Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 18d. 14:19

Kelionė Europos pakrantėmis: keliauti įmanoma ir be pinigų

Kelionė automobiliu
123rf.com nuotr. / Kelionė automobiliu

Projekto „How far can you go“ sumanytojas ir įgyvendintojas Vytautas Valiūnas sumanė keliauti Europos pakrantėmis, tačiau ne bet kaip, o su savo automobiliu ir stengdamasis išleisti kuo mažiau pinigų. Kaip laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakojo keliautojas, kelionės metu jam teko ieškoti išmesto maisto, miegoti po žvaigždėmis ir net susirasti darbą, tačiau šie iššūkiai jį išmokė, kad keliauti įmanoma ir be pinigų.

Keliautojui idėja keliauti Europos pakrantėmis kilo prieš porą metų: „Buvau sau išsikėlęs tikslą, apkeliauti visą Europą jūrų ir vandenynų pakrantėmis, neturint pinigų ir su savo senu automobiliu, bet vis nedrįsau to daryti.“

Vasarą V. Valiūnas vis tik ryžosi šiai avantiūrai. Kartu su juo kelionę pradėjo ir prodiuserė Ieva bei operatorius Mantas. Tiesa, jie kelionės nebaigė. Ieva buvo priversta grįžti į Lietuvą dėl darbo, o operatorius kelionę baigė po dviejų mėnesių.

„Po dviejų mėnesių kelionės aš likau vienas, o visa kelionė truko tris mėnesius. Aš viską labai optimistiškai buvau suplanavęs. Iš tiesų neplanavau tiek laiko užtrukti, o be to norėjau nukeliauti ilgesnį atstumą“, – pasakoja keliautojas.

Kelionė neapsiėjo be iššūkių. Automobilis sugedo, todėl reikėjo jį taisyti, o tam reikėjo pinigų. Prancūzijoje ėmė trūkti pinigų, todėl V. Valiūnas savaitei įsidarbino vynuogyne. Norėdamas sumažinti išlaidas keliautojas ieškodavo išmesto maisto: „Šios kelionės metu supratau, kad galima keliauti visiškai be biudžeto.“

Keliautojas prisimena, kad kelionės metu teko nakvoti ne patogiuose viešbučiuose, o nakvynės ieškotis specialiose platformose, kuriose vietiniai gyventojai skelbia, kad pas juos gali pernakvoti keliautojai. Aišku, ne visada pasisekdavo rasti tokių žmonių.

„Yra tekę miegoti ir lauke, tvartuose, lauko tualetuose, tiesiog palapinėje, švyturyje. Kur įsivaizduodavome, kad bus gražus vaizdas ryte, ten miegodavome“, – prisimena keliautojas.

Daugiau apie kelionę – įraše

Lrt.lt
Temos: 1 Kelionės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje