Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nesvetingai lietinga Granada: kelios poros kojinių, pirštinės, šildytuvas ir arbata

Naktinė Granada
Kristinos Aksamitaitės nuotr. / Hostelyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar kraudamasi lagaminus į nuo epiteto „saulėtoji“ neatskiriamą Ispaniją visiškai nesusimąsčiau apie rudenį įprastą palydovą Lietuvoje – skėtį! Vis dėlto jau būnant Ispanijoje nutarus leistis į pažintį su Siera Nevada kalnų papėdėje, Andalūzijos regione, įsikūrusiu miestu Granada, be jo draugijos išsiversti nepavyko. Beje, ištisas dvi dienas lietui pilant kaip iš kibiro, neapsiėjome ir be keleto porų šiltų kojinių, pirštinių ir ne vieno puodelio arbatos. Bet apie viską iš pradžių.

Kaip žinia, šiuo metu pagal ERASMUS mainų programą esu išvykusi studijuoti į Ispaniją, Alcala de Henares miestą, esantį netoli nuo Madrido (ERASMUS patirčių ieškokite čia) . Vieną iš savaitgalių su pilnu studentų autobusu patraukėme į Granadą. Pastaroji mus pasitiko ne itin svetingai: iš trijų čia praleistų dienų, dvi ištisai pliaupė lietus. Ir tarsi to būtų negana – pirmąjį vakarą teko prašalti lauko temperatūros (10 laipsnių šilumos) hostelio kambaryje! Grįžusios iš ekskursijos po Granados katedrą, pastatytą XVI a., kurios viena pusė – barokinė, kita – renesansinė,  ir trumpos apžvalgos po miestą permirkusios iki paskutinio siūlelio (aš ir dar dvi lietuvės) kambaryje, kuriame nėra centrinio šildymo, nusprendėme įsijungti šildytuvą.

Kristinos Aksamitaitės nuotr. /Granados katedra
Kristinos Aksamitaitės nuotr. /Granados katedra

Prie jo, apsimovusios po kelias poras kojinių, gurkšnodamos arbatą ir susisukusias į antklodes, ir vakarojome. Naktį laukė pažintis su vienu iš vietos klubų. Tiesa, didelio įspūdžio šis nepaliko – pasijutome lyg eilinėje mokyklos diskotekoje. Na, bet bent jau neteko toliau šalti hostelio kambaryje...

Nubudus rytą mus pasveikino kiek sušilęs kambarys. Apsimovusios visas turimas kojines, apsivilkusios po kelis megztinius ir apsišarvavusios skėčiais sutartu laiku jau būriavomės hostelio vestibiulyje. Tiesa, kaip visuomet, italų ir ispanų teko palaukti kiek ilgiau. Ispanai vėluoja nuolat. Dabar, kai tariamės susitikti su pažįstamais ispanais, niekada nebeeiname į susitikimą laiku – žinome, kad teks stovyniuoti žvilgčiojant į laikrodį bent 15 minučių. Na, o italai, atvykę į bet kurį miestą, pirmiausiai ieško jiems bene gyvybiškai svarbiausio lankytino objekto – kavinės, kur galėtų išgerti puodelį kavos ir tuomet pradėti pažintį su miestu.

Taigi antroji diena buvo skirta apžiūrėti Alhambrą. Tai – rūmų ansamblis, kuris buvo pradėtas statyti, kai kalifų valdžia buvo ėmusi silpnėti, taip siekta sukurti valdovų rojų žemėje. Alhambroje išvysite baseiną, puoštą arkadomis bei gyvatvore, tarybos menę, sosto salę. Pokylių salė išsiskiria odinėmis lubomis, kurios vaizduoja medžioklę bei pasakoja apie riterius.

Kristinos Aksamitaitės nuotr. /Alhambra
Kristinos Aksamitaitės nuotr. /Alhambra

Palacio del Partal yra seniausias pastatas rūmų komplekse. Karolio V rūmuose šiuo metu saugomi ispanų-maurų dailės darbai. Be viso to, galite išvysti sala de las Dos Hermanas ir sala de los Abenceeajes. Patio de los Leones yra vidinis kiemas. Jis yra apjuostas 124 marmuro kolonomis ir arkadomis, o viduryje stovi fontanas su 12 marmurinių liūtų. Saulėtą dieną čia miela praleisti ištisą dieną – netik žvalgantis po rūmų ansamblį, bet ir gėrintis teritorijos gėlynais.

Trečioji diena pagaliau nudžiugino puikiu oru. Skėčius atidėjusios į šalį, visą dieną praleidome Sacromonte. Pasakojimą apie pastarąjį skaitykite čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje