Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 30d. 20:32

Fuerteventura – dykuma ar poilsio sala?

El Cotillo miestelis – naujasis Fuerteventura kurortas
Udriaus Armalio nuotr. / El Cotillo miestelis – naujasis Fuerteventura kurortas

Pigių skrydžio bendrovė „Ryanair“ vis mėgsta pamaloninti tomis kryptimis, apie kurias svajojai, bet dėl nepatogaus susisiekimo vis atidėdavai kitam kartui. Šį sykį pasakosiu apie salą, kurią lietuviškuose portaluose sunku rasti arba apie ją rašoma tik tie, kad tai – vandens sporto mėgėjų sala.

Prieš pradedant kelionę į bet kurią Kanarų salą būtina perskaityti Erich Wustmann knygą „Kanarų salos“. Kad ir kokia ji sena ar mažytė būtų, bet leidžia bent minimaliai pažinti Kanarų salų istoriją, kurią sunku rasti dabartiniuose kelionių žinynuose.

Kelionė

Pats paprasčiausias būdas patekti Fuerteventurą – tiesioginis „Ryanair“ skrydis iš Varšuvos Modlino oro uosto. Ilgai ieškant galima rasti bilietų už 150 Eur už kelionę pirmyn atgal. Į Varšuvą galima nuvykti su autobusu, o bilietai iki Varšuvos kartais gali kainuoti tik 3 Eur.

Pasiekę Varšuvos autobusų stotį iki Modlino oro uosto vykti galėsite taip pat autobusu ar traukinuku. Patogiausia įsėsti į abu Varšuvos centrinėje stotyje.

Udriaus Armalio nuotr./Fuerteventuroje – daugybė laukinių paplūdimių
Udriaus Armalio nuotr./Fuerteventuroje – daugybė laukinių paplūdimių

Kurortai

Dažniausiai lietuviai „nusėda“ Coralleo miestelyje – čia yra įsikūrę įžymieji laukiniai smėlio paplūdimiai, bet patys geriausi ir prabangiausi viešbučiai yra įsikūrę Morro Jable kurorte. Bet, jei jūs nusiteikę pakeliauti po salą, verta imti viešbučius salos viduryje Caleta de Fustes miestelyje – vis tik sala yra antra pagal dydį Kanarų salyne ir norėdami aplankyti visus objektus kelionėms turėsite sugaišti nemažai laiko.

Udriaus Armalio nuotr./Caleta de Fuste paplūdimys
Udriaus Armalio nuotr./Caleta de Fuste paplūdimys

Dėl vėjų smėlį matysite visur – net ir kalnai kai kada primins ne kalnus, o supustytas smėlio kopas.

Jei esate aistringas vandens sporto mėgėjas, tada verta apsistoti Coralleo ar naujame El Cotillo kurorte.

Udriaus Armalio nuotr./Žymiosios kopos ir jėgos aitvarų gerbėjų rojus
Udriaus Armalio nuotr./Žymiosios kopos ir jėgos aitvarų gerbėjų rojus

Beje, šios salos kurortuose kaip niekur kitur jaučiasi vandenyno potvyniai ir atoslūgiai – atsigulęs ryte ant smėliuko pogulio, apie pietus gali pabusti vandenyne...

Udriaus Armalio nuotr./Kopos
Udriaus Armalio nuotr./Kopos

Ką verta aplankyti?

Jei esate paprastas turistas, aplėkti salai užteks ir kelių dienų. Būtinas aplankyti objektas – Parque Natural de Corralejo: čia ir yra įsikūrusios įžymiosios smėlio kopos.

Gerbkite gamtą – dalis kopų gamtinis rezervatas ir čia lankymas draudžiamas. Dėl vėjų smėlį matysite visur – net ir kalnai kai kada primins ne kalnus, o supustytas smėlio kopas.

Fuerteventura – ir vėjo malūnų sala. Čia jų rasite daugybę. Kiekvienas apsilankęs šioje saloje privalo apsilankyti Bentacuria miestelį – tai buvusi senoji salos sostinė. Įžengęs į čia išlikusią bažnytėlę pajauti buvusią konkistos dvasią. O atsiminimas apie buvusius salos gyventojus guančus randamas tik keliuose paminkluose.

Udriaus Armalio nuotr./Paminklas seniesiems salos gyventojams guancams
Udriaus Armalio nuotr./Paminklas seniesiems salos gyventojams guancams

Norėdami pamatyti, kaip gyveno senieji salos gyventojai keliaukite į Ecomuseo La Alcogida – čia ne tik susipažinsite vietinių su tradiciniu gyvenimo būdu, bet ir galėsite išbandyti senuosius amatus.

Udriaus Armalio nuotr./Štai taip druska išgaunama iš jūros
Udriaus Armalio nuotr./Štai taip druska išgaunama iš jūros

Skirkite laiko ir apsilankykite sename druskų išgavimo ežere Las Salinas – čia ne tik pamatysite, kaip senomis technologijomis iš jūros vandens išgaunama druska, bet ir galėsite jos nusipirkti. Puikios lauktuvės!

Ar mėgstate paslaptis? Jei taip – nusiteikite ilgam važiavimui bekele ir jums patiems teks pasirinkti, ar važiuoti paprasta mašina ir bijoti dėl draudimo, ar geriau išsinuomoti džipą.

Pasakojama, kad vila buvo naudojama kaip plastinės chirurgijos centras nuo bausmių sprunkančių hitlerininkų išvaizdai pakeisti.

Bene didžiausioji salos paslaptis – vokietis Gustav Winter ir jo pastatyta vila. Legendos sako, kad šis žmogus II pasaulinio karo metu buvo Hitlerio draugas, o II pasaulinio karo metais Fuerteventuros saloje atkampioje vietoje buvo pastatyta vila bei aerodromas.

Pasakojama, kad vila buvo naudojama kaip plastinės chirurgijos centras nuo bausmių sprunkančių hitlerininkų išvaizdai pakeisti. Įspūdinga vila slepia savo paslaptį, kurią težino buvęs vilos savininkas bei Cofete paplūdimyje įrengtų kapinėse gulintys žmonės. O mums, turistams, belieka tik iš šono apžiūrėti šią paslaptingą vietą.

Udriaus Armalio nuotr./Paslaptingoji Winter vila
Udriaus Armalio nuotr./Paslaptingoji Winter vila

Kas dar nepasakyta apie Fuerteventurą?

Vieniems tai – pilka sala, kitiems – puiki vieta poilsiui, o tretiems galbūt puiki vieta mėgautis jūros gėrybėmis. Mums ji buvo atradimų ir paslapčių sala, o kelionės pabaigoje mūsų pačių laukė lėktuvėlis, kuris nuskraidino į Gran Kanariją. Bet čia jau visai kita istorija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje