Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 15:46

Namų po 1 eurą aukcionas Italijoje pranoko visus lūkesčius

Sambukos miestelis Italijoje
„Wikimedia Commons“ nuotr. / Sambukos miestelis Italijoje

Pasirodo, apleistus namus pardavinėti už espresso puodelio kainą, buvo išties gera mintis. Norint pritraukti daugiau gyventojų ir daugiau investicijų, Sicilijos miestelis Sambuka paskelbė parduodantis nekilnojamąjį turtą po 1 Eur. Aukcionai susilaukė net daugiau dėmesio ir pinigų nei planuota.

Žinoma, tokia neįtikėtina būsto kaina turėjo ir sąlygų. Naujasis savininkas per trejus metus į namo sutvarkymą turi investuoti 15 tūkst. eurų. Daug pardavinėjamų namų buvo apleisti ir itin prastos būklės. Taip pat reikėjo sumokėti 5 tūkst. eurų užstatą, kuris bus grąžintas tik po atliktų remonto darbų.

Visa tai neatbaidė pirkėjų. Praėjusią savaitę jie patraukė į Italiją, kur vyko pirmasis 16 būstų, priklausančių savivaldybei, aukcionas. Pirkėjai atvyko iš JAV, Kinijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Argentinos... „Tai buvo invazija, bet labai teigiama“, – sakė Sambukos vicemeras Giuseppe Cacioppo.

Aukcione pigiausiai būstas parduotas už 1 tūkst. eurų, brangiausiai – už 25 tūkst. Už kitus pirkėjai mokėjo 5-10 tūkst. eurų. Dar 50 namų, priklausančių privatiems savininkams, buvo parduoti be aukcione. Jų pirkėjai – užsienio piliečiai.

„Iš privatiems žmonėms priklausančių namų ir namų, kuriuos turi savivaldybė, mes gavome apie milijoną eurų investicijų. Tai tikras turtas tokiam mažam miesteliui kaip mūsų“, – „Tondo“ leidiniui sakė vicemeras.

Vieną namą netgi įsigijo „Discovery Channel“, kurie ten ketina filmuoti būsto renovacijos procesą ir gyvenimą Sambukoje.

Sambuka įsikūrusi ant kalvos viršūnės, apsupta miškų, netoliese yra Arancio ežeras, o už 20 km – mėlynosios vėliavos paplūdimiai.

Kaip ir nemažai kitų nedidelių Italijos miestelių, Sambuka kenčia nuo gyventojų trūkumo – daug vietinių išsikraustė į didesnius miestus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje