Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 17d. 18:59

Mikaičių nuotykiai: pamenate, kaip dirbo Kauno mikriukų vairuotojai? Dauguma Kirgizijos avialinijų veikia būtent taip

Skrisime į Ošą
V.Mikaičio nuotr. / Skrisime į Ošą

Praeitoje pasakojimo apie Kirgiziją dalyje pasakojau, kaip Biškeko taksistas veždamas mus į Ala Arčą kanjoną vis bandė mums kažką įsiūlyti. Geriausias jo pasiūlymas buvo už du tūkstančius JAV dolerių nusipirkti žmonas. Tada su „Pravalturo“ direktoriumi šiek tiek pasimaivėme ir nusprendėme, kad mūsų gyvenimo draugės Lietuvoje greičiausiai į tokį mūsų pirkinį būtų pasižiūrėjusios kreivokai ir, labai tikėtina, jam nepritarusios. Tą maivymąsi taksistas, matyt, suprato kaip neapsisprendimą ir, kad jo pasiūlymas būtų svaresnis, už tūkstančio JAV dolerių priemoką pasiūlė nusipirkti ir tų žmonų tėvus.

– Viešpatie, – sakau. Žmogau, kodėl turiu mokėti už uošvius, kiti jų dykai neima.

– Darbams namuose, – sako jis. – Uošvis namų ūkio darbus dirbtų, o uošvė skalbtų, plautų ar į parduotuves lakstytų.

– O gal dar už kokį šimtą galėtume gauti ir svainius ar mošas? Tada turėčiau visą kirgizų bendruomenę savo Šeškinės butelyje

– Ne, greičiausiai nepavyks, per mažai siūlau.

– Na, jei neparduodi visos giminės, tai nebus ir sandėrio, – pasakėme ir apsimetėme įsižeidę. Nepirkome iš jo nieko.

Per kelias dienas ištyrinėję sostinės Biškeko apylinkes nusprendėme, jog metas pajudėti kur toliau ir pasirinkome antrą pagal dydį šalies miestą Ošą. Čia ir prasidėjo galvosopis, nes vos už 300 kilometrų esantis Ošas, pasirodė, yra pasiekiamas daug sunkiau, nei galvojome.

Dėl kalnų perėjų šis atstumas automobiliu yra įveikiamas per dvylika valandų. Šito varianto iškart atsisakėme, nes ir laiko tiek neturėjome (juk dar reikės tiek pat laiko ir grįžimui), ir šiaip ilgas važiavimas per kalnus yra kančia.

Tiesa, vienas gudruolis taksistas gyrėsi galintis pasiekti Ošą per devynias valandas, nes yra važiavimo kalnais asas, bet man jis labiau pasirodė kaip nusižudymo ir mūsų nužudymo asas. Kalnai nėra gera vieta būti kelių gaideliu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:56
02:21
03:31:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje