Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 21d. 18:45

Neįtikėtina jūreivio, II pasaulinio karo metu 133 d. išgyvenusio vandenyne, istorija

Poonas Limas
Public domain - Viešo naudojimo kūrinys / Poonas Limas

Šią savaitę pranešta, kad Ramiajame vandenyne po keliolikos valandų buvo išgelbėtas lietuvis jūrininkas, kuris iškrito į vandenį. Tos keliolika valandų jam neabejotinai turėjo būti vienos baisiausių gyvenime, bet istorija, laimei, baigėsi sėkmingai. Kaip ir jauno vyro Poono Limo, kuris Antrojo pasaulinio karo metu išsigelbėjo iš nacių nuskandinto laivo ir net 133 dienas praleido vandenyne. Troškulį jam teko malšinti net ir paukščių krauju. Ieškodamas maisto, pasigavo net ryklį. Be to, kelis kartus su liūdesiu jis stebėjo, kaip laivų įgulos jo negelbsti.

„Tikiuosi, kad niekam nereikės pagerinti mano rekordo“, – atsakė jis, kai žurnalistas jam pranešė, kad niekas kitas nėra tiek ilgai išgyvenęs ant plausto vandenyne. Tiesa, du kartus žmonės yra išbuvę pasiklydę vandenyne ilgiau, tačiau abiem atvejais tai buvo žvejų laiveliai. Vienas pagalbos laukė 10 mėnesių, kitas – 14. Tačiau žvejai tą laiką leido laiveliuose, o ne ant savadarbio plausto kaip Poonas Limas.

Nėra daug žinoma apie Poono Limo gyvenimą prieš šį tik per stebuklą sėkmingai pasibaigusį nuotykį. Jis gimė Kinijos saloje Hainane 1918 m., o lemtinga kelionė laivu jam buvo ne pirmasis darbas jūroje. Jaunas vyras jau seniau buvo įsidarbinęs laive, jam patiko toks gyvenimo būdas.

Tačiau tris metus praleidęs plaukiodamas britų laivuose darbą metė, nes – kaip ir dauguma kinų britų laivuose – Limas tegalėjo dirbti pagalbinį darbą virtuvėje, neturėjo progos mokytis naujų įgūdžių, kilti karjeros laiptais. Tik artėjanti Japonijos karinė grėsmė jį privertė vėl užsirašyti į darbą laive.

Laivas nuskendo per 2 minutes

1942 m. Limas pradėjo dirbti „SS Benlomond“ laivo virtuvėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje