Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 24d. 20:00

Lietuviškos Kūčios, Kalėdos ir Naujieji metai XXI amžiaus Sibire

Osetinas, priėmęs lietuvių fotomenininką, Batasas
Ričardo Grigo nuotr. / Osetinas, priėmęs lietuvių fotomenininką, Batasas

Lietuvoje šiemet Kūčios ir Šv. Kalėdos tokios šiltos, kad sunku patikėti, jog už lango – žiema. Šiltais orais stebisi ne tik lietuviai, bet ir kitų šalių gyventojai, pavyzdžiui, rusai. Vis dėlto plačiojoje Rusijoje yra vietų, kur šiuo metu netrūksta sniego. Tai – Sibiras. Būtent ten šiuo metu yra kaišiadorietis fotomenininkas Ričardas Grigas.

„Pagrindinis mano kelionės tikslas yra pradėti dokumentuoti Kaišiadorių ir kitų Lietuvos vietovių gyventojų tremties vietas. Tai ir atvedė į Krasnojarsko sritį, Sibire, Rusijoje“, – pasakojo lietuvis.

Prieš keletą dienų Krivliako kaimelį, kuris ir yra pagrindinis šios kelionės objektas, atvykęs R.Grigas sužinojo, kad visko, ką buvo planavęs tikrai nepadarys.

Ričardo Grigo nuotr./Sibiras
Ričardo Grigo nuotr./Sibiras

„Atvykusį mane pasitiko vietos lietuvių bendruomenės pirmininkas Antanas Rasiulis, pranešęs nelabai kokias naujienas. Kaip ir pas mus, ten jaučiasi, kad šiemet šilčiau: žiema vėluoja, dar tiltą neseniai srovė nunešė... Teko iš naujo permąstyti, ką aš ten veiksiu“, – neslėpė kaišiadorietis.

Ričardo Grigo nuotr./Vietinė mergaitė
Ričardo Grigo nuotr./Vietinė mergaitė

Galiausiai apsisprendė keliauti į artimiausią Atamanovo kaimą.

„Pirmą dieną ten nesupratau, ką fotografuoti – gyvenimo jame kaip ir nėra. Sutiktas represuotas vokietis Aleksandras Fisheris tapo gidu. Jis – septintos kartos vokietis, jau gimęs Rusijoje. Kol kas apsistojau čia“, – pasakojo R.Grigas.

Ričardo Grigo nuotr./Lietuvio gidu tapęs vokietis Aleksandras Fisheris
Ričardo Grigo nuotr./Lietuvio gidu tapęs vokietis Aleksandras Fisheris

Sibiro kaimuose jis bus ir per Naujuosius. Sutikti juos planuoja specialiame traukinyje: „Bus reportažų“, – pažada ir priduria, jog vienas didžiausių sunkumų, kurį teko įveikti, atvykus į Sibirą buvo ne šaltis.

Ričardo Grigo nuotr./Žvejai. Sibiras
Ričardo Grigo nuotr./Žvejai. Sibiras

„Sunkiausia buvo „pagauti“ miego ritmą“, – teigė fotomenininkas. Kur kas geriau nei žodžiais, vaizdais pasakojantis keliautojas siūlo pasižvalgyti į pirmuosius jo užfiksuotus kadrus fotogalerijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

01:16
00:29
31:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje