Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 26d. 17:02

Įspūdžiai iš Karaliaučiaus: nuostabų vokišką miestą rusai pavertė sovietine skyle

Plaukiojant Priegliumi 15MAX
V.Mikaičio nuotr. / Plaukiojant Priegliumi
Papasakojus, kaip sekėsi važinėti po Kaliningrado srities pajūrio miestukus, vienas kurių ilgus metus buvo uždaru Sovietų Sąjungos miestu, atėjo laikas ir pačiam Kaliningradui, arba kaip dar Lietuvoje sakoma – Karaliaučiui. Tad, jei leisite, šį miestą, buvusį vokiečių Rytų Prūsijos sostine, dabar esantį rusų Kaliningrado srities jurisdikcijoje, būtent taip ir vadinsiu. Šis pavadinimas lietuvių kalboje yra taip pat oficialus – visi kelio ženklai Lietuvoje kreipia būtent į Karaliaučių.

O ir šiaip, Kaliningrado pavadinimas man atrodo toks beformis ir be fantazijos. Miestas taip pavadintas buvusio nominalaus Sovietų Sąjungos vadovo Kalinino garbei. Laikai, kai valdė Kalininas (iš tiesų valdė Stalinas, Kalininas buvo jo padlaižys, lindęs jam į užpakalį, kad nebūtų likviduotas ar išvežtas į gulagą), Lietuvai buvo labai blogi, tai kaip ir natūralu, jog simpatijų šitam pavadinimui yra lygiai nulis.

Tuo tarpu Karaliaučiaus pavadinimas mena tarpukarį, kai šis nuostabaus grožio miestas buvo laikomas vienu gražiausių Rytų Europoje, kol jo nesugriovė britų naikintuvai ir nepribaigė sovietų artilerija.

Kaip jau buvau minėjęs, į Karaliaučiaus kraštą priešpandeminę vasarą nuvykau savo automobiliu savaitgalio praleisti. Išsinuomojau vieno kambario butą sovietiniame daugiabutyje miesto centre. Kodėl toks stovi miesto centre? Nes per karą centras buvo virtęs griuvėsių krūva. Buvo sugriauta apie 90 proc. jo pastatų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje