mažą, bet neįtikėtinai nuostabų miestelį – Hojaną (angl. Hoi An), kurio senamiestis ir architektūra nuo 1999 m. įtraukta į UNESCO paveldą.

Asm.archyvo nuotr./Naktinis Hojanas
Asm.archyvo nuotr./Naktinis Hojanas

Šiame miestelyje dieną vyksta įprastas veiksmas – zuja motoroleriai, vietiniai stumdosi su turistais vaisių, daržovių, jūros gėrybių ir drabužių turguje arba deginasi paplūdimiuose. Tačiau naktį šis miestelis ir jo senamiestis tampa magišku! Visas senamiestis virsta tik pėsčiųjų taku, gatvėse uždegami žibintai, kurie atstoja lempas, o upė tampa medinių laivų ir popierinių žvakių tvirtove.

Išsinuomoti valtelę galite vos už 100.000 vietnamietiškų dongų, arba ~3,8 €. Taip pat šiame mieste rekomenduojame išbandyti „Banh Mi“ sumuštinius kavinėje – „Banh Mi Phuong“. Nors jie atrodys lyg paprastas prancūziškas batonas, tačiau kad ir ką jie deda į vidų, bet skonis – pasakiškas, ir kaina neįtikėtina – 30.000 dongų, arba ~1 €. Beje, šioje kavinėje šiuos sumuštinius degustavo ir vertino žymieji virtuvės šefai – Gordonas Ramsay bei Anthony Bourdain.

Taip pat galite užsukti ir į „Bale Well“, kuriame išbandysite dar vieną tradicinį vietnamiečių patiekalą – „Banh xeo“. Tai švieži spring rolls, kuriuos iš jums atneštų produktų pasidarysite patys.

Asm.archyvo nuotr./Banh Mi
Asm.archyvo nuotr./Banh Mi

Beje, alaus mėgėjams ypač geros žinios, nors šiaip visame Vietname jis tikrai labai pigus – pinta kainuoja apie 15.000 dongų, arba ~0,60 €, tačiau Hojane radome pigiausią kada nors ragautą alų, nes kaina už 0,5 l siekė vos 4000 dongų, arba 0,15 €. Kaip rasti? Perėję tiltą per upę (nesijaudinkite, tikrai rasite, nes ten – jis toks vienintelis), sukite į kairę ir eikite beveik iki pat kelio galo, kol galiausiai pamatysite iškabas: „Fresh beer – 4000 VND“ (liet. šviežias alus tik 4000 batų).

Aplankę Hojaną – vykite dar labiau į pietus, kur lauks paplūdimiai, balto ir raudono smėlio kopos, nuostabūs saulėlydžiai žvejybiniame uoste su mažomis valtelėmis, jėgos aitvarų sportas (angl. kitesurfing) ir, žinoma, daugybė skaniausių bei pigiausių jūros gėrybių.

Mažą iškyšulį Mui Ne nuo Danango arba Hojano galima pasiekti autobusu arba traukiniu (nuo traukinių stoties reikės kiek pavažiuoti apie 50 km su taksi, tačiau taksi kaina nuo stoties iki išsirinkto viešbučio – 400.000 batų, arba 15 €). Autobusų arba traukinių bilietus galite įsigyti minėtame puslapyje, taip pat galite atskristi į Hošiminą ir nuo jo atvykti autobusu iki Mui Ne.

Šiame mieste vykite į raudonojo smėlio kopas (angl. red sand dunes), pabuvoję jose galite atsikvėpti jūroje, taip pat aplankykite baltąsias kopas (jos šiek tiek panašios į mūsų Parnidžio kopą Nidoje), jose galite pasiimti safari džipus arba keturračius motociklus. Saulėlydį stebėkite žvejybiniame uoste, kuriame vietiniai gyventojai gaudo jūros gėrybes su apvaliomis, į vonias panašiomis valtelėmis.

Asm.archyvo nuotr./saulėlydis Mui Ne
Asm.archyvo nuotr./saulėlydis Mui Ne

Beje, šiame mieste yra nuostabus food court, kuriame rasite daugybę kavinių vienoje vietoje, tad užkandžius galėsite išsirinkti iš vienos, pagrindinius patiekalus iš antros, o gėrimus – iš trečios maitinimo įstaigos. Beje, maistas yra labai šviežias, o jūros gėrybės ant jūsų stalo atkeliauja būtent iš minėtojo uosto.

Pastaba: šią vietovę galite tyrinėti su privačiu vairuotoju arba nuosavu išnuomotu motociklu. Tiesa, pastarajam reikia tarptautinio vairuotojo pažymėjimo, bet jei nebijote – galite važiuoti ir be jo. Bauda už važiavimą be teisių ~300.000–500.000 batų, arba 11–19€, priklausomai nuo meno derėtis. Beje, policininkai – geranoriški ir tikrai sukalbami.

Pasisvečiavę Mui Ne, vykite dar piečiau į senąjį Saigoną, kuris nuo 1976 m. atpažįstamas kaip Hošiminas. Į jį nuvykti galite jau minėtu autobusu, kurio kaina siekia 100.000 dongų, arba ~3,8 €. Didžiausiame Vietnamo mieste vienas iš privalomų dalykų – pasiimti vienos dienos turą (rekomenduojama iš to pačio „TheSinhTourist“ biuro) ir vykti į pasiplaukiojimą Mekongo upės delta, aplink kurią gyvena ~ 7 mln. žmonių.

Šioje upėje plauksite medine valtimi siaurais kanalais, matysite, kaip gaminamas kokosų aliejus ir kokosų saldainiai, ryžių lakštai (kurie naudojami gaminant spring rolls) bei gyvačių vynas. Visus šiuos dalykus galėsite ir įsigyti.

Asm.archyvo nuotr./Gyvačių vynas
Asm.archyvo nuotr./Gyvačių vynas

Po turo galite vykti į Centrinį Hošimino turgų, kuris įsikūręs centre. Turgus veikia dviem pamainomis – dieninė dalis, 7:00–19:00, būna po stogu uždarame angare, o naktinis turgus pradeda veikti tada, kai užsidaro dieninis – nuo 19:00 iki 24:00.

Kitą dieną aplankykite Hošimine įsikūrusį karo muziejų (angl. War Remnants Museum), kuriame sužinosite tikrąją istoriją ir karų chronologiją Vietname (šis muziejus patiks net ir nesidomintiems istorija). Kelionę užbaikite pasivaikščiojimu pėsčiųjų gatvėje – Nguyen Hue. Čia pilna įvairiausių kavinių su gyva muzika, barų su vakarėliais iki paryčių, madų atrankos šou bei, žinoma, masažų salonų, tad pasilepinkite prieš išvykstant namo. Kainos – neįtikėtinai žemos, o atsipalaidavimas – garantuotas.

Rekomenduojamas paragauti tradicinis maistas:

*Bun Cha;

*Banh Xeo (spring rolls) gaminatės patys;

*Jūros gėrybių Hot pot arba Hot pankepatės/gaminatės patys;

*Banh Mi;

*Alus Saigon arba Tiger.

Sekite Dovilės ir Beno nuotykius Azijoje „Instagram“: @beniukas ir @do.dovi

Asm.archyvo nuotr./Hot pot
Asm.archyvo nuotr./Hot pot

Temos: 2 Vietnamas Kelionės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Seimas noriai priėmė prezidentės siūlomas mokytojų darbo apmokėjimo pataisas

Aktualu

„MG Baltic“ byloje liudijantis Dainoras Bradauskas: buvo daug humoro, išgalvotų dalykų

Aktualu

Kauno apygardos teismas: Kručinskų vaikams buvo kilusi grėsmė, jie paimti teisėtai

Gyvenimas

E.Jakilaitis apie smurtą šeimose: pareigūnų atsakomybė reaguoti nedelsiant, o ne nustumti situaciją į šoną

Sportas

„Skrieja kamuolys“: „Copa Libertadores“ Madride, naujas lyderis Anglijoje ir Lionelio Messi baudos smūgiai

Aktualu

Realybės smūgis Theresai May: nori atidėti svarbų balsavimą dėl „Brexit“

Vardai

Muilo operų karalienei Gabrielai Spanic – 45-eri: geriausia dovana – pasibaigęs karas su sese dvyne

Verslas

„Barclays“ – tik pirmas iš Lietuvos pakilsiantis paukštis?

24sek

Po pralaimėjimo „Žalgiriui“ – sirgalių žinutės ir palaikymas prie „Ryto“ autobuso

Aktualu

„Valstiečiai“ į merus kelia „Naisių vasaros“ aktorių A.Žvinį, buvusį ministrą B.Markauską

Aktualu

Prieš mokytojų mitingą įspėjimais piliečius bauginusi policija atsimušinėja: „Tai privati informacija“

Verslas

Seimas „lopo“ turtingiesiems naudingas mokesčių spragas – taikys 20 proc. GPM

Verslas

Seimas linksta didinti akcizus: puslitris stipraus alkoholio brangs 39 centais

Sportas

Naujas Lionelio Messi žaislas – už 13 mln. eurų

Verslas

Architektų rūmai kreipėsi į teismą dėl įstiklinto fasado Vilniuje

Vardai

Tapti milijonieriumi Antaną Bosą įkvėpė gyvenimas vaikų namuose: „Internatas mane užgrūdino“

Kultūra

Tarp „Grammy“ nominantų – ir lietuvių kilmės džiazo muzikantė Nicole Zuraitis

Mokslas.IT

15min studijoje – pokalbis apie 2019 metų technologijas, inovacijas ir jų prognozes

Aktualu

Apklausa: Lietuvos gyventojai vis dar neigiamai vertina translyčius asmenis

Vardai

Julija Janus: „Kokia yra graži moteris XXI amžiuje? Ji tikrai atrodo kitaip nei Juozo modeliai“

Naujienos

Aktualu

Seimas noriai priėmė prezidentės siūlomas mokytojų darbo apmokėjimo pataisas

Aktualu

„MG Baltic“ byloje liudijantis Dainoras Bradauskas: buvo daug humoro, išgalvotų dalykų

Aktualu

Kauno apygardos teismas: Kručinskų vaikams buvo kilusi grėsmė, jie paimti teisėtai

Gyvenimas

E.Jakilaitis apie smurtą šeimose: pareigūnų atsakomybė reaguoti nedelsiant, o ne nustumti situaciją į šoną

Sportas

„Skrieja kamuolys“: „Copa Libertadores“ Madride, naujas lyderis Anglijoje ir Lionelio Messi baudos smūgiai

Aktualu

Realybės smūgis Theresai May: nori atidėti svarbų balsavimą dėl „Brexit“

Vardai

Muilo operų karalienei Gabrielai Spanic – 45-eri: geriausia dovana – pasibaigęs karas su sese dvyne

Verslas

„Barclays“ – tik pirmas iš Lietuvos pakilsiantis paukštis?

24sek

Po pralaimėjimo „Žalgiriui“ – sirgalių žinutės ir palaikymas prie „Ryto“ autobuso

Aktualu

„Valstiečiai“ į merus kelia „Naisių vasaros“ aktorių A.Žvinį, buvusį ministrą B.Markauską

Aktualu

Prieš mokytojų mitingą įspėjimais piliečius bauginusi policija atsimušinėja: „Tai privati informacija“

Verslas

Seimas „lopo“ turtingiesiems naudingas mokesčių spragas – taikys 20 proc. GPM

Verslas

Seimas linksta didinti akcizus: puslitris stipraus alkoholio brangs 39 centais

Sportas

Naujas Lionelio Messi žaislas – už 13 mln. eurų

Verslas

Architektų rūmai kreipėsi į teismą dėl įstiklinto fasado Vilniuje

Vardai

Tapti milijonieriumi Antaną Bosą įkvėpė gyvenimas vaikų namuose: „Internatas mane užgrūdino“

Kultūra

Tarp „Grammy“ nominantų – ir lietuvių kilmės džiazo muzikantė Nicole Zuraitis

Mokslas.IT

15min studijoje – pokalbis apie 2019 metų technologijas, inovacijas ir jų prognozes

Aktualu

Apklausa: Lietuvos gyventojai vis dar neigiamai vertina translyčius asmenis

Vardai

Julija Janus: „Kokia yra graži moteris XXI amžiuje? Ji tikrai atrodo kitaip nei Juozo modeliai“

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje