Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 rugsėjo 5d. 19:12

Mitus apie Rio neigiančiam kauniečiui nusivylimas krepšiniu kainavo 4500 eurų

Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje
Sigitas Adomaitis su sūnėnu

Daugiau nei keturis dešimtmečius Lietuvos krepšinio rinktinę visur lydintį Kauno verslininką Sigitą Adomaitį šeimos moterys į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes išlydėjo tarsi į karą. Prisiskaitę, kaip ten nesaugu, artimieji baiminosi dėl jo gyvybės. Tačiau grįžęs į Lietuvą jis ėmė neigti visus Braziliją kamuojančius mitus: „Jokios baimės nejutau, nes kas šimtą metrų ten – kareiviai.“

Balos nyko akyse

Trys skrydžiai Ryga–Ženeva–Lisabona–Rio de Žaneiras ir S.Adomaitis kartu su sūnumi Algirdu bei sūnėnu Visvaldu atsidūrė olimpinių žaidynių sūkuryje. Ore išbūta 16 valandų.

Keista, kaip brazilai iš nieko sugeba ką nors sukurti ir parduoti kaip ne nieką, – prunkštelėjo Sigitas.

„Užbėgdamas įvykiams už akių, galiu pasakyti, kad nors Brazilija ir patiko, tiek kilometrų skristi neverta. Ir 16 dienų tokiai kelionei – per daug. Štai 4 dienas praleidome Didžiojoje saloje (Ilha Grande). Garlaiviai, lagūna, skaidrus vanduo, žuvytės. Lietuvoje daug tokių ežerų, tad nieko įmantraus. Keista, kaip jie iš nieko sugeba ką nors sukurti ir parduoti kaip ne nieką“, – prunkštelėjo Sigitas.

Įspūdį paliko tik garsioji Kristaus Atpirkėjo statula, kurios galva sveria 8 tonas, o tarpas tarp į šonus ištiestų rankų siekia 18 metrų. Pasak pašnekovo, 1924 m. kanadiečiai Brazilijoje vedė elektrą ir nusprendė ta proga ką nors brazilams padovanoti. Ta dovana ir buvo Jėzaus Kristaus monumentas.

Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje
Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje

Patiko pašnekovui ir 47 tūkst. žiūrovų talpinantis itin jaukus olimpinis Rio de Žaneiro stadionas. Vaizdas puikus iš visų kampų, o po liūties vanduo sugeriamas akimirksniu.

„Buvome jame tą vakarą, kai šuolio su kartimi rungtyje triumfavo brazilas, apsiverkė prancūzas ir buvo apdovanotas Jamaikos sprinteris Usainas Boltas“, – džiaugėsi pataikęs vietoje ir laiku Sigitas.

Pasak jo, Rio de Žaneiro gyventojai džiaugėsi olimpiada – juk tiek daug infrastruktūros buvo sutvarkyta, o tolėliau gyvenantiems žaidynės buvo paprasčiausiai nė motais.

Dėl fiasko kaltina trenerį

Visą likusį laiką Kauno verslininkas skyrė sporto renginiams. Labiausiai nuvylė boksas, kuris, pasak jo, turėtų išnykti iš olimpinių šakų sąrašo.

„Arena pastatyta tarsi iš pastolių. Skarda apkalta, ir tiek. Buvome tuomet, kai kovėsi vietinė brazilė. Visi ėmė trypti kojomis – maniau, sugrius pastatas. Triukšmas priminė didžiausią griaudėjimą. Gaila ir mūsų boksininkų. Kokia neteisybė su teisėjais buvo...“ – susimąstė Sigitas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sigitas Adomaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sigitas Adomaitis

Tačiau dar labiau nei boksas, jį nuvylė mylimas krepšinis. Verslininkas palaiko Joną Mačiulį, kuris nesibodi užsukti į svečius – papietauti jo valdomame restoranėlyje Kaune.

Pasak S.Adomaičio, dėl fiasko olimpiadoje kaltas tik treneris, kurio asistentai – tik portfelių nešiotojai.

„Mano sūnus gimęs tą pačią dieną kaip ir Jonas. Turiu pasigaminęs jam skirtą vėliavą ir kaskart su ja vykstu į rungtynes“, – prasitarė S.Adomaitis.

Tačiau šįkart tai, ką jis matė Rio de Žaneiro krepšinio aikštelėje, jam labai nepatiko.

„Kai pralaimėjome 50 taškų skirtumu, galvojau, išprotėsiu. O treneris Jonas Kazlauskas sau sėdėjo ramus. Jis net nedrįso žaidėjams ko pasakyti. Nereikia durninti žmonių, Kazlauskai. Teisinaisi, kad komanda prastai fiziškai pasiruošusi. O tai kas trukdė pasiruošti gerai? Visi kalti, tik ne aš?“ – į Lietuvos krepšinio rinktinės trenerį, tarsi jis sėdėtų šalia, kreipėsi Sigitas.

Jis įsitikinęs, jog dėl fiasko olimpiadoje kaltas tik treneris, kurio asistentai – tik portfelių nešiotojai.

„Pamatysit, federacija išlauks momento ir paprašys trenerio likti. Šis pasimaivys kiek ir liks. O reikėtų jau baigti karjerą. Jis jau įvykdė savo misiją. Jaučiasi, kad tingi dirbti, jokių naujovių“, – griežtai rėžė Sigitas.

Atėmė keksą

Į Braziliją šeimos narių išlydėtas tarsi į karą, grįžęs į namus S.Adomaitis paneigė tai, jog Rio de Žaneire olimpiados metu buvo nesaugu. Vaizdinį, kad šiame mieste gali būti pavojinga, kūrė tik kas 100 metrų stovintys kareiviai su automatais. Prie ginklų lietuviams išties reikėjo priprasti.

Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje
Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje

Pačias pavojingiausias gatves saugojo ne policija, o mafijos tėvo apsaugininkai, racijomis vienas kitam pranešdavę, jei koks nepažįstamasis užsuko į jų kvartalą.

„Policija buvo sutarusi su gaujų vadais, jog žaidynių metu netrukdys narkotikų verslui, o šie mainais užtikrins saugumą. Mes gyvenome prie Kopakabanos pliažo. Kaip pasakojo viešbučio, kuriame apsistojome, savininkas, prie jo 2009 m. įvyko susišaudymas. Buvo nukauta daug mafijos galvų. Tad dabar mūsų ramybę visą parą saugojo policija“, – patikino Sigitas.

Policija buvo sutarusi su gaujų vadais, jog žaidynių metu netrukdys narkotikų verslui, o šie, mainais, užtikrins saugumą.

Vis dėlto išvengti nesusipratimų gatvėse nepavyko. Kartą jis rankose nešėsi keksą. Prisiartinę trys iš pažiūros vos pilnametystės sulaukę jaunuoliai išrėžė norintys valgyti. Teko paklusti tokiai reketo formai – saldumynas buvo perleistas į vietos gyventojų rankas.

„Kitą kartą tarpuvartėje susidūrėme su trisdešimties asmenų gauja. Būtų norėję, būtų iš mūsų atėmę viską. Bet praslinko pro šalį, neužkliudė“, – giliau atsiduso pašnekovas.

Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje
Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje

Benamių, pasak jo, gatvėse labai daug, tačiau į juos niekas nekreipia dėmesio, nevaiko. O ir prie turistų asocialūs asmenys taip įkyriai, kaip Europoje, nelenda. Daug ir daugiabučių, besislepiančių už iš vamzdžių pagamintų didžiausių tvorų. Jei tokių prireikia, gal nėra taip ir saugu?

Jokių šiukšlių ir uodų

Didžiausią įspūdį Sigitui padarė vietiniai žmonės. Jie priminė Europos pietiečius, tik kiek santūresni. Paslaugūs ir šilti. Pvz., nesisės į autobuso ar metro traukinio vietą, skirtą neįgaliesiems, nėščiai moteriai. Labai maloni buvo ir renginių apsauga, tačiau retas savanoris kalbėjo angliškai.

Patiko ir viešojo transporto sistema. Štai olimpiados proga buvo nutiesta ketvirtoji metro linija, kuria važinėtis galėjo tik akredituoti olimpinių žaidynių dalyviai ar asmenys, su olimpiados bilietais. Rugsėjo 15 d. ši linija bus oficialiai atidaryta ir kiekvienam brazilui.

„Pažiūrėti penkiakovininkų pasirodymų važiavome 1,5 val. Naudojomės ir taksi paslaugomis. 70 km mums atsiėjo apie 20 eurų. Kartą susidūrėme ir su „apšilusiu“ taksistu“, – patikino jis.

Teko Kauno verslininkui Rio de Žaneire kovoti ir su peršalimu.

„Savi vaistai svetimų bacilų neėmė. Pirkau vietinius“, – šyptelėjo Sigitas.

Mažai Brazilijoje, anot jo, rūkančių žmonių. Gatvėse nepamatysi nė vieno, kurio rankose – cigaretė. Nematyti ir tų aprašytų šiukšlių krūvų – miestas gana tvarkingas. „Išreklamuoti“ „plėšrieji“ uodai taip pat nepuolė. Gal tik vienas miegant prie ausų suzvimbė. Vis dėlto Brazilijoje tuo metu buvo žiema – temperatūra siekė 25 laipsnius šilumos.

Lietuvaitės dailesnės

Sigitas prasitarė: jaunajai pakeleivių kartai Brazilija įspūdžio nepadarė – priminė trečiąją šalį. Su verslininko sūnėnu Visvaldu panagrinėjome svečioje šalyje regėtų moterų grožį.

Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje
Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje

„Lietuvės gražesnės. Brazilės neaukštos, na, tokios „sustumtos“. Tad žmonos vyrus į Rio de Žaneirą gali išleisti ramiai. O štai vyrai savo lietuvaites žmonas... Brazilai daug sportuoja, ypač propaguoja tinklinį kojomis. Juk moterims sportininkai patinka“, – besišypsodamas išvadą padarė Visvaldas.

Lietuvės gražesnės. Brazilės neaukštos, na, tokios „sustumtos“. Tad žmonos vyrus į Rio de Žaneirą gali išleisti ramiai.

Vakarais vyrai gardžiuodavosi iš Lietuvos atsivežtu skilandžiu, o dienomis pietaudavo Brazilijoje populiariuose bufetuose, kur mokama už patiekalo svorį.

„Prisikrauni ko nori ir kiek nori į lėkštę, užmeta ją ant svarstyklių ir sumoki. Tilpdavo apie 800 gramų maisto. 7 eurų dienai užtekdavo. Iš viso ši 16 dienų kelionė atsiėjo 4500 eurų. Tad tiek kainavo ir mano nusivylimas krepšiniu“, – prasitarė vyras.

Pasibaigus olimpiadai, iki tol brangūs buvę aksesuarai staiga atpigo 50–70 proc., prasidėjo išpardavimai. Tai tik patvirtino faktą, jog nuo turistų lupti dideli pinigai. Viskas stojosi į įprastas braziliškas vėžes.

Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje
Lietuvių įspūdžiai Brazilijoje

O ar jaučiamas atotrūkis tarp turtingųjų ir vargšų?

„Tikrai ne. Tie, kurie geriau gyvena, nesireklamuoja. Pasireklamuosi, apiplėš“, – paaiškino Sigitas.

Reziumuodamas nuotykį Pietų Amerikoje jis patikino, jog Brazilijoje nustebino tai, jog niekas nenustebino. Kitąmet S.Adomaitis ruošiasi vykti į Kelną, kur stebės ledo ritulio mačus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Tragedija Eidintuose: Tauragės rajone vyras nušovė nekenčiamus kaimynus ir nusižudė pats

Sportas

Skaudžios traumos, „Liverpool“ vartininko kuriozai ir fantastiškasis G.Bale'as: „Real“ triumfavo Čempionų lygoje

Gyvenimas

Savo atradimais medikus šokiruojantis P.Claytonas: trys maistinės medžiagos gali mus išgelbėti nuo daugelio ligų ir senėjimo

Kultūra

Viena diena vienoje gatvėje: Kauno V.Putvinskio gatvė tapo traukos centru

Aktualu

D.Trumpo advokatas ir Rusijos oligarchas susitiko prieš pat prezidento inauguraciją: aptarinėjo Rusijos ir JAV santykius

Vardai

Šeštajame „Lietuvos balso“ sezone Džordaną Butkutę keičia Justinas Jarutis

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 gegužės 20 – 26 d.)

Kultūra

G.Urbonas apie Lietuvos paviljoną Venecijos architektūros bienalėje: kad išliktume kaip rūšis, turime keisti mąstymo įpročius

„Atsarginiai“: į kampą įvaryti čempionai, Ch.Paulo netektis ir L.Jameso dominavimas geriausių lygos penketų istorijoje

Gazas

„Mercedes-Benz“ gerbėjų vasaros sezono atidaryme – beveik 150 ypatingų automobilių

Kultūra

Ką verta skaityti vasarą: penkios Billo Gateso rekomenduojamos knygos

Gyvenimas

Kas nutinka su poromis ilgalaikiuose santykiuose? 5 moksliniai faktai

Verslas

Palanga pradeda vasaros sezoną: svečiai akylai stebi patiekalų kainas

Vardai

Trakuose – Evelinos Sašenko vestuvės: „Prie šios bažnyčios įvyko pirmas mūsų pasimatymas“

Aktualu

Gaisras Vilniaus dangoraižyje galėjo baigtis tragedija kaip Londone: šiurpinantys sutapimai

Vardai

Panevėžyje ištekėjo pirmojo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Giedrė Vokietytė

Gyvenimas

„Dydis nesvarbu“ pataria: stilingas plius dydžio bikinis. Kaip išdrįsti jį apsivilkti?

Vardai

„Modus Dance“ su „X Faktoriaus“ nugalėtojų grupe „120“ triukšmingai uždarė šokių sezoną

Sportas

Pasaulio taurės varžybose Sofijoje J.Kinderiui kiek geriau sekėsi tik fechtavime

Sportas

C.Ronaldo per treniruotę Kijeve sužalojo žiniasklaidos atstovą

Naujienos

Aktualu

Tragedija Eidintuose: Tauragės rajone vyras nušovė nekenčiamus kaimynus ir nusižudė pats

Sportas

Skaudžios traumos, „Liverpool“ vartininko kuriozai ir fantastiškasis G.Bale'as: „Real“ triumfavo Čempionų lygoje

Gyvenimas

Savo atradimais medikus šokiruojantis P.Claytonas: trys maistinės medžiagos gali mus išgelbėti nuo daugelio ligų ir senėjimo

Vardai

„Modus Dance“ su „X Faktoriaus“ nugalėtojų grupe „120“ triukšmingai uždarė šokių sezoną

Sportas

Pasaulio taurės varžybose Sofijoje J.Kinderiui kiek geriau sekėsi tik fechtavime

Sportas

C.Ronaldo per treniruotę Kijeve sužalojo žiniasklaidos atstovą

Šilta savaitgalio diena prie Elektrėnų marių

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Maisto menestreliai dainuoja sveiką majonezą

Vardai

Šeštą mėnesį nėščia Greta Lebedeva atrodo stulbinamai: kaip jai pavyko išsaugoti tokią figūrą?

Sportas

J.Wilshere'o žinutė apie Čempionų lygos finalą papiktino „Arsenal“ sirgalius

Pasaulis kišenėje

Puikiai išsilaikiusios senosios Joniškio žydų kapinės: akmuo, medis ir sustojęs laikas

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Sauliaus Paukščio „Pustoniai ir atspalviai“ – bohema amerikiečio akimis

Panevėžyje sučiuptas neblaivus ir teisių neturintis vairuotojas

24sek

„Lakers“ treniruotėse A.Kulboką keičiantis LiAngelo Ballas: „Galiu žaisti ir kitur, bet...“

Deuce

Paaiškėjo R.Berankio ir A.Zverevo „Roland Garros“ turnyre akistatos laikas

24sek

ČL finalo prognozės: dauguma žalgiriečių laukia „Real“ pergalės, bet ne Š.Jasikevičius 

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: kulinarinio tinklaraščio ir knygų autorės Signes Meiranes vaikystės medaus tortas

Verslas

Verslininkų namai Vilniuje: elegancija ir pasakiški senamiesčio vaizdai

Gazas

„Formulės 1“ Monako GP kvalifikacija: Danielis Ricciardo aplenkė „Ferrari“ ir „Mercedes“ lyderius!

Pasaulis kišenėje

Džakarta: didžiausia, pergalinga ir klestinti. Apsižioplinimas oro uoste

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje