Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 1d. 20:55

Kelionės su COVID pasu: kaip vienas paukščiukas gali palikti ant žemės

ES skaitmeninis COVID pažymėjimas 15MAX
Luko Balandžio / 15min nuotr. / ES skaitmeninis COVID pažymėjimas
Lygiai mėnuo, kaip oficialiai galioja Europos Sąjungos (ES) skaitmeninis COVID pažymėjimas, turintis per pandemiją palengvinti keliones po žemyną. Patogumo jis tikrai turėtų suteikti – pažymėjimą galima laikyti savotišku voku, į kurį sudėti kelionei reikalingi dokumentai (testo rezultatas, pažymėjimas apie pasiskiepijimą ir pan.), bet realybėje ne viskas taip paprasta. Problemų gali sukelti vos viena menka, pavyzdžiui, testuotojo palikta klaida.

Skaitmeninis COVID pažymėjimas, dar vadinamas žaliuoju pasu, nuo liepos 1 d. galioja visoje Bendrijoje ir dar keliose valstybėse. Jį gali gauti visi ES narių piliečiai ir čia teisėtai gyvenantys žmonės, kurie yra: pasiskiepiję nuo COVID-19, persirgę šia liga arba gavę neigiamą testo rezultatą.

Per diskusijas Europos Parlamente buvo aiškinama, kad jis turėtų supaprastinti keliavimą po Bendriją ir dar kelias šalis. Ar tikrai, neseniai patikrinau. Sutrumpinant ilgą istoriją: pažymėjimo taip ir neprireikė, nes galiausiai keliavau senu būdu – su popieriais (taip pat – išrašytais ranka).

Jokių QR kodų, kuriuos būtų užtekę nuskenuoti oro uoste ir – tiesiai į lėktuvą, negavau arba gavau per vėlai.

Kad pažymėjimas nepalengvino gyvenimo ir kitiems, matau iš diskusijų socialiniuose tinkluose. Nebūna dienos, kad „Facebook“ neišmestų klausimų: kas skridot į Vilnių, kokio testo reikia? o iš kur tą kodą gauti? ar labai tikrina? man davė tik kodą, nėra pavardės, ar praleis?

Nenori testų – nekeliauk

Laukiau to COVID pažymėjimo labiau nei tiesioginio traukinio iš Vilniaus į Varšuvą. Ar ne XXI amžiuje gyventume, ar neturime mobiliųjų telefonų, kad negalėtume naudotis tiesiog dar viena programėle? Atsisiunčiau, kai tik radau, iš kur.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje