Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 29d. 22:00

Kambodža: ką veikti senajame Ankoro mieste?

Dramblių terasa šventykla
Vida Press nuotr. / Dramblių terasos šventykla

Jei planuojate kelių savaičių egzotiškas atostogas Tailande, kodėl jums neapsilankius ir kaimyninėje Kambodžoje? Senąsias Ankoro šventyklas saugantį Siem Reabo miestą galite pažinti vos per kelias dienas ir į savo aplankytų šalių sąrašą po šių atostogų įtrauksite ne vieną, o net dvi šalis.

Pakeitę aplinką galėsite įvertinti abi Pietryčių Azijos šalis, susipažinti su dviem kultūromis ir patirti dvi skirtingas patirtis, nes, nors šalys ir yra kaimynės, gyvenimas jose skiriasi kaip diena ir naktis. Skiriasi net žmonės – nuo jų išvaizdos iki bendravimo.

Tad pasirūpinkite dviem Tailando vizomis, Kambodžos viza ir lėktuvo ar autobuso bilietais ir leiskitės į kelionę, kuri bus daugiau nei paprastos atostogos.

1 diena. Ankoro šventyklos

„Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr./Ankoro šventyklos
„Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr./Ankoro šventyklos

Jei nesate didelis istorijos ar architektūros gerbėjas, per vieną dieną galite pamatyti įspūdingiausias ir garsiausias Ankoro šventyklas. Galite pasiimti privatų turą, prisijungti prie kitų turistų ar aplankyti jas savarankiškai. Kadangi šiame senoviniame mieste esu buvusi jau apie 30 kartų, galiu pasakyti, kokiu laiku geriausia apsilankyti tam tikrose šventyklose ir netgi kokia eiga jas aplankyti.

Jei keliaujate savarankiškai, dar iš vakaro susiraskite tuk-tuką, pasakykite vairuotojui, kokias šventyklas ketinate aplankyti, ir susiderėkite kainą. Pasirūpinkite vandeniu, apsauga nuo saulės, patogia avalyne ir drabužiais, kurių negaila sutepti. Taip pat BŪTINAI vilkėkite drabužius, kurie dengia pečius ir kelius, nes kitaip apsaugos darbuotojai neįleis jūsų į šventyklas. Ryte vairuotojas jus pirmiausia nuveš į bilietų kasą, kur įsigysite vienos dienos leidimą į šventyklas (kaina – 37 JAV doleriai).

Banteai Srėjaus šventykla

Vida Press nuotr./Banteai Srėjaus šventykla
Vida Press nuotr./Banteai Srėjaus šventykla

Pažintį pradėkite nuo labiausiai nutolusios Banteai Srėjaus šventyklos. Tai 10 amžiuje statyta šventykla, kuri iš kitų išsiskiria savo spalva (nes yra pastatyta iš rožinio smiltainio, o ne iš paprasto, kaip visos kitos) ir preciziškumu. Ne be reikalo ji vadinama moterų citadele, nes tikima, kad tokį šedevrą galėjo suprojektuoti tik moteris. Ryte šventykloje yra mažiau žmonių, todėl galėsite padaryti ne vieną puikų kadrą savo atostogų fotoalbumui. Pakeliui link šios šventyklos ir atgal pamatysite vietinį gyvenimą, kaip atrodo khmeriški kaimeliai ir namai.

Angkor Tomo miestas

Vida Press nuotr./Senovės miestas Angkor Tomas
Vida Press nuotr./Senovės miestas Angkor Tomas

Po Banteai Srėjaus šventyklos važiuokite į Angkor Tomą, paskutiniąją Ankoro periodo sostinę, kuri buvo įkurta XII amžiuje.

Miesto-tvirtovės teritorija yra 9 kv. kilometrai, todėl teks truputėlį pasivaikščioti. Paprašykite vairuotojo, kad jus paleistų prie geriausiai išlikusių pietinių vartų, pasivaikščiokite, įsiamžinkite prie įspūdingų dievų ir demonų statulų ir kitoje vartų pusėje vėl sėskite į tuk-tuką. Vairuotojas jus paleis prie pagrindinės Bajono šventyklos ir lauks sutartoje vietoje. Rekomenduoju susitikti prie Leper King terasos esančioje stovėjimo aikštelėje.

Bajono šventykla yra viena garsiausių ir įspūdingiausių. Kitaip nei garsioji Angkor Wat šventykla, ji žavi ne savo dydžiu, o akmenyje iškaltais veidais, dėl kurių iki šiol nėra bendro sutarimo. Vieni sako, kad juose pavaizduota Buda, kiti – kad pats karalius, dar kiti – kad tai šių abiejų veidų mišinys. Kaip ten bebūtų, nuotrauką šalia šių atvaizdų pasidaryti tiesiog būtina.

Toje pačioje teritorijoje aplankykite ir dar vieną šventyklą – Bapuoną (pastatytą 11 amžiaus viduryje), į kurią vedą įspūdingas tiltas. Kitoje šventyklos pusėje, jos sienoje, yra pavaizduota gulinti Buda, tad nulipę nuo jos neskubėkite pabėgti ir pabandykite surasti Budą.

Nuo Bapuono šventyklos keli keliai veda prie Elephant Terrace (liet. dramblių terasos), kuri buvo pastatyta 12 amžiuje ir tarnavo kaip susirinkimų vieta. Priešais ją esančioje aikštėje vyko įvairūs renginiai – apsarų šokėjų pasirodymai, dramblių imtynės ar kitos pramogos.

Terasos kairėje pusėje, pačiame gale, stovi raupsų karaliaus statula, apie kurią sklando daugybė legendų. Kiekvienas gidas pasakoja vis skirtingą istoriją, kokią išgirsite jūs – nežinia. Tik noriu pastebėti, kad statula yra kopija, nes originali saugoma Pnom Penio nacionaliniame muziejuje. Ir šalia šios terasos esančioje stovėjimo aikštelėje jūsų lauks vairuotojas, kuris toliau veš į Ta Promo šventyklą.

Ta Promo šventykla

Vida Press nuotr./Ta Promo šventykla
Vida Press nuotr./Ta Promo šventykla

Ta Promo šventykla pasaulyje geriau žinoma kaip Džiunglių šventykla, kurioje buvo nufilmuotas filmas su Angelina Jolie „Lara Kroft. Kapų plėšikė“. Pasiruoškite fotoaparatus, nes tokių įspūdingų medžių, šaknimis apsivijusių senovinę šventyklą, nepamatysite niekur kitur pasaulyje. Šventykla turi du įėjimus-išėjimus, todėl būkite atidūs, kai tarsitės susitikimo vietą su vairuotoju. Po šios šventyklos aplankymo dažniausiai būna metas pietums, todėl, jei neturite lauknešėlio su maistu, galite paprašyti vairuotojo, kad šis rekomenduotų vietinį restoraną.

Angkor Wat

Asmeninio albumo nuotr./Angkor Wat šventykla, Kambodža
Asmeninio albumo nuotr./Angkor Wat šventykla, Kambodža

Papietavę ir pailsėję paprašykite vairuotojo, kad jus vežtų tiesiai prie Angkor Wat šventyklos, tačiau prie galinių vartų. Prieš kelerius metus šis įėjimas buvo apleistas, tačiau dabar vis daugiau turistų renkasi pastarąjį, nes nereikia stumdytis minioje kitų keliautojų. Man labiausiai patinka įeiti pro šią pusę, nes tuomet šventyklos grožis atsiveria palaipsniui. Būtinai užlipkite į patį aukščiausią Angkor Wat lygį, nuo kurio atsivers vaizdas į šį įspūdingą statinį.

Saulėtekis ir saulėlydis

Kai kurie turistai į savo programą įtraukia saulėtekį Angkor Wat šventykloje ir saulėlydį Bak Kengo kalvos šventykloje. Už šias dvi pramogas vairuotojai ima po papildomą mokestį (apie 10 JAV dolerių). Jei ir jūs norite išspausti maksimumą iš vienos dienos viešnagės Ankoro šventyklose, galite saulę pasitikti Angkor Wat šventykloje ir taip pat ją apžiūrėti, tuomet keliauti į Banteai Srėjaus, Angkor Tomo ir Ta Promo šventyklas, o saulę palydėti Bak Kengo kalvos šventykloje.

Tačiau įspėju – tai kainuos daug jėgų, nes būsite mažai miegoję, nuolat vaikščiosite saulėje ir daug judėsite. Taip pat, norėdami palydėti saulę, turite į šventyklą atvykti likus kelioms valandoms iki saulėlydžio, nes ant Bak Kengo kalvos šventyklos yra leidžiamas tik ribotas turistų skaičius.

Nespėsite laiku – liksite be saulėlydžio. Jei visgi norite pamatyti viską, pasitarkite su vairuotoju, kaip geriau susiplanuoti kelionę. Kad ir kiek kartų būčiau buvusi Siem Reabe, vietiniai visuomet bus geresni ekspertai, nes čia jų namai.

2 diena. Kuleno kalnas ir Tonlesapo ežeras

Antroji diena bus kur kas lengvesnė nei pirmoji. Dar iš vakaro viešbutyje pasiteiraukite, kur galima išsinuomoti automobilį su vairuotoju kelionei prie Kuleno kalno. Jis yra už 65 kilometrų nuo miesto, todėl tuk-tuku ten nenuvažiuosite. Išvažiuoti iš viešbučio galite apie 8 valandą ryto.

Kuleno kalnas

Pakeliui link kalno, kuris yra viena švenčiausių vietų Kambodžoje, turėsite dar daugiau galimybių pamatyti vietinį gyvenimą. O galbūt norėsite sustoti šalia ryžių lauko ir nusifotografuoti? Prie įvažiavimo į kalną turėsite įsigyti bilietus (20 JAV dolerių). Pagrindinės lankomos vietos ant šio kalno – 1000 lingų upė (angl. The River of Thousand Lingas) ir Chup Preah – budistų vienuolynas, kurį kiekvieną dieną aplanko šimtai vietinių. Ir galiausiai viešnagę Kuleno kalne pabaigsite maudynėmis krioklyje, kuris taip pat buvo įamžintas filme apie garsiąją kapų plėšikę.

Tonlesapo ežeras

Vida Press nuotr./Tonlesapo ežeras
Vida Press nuotr./Tonlesapo ežeras

Kadangi turėsite dar pusę laisvos dienos, rekomenduoju dar iš vakaro užsukti į vietinę kelionių agentūrą ir per ją įsigyti ekskursiją prie Tonlesapo ežero.

Kaip bebūtų keista, atvykus į bilietų kasą be vietinio gido, kainos būna astronominės, todėl pigiau bus, jei viską suderinsite per vietinę agentūrą. Tik būkite atsargūs, nesileiskite apgaudinėjami vietinių, kurie kvies jus apsilankyti našlaičių namuose. Tai yra tik dar vienas būdas užsidirbti, todėl sakykite griežtą NE ir nesileiskite į kalbas.

Štai tiek jūs galite aplankyti vos per dvi dienas. O vakarus Siem Reabe rekomenduoju praleisti apsiperkant ir valgant naktiniame turguje. Išbandykite įvairius barbekiu, o jei norite paragauti tikrai puikaus khmeriško maisto, užsukite į mano mėgstamiausią kavinę „Khmer Kitchen“, jų senamiestyje yra net dvi.

Temos: 2 Kambodža Azija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje