TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Karolio kelių dienoraščiai: 3. Kodėl bastūnas vengia namų?

Užkietėjęs keliautojas ilgam batų ant vienies nekabins niekada
sxc.hu / Užkietėjęs keliautojas ilgam batų ant vienies nekabins niekada
Šaltinis: 15min
0
A A

Prabėgo mėnuo nuo paskutinės kelionės ir laiko aritmetikoje valandas ir dienas pakeitė mėnulio patekėjimai, skaičiuojami kasnakt balkone, įtraukiant ir išpučiant cigarečių dūmus. Į tvankią dykumą, be jokio įkvėpimo, išvirto dienos. Dienoraščio įrašuose, lyg pas Robinzoną Kruzą, įrašyta: Pirmadienis – Penktadienis, Antradienis – Penktadienis, Trečiadienis – Penktadienis, Ketvirtadienis – Penktadienis ir t.t. Ir nieko panašaus nei į Zagrebą, nei į nei į Splitą ar Dubrovniką čia nebeliko. Tik nežmoniškas karštis ir keli namo parsivežti, tačiau vis dar neišryškinti kadrai, kurie pro objektyvo linzę nepermaldomai besiveržiant šviesai dyla iš atminties palikdami baltus lopinius.

Francis Fukuyama,  pasibaigus Šaltajam Karui, pabandė numarinti istoriją. Jo teigimu Vakarams laimėjus prieš Sovietų Sąjungą, įsigalėjo viena ideologija (politine ir ekonomine prasme). Pasaulis lyg priešgyna vaikas, kuris anksčiau revoliucijos opiumo paveiktas kėlė maištus, dabar jau suprato klydęs. Štai taip esą daugiau nebeliko aštrių kampų – pagrindo konfliktams. Kadangi istorija, o taigi ir laikas, buvo suvokiama kaip konfliktų visuma, tokia istorijos mirties išvada rodėsi suprantama. Tačiau laikas, po Francio smūgio atsistojo ir bėgo toliau, gimė naujos istorijos, naujos teorijos.

„Artist don‘t go home, they just change places.“ (Menininkai neina namo, jie tik keičia vietas) arba “I hate my wife, because I’m boring” (Aš nekenčiu savo žmonos, nes esu nuobodus).

(Pastaba: Frazių autorinės teisės priklauso Budapešto gatvių grafiti menininkams).

Namai. Jei per daug į juos pasinersite, jus gali paversti Frenciu Fukujama. Norėsis tik pūpsoti namie ant kušetės ir nebekonfliktuoti su pasauliu. Namai numarina pulsą ir vienintelis jus reanimuojantis dalykas yra kasdienė žvilgsnio pro langą į kiemą terapija. Jie atbukina ir atima charakterį lyg kampus ir briaunas akmens, įstrigusio tekančio pastovumo srovėje. Taip galite tapti tik dar vienu lokalizuotu, nuglūdintu teoretiku, braukiančiu kampus “Teleloto“ oazėje. Greit atsiras problemų su sąnariais, grynojo laiko praleidžiamo virtualioje erdvėje parametrai ištįs, ir į jūsų pasaulį pasibels prostatos sutrikimai. Fazę kai dar nori, bet jau negali pakeičia fazė, kai tai ko negali, pradedi neigti.

Namudinis konservatyvizmas ir anti-revoliucinė jo prigimtis didina riziką susirgti paprastąja homofobija, kurios vienas iš būdingiausių simptomų – bet kokio išėjimo iš namų traktavimas, kaip kažko, kas yra ydinga ir visuotinai netoleruotina.

Homofobai bastūnus mėgsta apšaukti menininkais, dažnai jiems reguliarus nebuvimas namuose yra pederastija ar kūrvavimas. Tokie žmonės ne itin linkę bendrauti su kaimynais, už stiklinių spintos durų, skaisčiai švyti arbatos servizas, o ant televizoriaus viršaus puikuojasi rankomis nerta baltut baltutėlė servetėlė su Rūpintojėlio statulėle.

O dar galite pavirsti namudiniu nacionalistu...

Tokių baimių kamuojamas sąmoningai vengiu namų ir manau, kad kada nors labai mylėsiu savąją žmoną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje