Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelionė į Kijevą už 85 litus: lėktuvo bilietai – 23 litai, nemokama nakvynė karališkuose apartamentuose ir susitikimas su ukrainiečiais

Tarp protestuotojų
E.Šimkūno nuotr. / Tarp protestuotojų
Šaltinis: 15min
0
A A

Rubrikoje „Pasaulis kišenėje“ perskaitęs vaikinų istorijas apie kelionę į Kiprą ir Graikiją už 1509 litus, Evaldas įrodė, kad galima ir pigiau. Jis neramioje Ukrainos sostinėje vieną vasario savaitgalį apsilankė už 85 litus. Tą kartą Kijeve dvelkė pavasariu ir ramiomis protestuotojų nuotaikomis.

Prieš 3 mėnesius sužinojęs apie galimybę pigiau įsigyti skrydžio bilietus, nusprendžiau įsigyti bilietus į Kijevą. Kadangi Kijeve anksčiau neturėjau progos apsilankyti, pamaniau, kodėl gi ne? Nesvarbu, kad vasario mėnesį temperatūra Kijeve dažnai būna žemiau nulio. Nusipirkau skrydžio bilietus Vilnius–Kijevas–Vilnius vasario 5–7 dienomis. Į abi puses 23 Lt!

Nors iki kelionės buvo visi 3 mėnesiai, nieko iki paskutinės minutės neplanavau. Neturėjau jokių planų, ką pamatyti, nerezervavau nakvynės ir t.t. Žinoma, tam įtakos turėjo ir revoliucija Kijeve, kadangi nebuvau tikras, ar saugu ten vykti.

E.Šimkūno nuotr./Bilietai į Kijevą
E.Šimkūno nuotr./Bilietai į Kijevą

Likus savaitei iki išvykimo pasitaikė proga nemokamai užsisakyti nakvynę Kijeve, tad pasinaudojęs „Airbnb“ klaida rezervavau 2 miegamųjų apartamentus Kijevo centre visiškai nemokamai. Apartamentai skirti 6 asmenims, tad man atvykus vienam, vadybininkas šiek tiek nustebo. Nakvynė 0.00 litų.

E.Šimkūno nuotr./Dviejų miegamųjų kambarių butas – nemokamai
E.Šimkūno nuotr./Dviejų miegamųjų kambarių butas – nemokamai

Taigi skrydžio išvakarėse greitai pažiūrėjau, ką verta pamatyti Kijeve, bet kažkodėl nusprendžiau, kad skrydžio bilietus atsispausdinsiu iš ryto prieš skrydi (skrydžio laikas 07:50). Ryte prabudęs pamačiau, kad neturiu išsisaugojęs skrydžio bilietų savo kompiuteryje, o iki skrydžio likę mažiau nei 3 val., tad nebegalima atsispausdinti skrydžio bilietų.

Kadangi už bilietus mokėjau vos 23 Lt, o bauda neturint atspausdinto bilieto 70 Lt, jau buvo kilusi mintis, kad skristi neverta. Bet likus mažiau nei dviem valandoms iki skrydžio nusprendžiau, jog esu pats kvailas ir teks sumokėti baudą. Taigi keli daiktai į kuprinę ir judu link autobuso stotelės.

E.Šimkūno nuotr./Pakeliui į Kijevą
E.Šimkūno nuotr./Pakeliui į Kijevą

Oro uoste atsiduriu lygiai valanda prieš skrydį, einu link „Check In“ stendo ir duodu savo pasą. Jau norėjau traukti banko kortelę, o mergina atspausdina bilietą bei palinki gero skrydžio!!! Kadangi skrydis vykdomas „Wizzair Ukraine“, bilieto nėra privaloma atsispausdinti!! Laimingas praeinu patikrą bei judu link savo vartų. Lėktuvu skraidau tikriausiai dažniau nei vairuoju automobilį, tad į lėktuvą lipu kaip visad vienas paskutiniųjų ir ieškau vietos šalia avarinio išėjimo, su viltimi, jog stiuardesė pasiūlys vietą prie avarinio išėjimo, jei jos nebūtų rezervuotos. O kadangi taip ir buvo, už savo 11,50 Lt gaunu vietą šalia avarinio išėjimo. Beje, ši taktika pasiteisina maždaug kas trečią skrydį, jei skrendu vienas.

9.00 ryto nusileidžiu Kijevo Zhuliany oro uoste, pasiimu iš bankomato 150 grivnų (45 Lt) ir pėdinu link stotelės. Stotelėje sutinku porelę iš Lietuvos, kurie taip pat atvyko į Kijevą porai dienų, tad visi kartu kalbėdami apie Kijevą pajudame miesto centro link su „maršrutka“, kurios bilietas kainuoja 0,75 lietuviškų centų!

E.Šimkūno nuotr./Kijeve
E.Šimkūno nuotr./Kijeve

Taigi pirmąją dieną iškart pajudu link Maidano, kadangi revoliucija Kijeve mane labiausiai ir domino. Priėjęs arčiau pamatau barikadas, tad minutę jau buvau pagalvojęs, kad neturėsiu progos pasivaikščioti pagrindine gatve. Vis dėlto pamačiau, jog yra padarytas praėjimas ir aš su šypsena veide praėjau į Kijevo centrinę gatvę! Tai, ką matote per žinias, yra perdėta daug kartų!

Taigi kelias valandas pasivaikščiojau po Kijevo centrą, o pradėjus temti grįžau į savo laikinuosius namus. Prieš tai apsilankiau „Gulliver“ prekybos centre esančiame prekybos centre, nusipirkau maisto vakarui bei rytojaus pusryčiams. Kadangi kelionė „mažo biudžeto“, visą maistą pirkau tik prekybos centre. Kitą dieną buvau susitaręs su mergina iš Kijevo, kuri žadėjo aprodyti man Kijevą (ačiū couchsurfing.com svetingumo svetainei).

E.Šimkūno nuotr./Kijevo centre
E.Šimkūno nuotr./Kijevo centre

Prieš pietus buvau susitaręs su vadybininku, jog išsikraustysiu iš buto, tad atėjus valytojai padaviau raktus bei trumpai pakalbėjęs apie Lietuvą bei Ukrainą, išėjau susitikti su Oksana. Praleidome kartu daugiau nei 6 val. vaikščiodami po Kijevą bei kalbėdami apie Ukrainą, keliones, kultūrų skirtumus ir dar daug ką, tad net nepajutome, kaip lauke pradėjo temti. Beje, prieš tai kartu užėjome į administracijos pastatą, kuris yra „užgrobtas“!

E.Šimkūno nuotr./Miestas iš viršaus
E.Šimkūno nuotr./Miestas iš viršaus

Kadangi vakare ji turėjo eiti į kalbos kursus, draugiškai atsisveikinome, o aš vėl pasukau link „Gulliver“ prekybos centro. Labai gausi vakarienė prekybos centro viduje už 7 Lt (panašiai kaip pas mus ar kituose didesniuose prekybos centruose). Ten pat apsiperku vakarui bei rytojaus rytui prieš skrydį į Lietuvą.

Patraukiu link vietos iš kuriuos važiuoja „maršrutkos“ link oro uosto. Kadangi laiko buvo daugiau nei reikia, pėdinau pėsčias iki stotelės, o oro uoste atsidūriau apie 9 val., vakaro. Iki skrydžio buvo likusios 9 valandos, bet jos labai neprailgo. Oro uoste veikia nemokamas belaidis internetas! Vidurnaktį randu ramią vietą nusnausti, tad numigęs 4.5 val. ant suoliuko aš jau einu link patikros ir laukiu savo skrydžio namo.

Kelionės išlaidos:
Skrydžio bilietai: 23 Lt
Nakvynė: 0.00 Lt
Kelionėje išleista: 55 Lt + 7 Lt už pasinaudojimą bankomatu.
Iš viso: 85 Lt!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje