Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 22d. 20:59

Kaip dabar atrodo keliavimas: lietuvis leidosi į vieną gražiausių žygio vietų Europoje

Kelionė Austrijoje
A.Morkūno/Journey.lt nuotr / Kelionė Austrijoje

Pasibaigus beprecedenčiam karantinui ir Europos šalims pradedant po truputį atverti savo sienas, nusprendžiau nuvykti pasivaikščioti po kalnus. Kadangi mano mėgiamos trečiosios pasaulio šalys dar neatvėrė savo sienų, tai kuo puikiausiai tiko ir Austrija, kurios 62 proc. užima kalnai ir kuri turi net 40 tūkst. km žygio takų. Beje, Austrija yra ir viena ekologiškiausių šalių pasaulyje, kuri perdirba net 63 proc. šiukšlių ir kurios didžioji dalis energijos išgaunama iš atsinaujinančių gamtos šaltinių.

Daugiau kelionių pasakojimų rasite „Youtube“ kanale ČIA. „Facebook“ autorių galite sekti ČIA.

VIDEO: Kelionė į Austrijos kalnus po karantino

Austrija, panašiai kaip Lietuva, yra neblogai susitvarkius su koronoviruso sergamumu, todėl čia saugiai galima vykti nesibaiminant užsikrėsti ir nėra privalomo karantino. Vilniaus oro uostas buvo beveik tuščias, visi nešioja kaukes, todėl išvis saugu.

Kelionę pradėjau sustojęs ikoniškajame Halštato miestelyje. Jis įsikūręs prie ežero, kurį supa nuostabūs kalnai. Kadangi miestelio teritorija labai maža, todėl jau XVIII a. pritrūko vietos laidojimui. Miestelio valdžia nusprendė iškasti mirusiuosius ir jų kaukoles patalpinti į „kaukolių namus“. Tai darė nuo 1720 m. iki pat 1995 m. Dabar galima grožėtis savo protėviais...

O beje, sostinėje Vienoje daugiau yra palaidota žmonių nei gyvena gyventojų. Beveik 3 mln. Čia ilsisi tokie genijai kaip Beethovenas, Schubertas ar Straussas. Kadangi šalis kapitalistinė, ir mažai kam rūpi kelti prieaugį, o svarbiau dirbti – galbūt todėl kapai taip ir pildosi. Neveltui šalis yra tarp tų, kur Europoje žmonės dirba daugiausiai valandų per savaitę – net 45.

Pasirinkau žygius esančius aplink Volfgangzės (Wolfgangsee) ežerą. Čia yra nuostabių kalnų ir tarp jų įsispraudusių krištolo žydrumo ežeriukų, kuriuos maitina kalnuose ištirpęs sniegas. Žygio metu galima pamatyti daug smalsių karvučių, prie kurių arčiau priėjus galima užuosti kaimiško pienelio kvapą.

Sutikti keliautojai – itin mandagūs ir visada sveikinasi. Labai daug žygiuoja moterų. Galbūt todėl ir tik 20 proc. moterų populiacijos turi viršsvorį – mažiausią tarp ES šalių. O vidutinis populiacijos mirtingumo amžius – net 81 metai. Tai turėtume pasidaryti išvadas, kad švarus oras ir judėjimas – vieni pagrindinių sveikatos šaltinių.

Austrijoje, beje, gimė nemažai garsių žmonių, tokių kaip Arnodas Schwarzeneggeris, Sigmundas Freudas ar psichopatas Adolfas Hitleris, kuris sumažino pasaulio populiaciją 80-čia milijonų žmonių. Austrams tenka net 19 Nobelio premijų. Nepaisant keleto istorinių dieglių minkštojoje, žmonės čia labai malonūs.

Žygiuodamas aplink ežerą aptikau žveją, kuris puikavosi prieš draugo fotoaparatą savo laimikiu. Pagavo gerokai virš dvidešimties kilogramų sveriantį karpį. Ežero ištakose plaukioja ir upėtakiai. Jų čia tiek, kad nors krepšiu įbridęs gaudyk.

Kitas žygis vyko šalia upės vagos. Čia šlaituose augo daug žemuogių, aviečių ir lazdyno riešutų. Užlipus į kalną galima grožėtis nuostabiais vaizdais.

A.Morkūno/Journey.lt nuotr/Kelionė Austrijoje
A.Morkūno/Journey.lt nuotr/Kelionė Austrijoje

Kelionę baigiau pasivaikščiodamas Mozarto gimtinėje – Zalcburgo mieste, kadangi oras nelepino, o per lietų kalnuose yra nesaugu. Todėl buvo puiki proga pasivaikščioti po šį šarmingąjį menininkų miestą, jo parkus ir pilis. Ragavau skanaus maisto, vietinio šnapso vienoje iš 20 tūkst. Austrijoje esančių varyklų.

Praktiniai patarimai:

  • Besiruošdamas kelionei prisipirkau rankų dezinfekanto, kaukių ir servetėlių.
  • Vykstant į turistiškesnius regionus reikėtų rezervuotis nakvynes iš anksto, nes austrai tikrai keliauja ir mėgsta vasarą leisti ne tik atsiskyrę kalnuose, bet ir maudytis ežeruose.
  • Į muziejus ir kitas suspaustas vietas stengiausi nevykti – dėl saugumo ir dėl to, kad aš esu daugiau gamtos gerbėjas.
  • Nuomavausi automobilį, kad nereikėtų naudotis visuomeniniu transportu.
  • Vilniaus oro uoste žmonių beveik nebuvo. Austrijos oro uoste pareigūnas paklausė, iš kur atskridau, ir tuo viskas baigėsi. Toliau laisvai galėjau keliauti po šalį.
  • Grįžęs į Vilnių privalėjau eiti per muitinę, paklausė, iš kur atskridau – ir viskas. Išeinant iš oro uosto gavau atmintinę, kaip elgtis grįžus iš užsienio.
  • Patarčiau daug nesiblaškyti po Austriją, pasirinkti vieną regioną. Jame tikrai bus galima rasti daug įvairių žygio takų, paplūdimių maudytis. Galima naudotis Komoot.com tinklapiu ir programėle, ir lengvai naviguoti kalnų takeliuose. Atsirinksite geriausius ir nepasimesite.
  • Dėl atsakomybės prieš artimuosius ir visuomenę venkite sambūrių viduje.
  • Austrija puiki šalis mėgautis gamta, tam čia yra sudarytos puikiausios galimybės.

Daugiau kelionių pasakojimų rasite „Youtube“ kanale ČIA. „Facebook“ autorių galite sekti ČIA.

Journey.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

KARTU SU MAXIMA: VERTINAME LIETUVIŠKĄ KOKYBĘ

Video

09:59
01:16
01:18

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje