Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 13d. 20:59

Lietuviai Gardine: nakvynė sovietiniame monstre ir kaip miestas susipyko su Nemunu

Gardinas Tik prenumeratoriams
Vaido Mikaičio nuotr. / Gardinas
Kur dabar bepasisuksi – visur Baltarusija. Eini miegot – Baltarusija, keliesi – Baltarusija. Iš principo tai nebūtų nieko blogo, jei ta Baltarusija būtų normali ir niekam dėl jos galvos neskaudėtų. Deja, dabar ji yra tikra rakštis užpakalyje kartu su savo psichopatu valdytoju. Ilgainiui, aišku, tas kolūkietis prieis liepto galą, bet kol tai įvyks, kažkiek kraujo jis mums bus prigadinęs.

Gaila, kad dar visai neseniai tokia sąlyginai normalia (ne draugiška, bet ir didelių problemų nekeliančia) buvusi šalis tapo švinkstančia votimi ir puviniu Europos kūne. Tikiuosi, netrukus šita votis sprogs pučiant Vakarų vėjui. O jai pradėjus gyti mes tada vėl galėsime turėti normalią kaimynystę.

O kol to laukiame, prisiminkime mūsų kelionę, kai, neturėdami jokio plano, vieną penktadienio vakarą sėdome į naktinį traukinį, kuris mus per naktį nuvežė į antrą pagal dydį Baltarusijos miestą Gomelį. Tai buvo pirmoji mano kelionė, kai vykome ten, kur vežė traukinys ir nežinojome nei ką veiksime išlipę, nei kur keliausime ar kur nakvosime rytoj.

Tada likimas traukinio pavidalu lėmė, kad po pusdienio, praleisto Gomelyje, vakarop jau sėdėjome kitame traukinyje, kuris per naktį mus turėjo nugabenti į kitoje šalies pusėje esantį Gardino miestą. To paties Gardino, iš kurio šiomis dienomis, varomi ginkluotų baltarusių pajėgų, į lenkų ir mūsų pasienį šliaužia būriai migrantų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje