Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lofoteno salas įsimylėjęs Marius Kontrimas juokauja: „Esu meilės emigrantas“

Šiaurės pašvaistė Lofoteno salose
Mariaus Kontrimo nuotr. / Šiaurės pašvaistė Lofoteno salose
Šaltinis: 15min
0
A A

Nieko nėra amžiniau už laikinumą – šią tiesą savo kailiu patyrė fotografas ir keliautojas Marius Kontrimas. Kai pirmą kartą jį kalbinau, Lofoteno salose, Norvegijoje, jis gyveno metus, nors atvykdamas ten ketino neužtrukti: pasidairyti ir keliauti kitur. Šiemet vasario viduryje sulaukusi jo laiško su nuostabia Šiaurės pašvaiste, supratau, kad jis Lofotene liko. „Tikrai taip. Šias salas įsimylėjau“, – patvirtina lietuvis.

„Nuo praėjusių metų nebuvau niekur kitur išvažiavęs – visą laiką praleidau Lofoteno salose ir, manau, dar tikrai pabūsiu. Aš tikrai įsimylėjau jas“, – sakė lietuvis.

Mariaus Kontrimo nuotr./Šiaurės pašvaistė Lofoteno salose
Mariaus Kontrimo nuotr./Šiaurės pašvaistė Lofoteno salose

Stebėtis nėra ko – šios Norvegijoje esančios salos nuolat įtraukiamos į gražiausių pasaulio kampelių sąrašus. Į jas būriais traukia ir Šiaurės pašvaistes „medžiojantys“ turistai. Jiems tai – egzotika, o M.Kontrimui dabar – kasdienybė.

Tiesa, klimato kaita net ir gražiausias pasaulio vietas stipriai keičia: šiemet, anot M.Kontrimo, Lofotene labai šilta žiema. Netrūksta ir kritulių, todėl dangus dažnai debesuotas.

„Visiškai nėra sniego. Vos pasninga – kitą dieną iš karto nulyja. Taip ir nespėjame pasidžiaugti... Maža to, giedras ir saulėtas dienas galima būtų ant rankų suskaičiuoti. Vieną iš tokių retų dienų ir pavyko nufotografuoti šią šiaurės pašvaistę“, – pasakojo nuotraukomis pasidalinęs fotografas.

Mariaus Kontrimo nuotr./Lietuvio nuotraukose – įspūdingoji pašvaistė
Mariaus Kontrimo nuotr./Lietuvio nuotraukose – įspūdingoji pašvaistė

Ją lietuvis „pagavo“ Laukvik kaimelyje, kuriame ir gyvena. „Pašvaistę matau visada, kai tik naktis būna giedra“, – sakė jis.

Paklaustas, ką veikia Lofoteno salose, pašnekovas nusijuokia: „Tą patį, ką ir anksčiau: kopiu į kalnus, vaikštau, fotografuoju. Pasikartosiu, bet čia pati nuostabiausia vieta gyventi. Ypač tiems, kurie pavargę nuo miestų šurmulio“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje