Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juozapo kelionė per Ukrainą: nuotykiai Lvove ir slaptas patekimas į tankų remonto gamyklą

Apleista karinė technika Ukrainoje
Juozapas.lt nuotr. / Apleista karinė technika Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie 2014 metų vasarą galvojau jau pakankamai seniai, planuose buvo įvairūs maršrutai ir norai, bet galiausiai apsisprendžiau tranzuoti po Balkanų pusiasalio valstybes. Tam puikus postūmis buvo krikštatėvio Ričardo skambutis ir pasiūlymas važiuoti kartu iki Lvovo. Šiek tiek pagalvojęs nusprendžiau, kad važiuoju kartu.

Be didesnių nuotykių pervažiavę visą Lenkiją pasiekiame Ukrainos sieną, o ten – didžiausia eilė, kokią esu matęs prie valstybės sienos. Pervažiavę Ukrainos sieną pastebime, jog viskas yra šiek tiek kitaip, nei mūsų akys įpratusios matyti – kas antras automobilis „žigulys“, pakelėse pilna šiukšlių.

Juozapas.lt nuotr./Lvovo panorama
Juozapas.lt nuotr./Lvovo panorama

Pasiekiame viešbutį Lvove, kurį užsisakė Ričardas su Jūrate, ir išsiskiriame. Aš Lvove apsistojau pas Katią, kuri sutiko mane priimti per „CouchSurfing“. Susitinkame su ja šalia Lvovo operos ir keliaujame pasivaikščioti po vakarinį Lvovą. Susipažįstu su įvairiomis teminėmis kavinėmis, kurios labai populiarios Lvove ir priklauso vienam savininkui, aplankau „Digger Pub’ą“, apie kurį skaičiau prieš išvykdamas.

Juozapas.lt nuotr./Rekonstruojami pastatai uždengti gražiais piešiniais
Juozapas.lt nuotr./Rekonstruojami pastatai uždengti gražiais piešiniais

Po trumpo pasivaikščiojimo po vakarinį-naktinį Lvovą patraukiame link autobusų stotelės, kur įlipame į mikroautobusą, sumokame 65 lietuviškus centus ir judame link Katios buto, kuriame, kaip vėliau paaiškėjo, yra „gyvūnėlių“ – tarakonų, kuriuos ji maitina specialiais nuodais.

Kitą dieną praleidžiu tyrinėdamas Lvovą – užeinu į kelias bažnyčias, aplankau kalną, nuo kurio matosi visas miestas, surandu kelis „geocaching“ lobius, nusiperku vietinę SIM kortelę, kuri su internetu mėnesiui (50 mb/diena) kainavo vos 8 litus. Iš viso per dieną vaikščiodamas po miestą nuėjau apie 18 kilometrų.

Juozapas.lt nuotr./Apleistas fortas Lvove
Juozapas.lt nuotr./Apleistas fortas Lvove

Grįžtu namo, kelias valandas pasinaudoju internetu ir sulaukiu Katios su 2 naujais svečiais – Matteo iš Slovakijos (nors jis įrodinėjo, kad yra vengras, jo mama vengrė, jis nuo vaikystės kalba vengriškai, tik jis gimė Slovakijos dalyje, kuri yra buvus Vengrijos dalis) ir vaikinu, kurio vardo nežinau, iš Ukrainos, visi kartu iki 2 nakties kalbėjomės pačiomis įvairiausiomis temomis, valgėme Katios pagamintus makaronus.

Anksti ryte vaikinas iš Ukrainos turėjo išvykti, jo tikslas – autostopu pasiekti Vokietiją. Matteo laiko irgi negaišo, į miestą išėjo gana anksti. O aš pakankamai išsimiegojęs patraukiau į traukinių stotį ir, padavęs lapelį (kas prajuokino kasininkę), kurį parašė Katia, nusipirkau traukinio bilietą į Vorohtą (240+ kilometrų nuo Lvovo) ir sumokėjau už jį vos 3,6 lito. Tačiau netikėtai iš Juozapo tapau Jnozaru, nes kasininkei sekėsi ne kirilica parašyti mano vardą.

Juozapas.lt nuotr./Vardas ant bilieto
Juozapas.lt nuotr./Vardas ant bilieto

Toliau dienos įvykiai nustebino net ir mane. Gavęs iš žinomo Vilniaus „digerio“ Mindaugo tankų remonto gamyklos koordinates nusprendžiau patikrinti ir savomis akimis pamatyti juos. Maždaug 5 kilometrai ratais vaikštant ir nerandant normalaus patekimo, permirkę batai einant per neaiškios kilmės pelkę, tvoros perlipimas, spygliuotos vielos apėjimas ir patekimas į teritoriją, kelių nuotraukų padarymas ir bėgimas nuo apsaugos nesidairant atgal per garažų stogus.

Juozapas.lt nuotr./Apleista karinė technika Ukrainoje
Juozapas.lt nuotr./Apleista karinė technika Ukrainoje

Grįžus namo ir papasakojus istoriją Katia su Matteo nustebo, kur aš galėjau bėgti nuo apsaugos, o parodžius tankų nuotraukas išpūstom akimis paklausė, kur aš juos radau Lvove. Kitą dieną patraukiau į Karpatus, o apie tai skaitykite kitoje „Avantiūra 2014″ dalyje.

Juozapas.lt nuotr./Apleista karinė technika
Juozapas.lt nuotr./Apleista karinė technika

3 dienų išlaidos Lvove – ~27,8 Lt (daugiau nei pusė pinigų – maistui).

Juozapas kelionės įspūdžiais dalijasi savo tinklaraštyje juozapas.lt ir facebook'e #avantiura2014.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje