Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 4d. 09:59

Neturistinės vietos Romoje. Kur jos slepiasi?

„Veni Vedi Visit“ ekskursija Romoje
„Veni Vedi Visit“ nuotr. / „Veni Vedi Visit“ ekskursija Romoje

Net jei Romoje esate buvę ne vieną kartą ir, atrodo, apie šį miestą žinote viską, greičiausiai ten yra dar tūkstantis ir viena vieta, kurioje nesilankėte. „Romoje sutelkta beveik 20 proc. pasaulio istorijos paveldo, todėl čia lengviau nei bet kur kitur rasti neturistinių vietų. Nepaisant to, žmonės vis tiek lankosi tose pačiose vietose“, – sako nemokamas ekskursijas po Romą organizuojantis Alessandro Parizi.

Nemokamos ekskursijos rengiamos kiekvieną trečiadienį ir šeštadienį Romoje 10 val. prie metro stotelės stotelės „Circo Massimo“. Tai – pirmasis taškas, į kurį susirenka kas tik nori – tiek turistai, tiek patys romiečiai.

Kaip išvengti turistų nutryptų vietų, pasakoja vienas iš šių ekskursijų sumanytojų – istorikas, nemokamų ekskursijų organizacijos „Vedi Vedi Visit“ prezidentas Alessandro Parizi.

„Veni Vedi Visit“ nuotr./Ekskursijos vadovas
„Veni Vedi Visit“ nuotr./Ekskursijos vadovas Alessandro Parizi

– Kaip rasti neturistines vietas viename labiausiai lankomų miestų pasaulyje?

– Romoje sutelkta beveik 20 proc. pasaulio istorijos paveldo, todėl čia lengviau nei bet kur kitur rasti neturistinių vietų. Nepaisant to, žmonės vis tiek lankosi tose pačiose vietose, – sako jis.

– Lankytinų objektų koncentracija milžiniška, jeigu pasisuksi į kairę, pamatysi antrą didžiausią bažnyčią mieste Šv. Pauliaus baziliką (it. San Paolo fuori le Mura), kuri buvo viena svarbiausių vietų planetoje tūkstančius metų. Piligrimai čia keliaudavo ant kelių, Stendhalis ją vadino savo mėgstamiausia vieta, o dabar čia renkasi jaunimas išgerti alaus.

– Kaip rasti neturistines vietas, jeigu Romoje lankausi pirmą kartą?

– Romai skirti daugiau nei 2–4 dienas. O, jeigu esate ne per daug nutolę nuo Vakarų kultūros ir mėgstate keliauti, siūlyčiau Romoje praleisti vienerius metus.

Antra, svarbu nebijoti klausti vietinių. Galbūt jie nekalba gerai angliškai, bet neatsisakys pagelbėti ir nieko blogo jums nepadarys. Trečia, venkite metro. Eidami pėsčiomis iš vienos vietos į kitą, rasite daug daugiau įdomių vietų. Visada verta pasukti į siauresnes gatves. Aiškiai pamatysite, kad turizmas koncentruojasi tam tikruose taškuose ir žengus vos kelis žingsnius į šalį, jau neberasite nė vieno turisto.

„Veni Vedi Visit“ nuotr./Ar žinote, kur Romoje yra šis parkas?
„Veni Vedi Visit“ nuotr./Ar žinote, kur Romoje yra šis parkas?

– Kur ieškoti informacijos prieš keliaujant į Romą?

– Neleiskite google nurodyti, kur jums keliauti. Patikrinkite rezultatus ir antrame paieškos sistemos puslapyje. Knygos taip pat geras sprendimas.

Jeigu norisi Romoje pasijusti, kaip filme, pažiūrėkite itališkus filmus, pavyzdžiui, Federico Fellini „Roma“, arba Mario Monicelli „Il marchese del grillo“.

Tačiau svarbiausia – supraskite, ko ieškote patys. Tai suprasti gali padėti ir geri gidai. Jeigu turite laiko, prieš kelionę susisiekite su jais, paklauskite apie vietas, kurias jie galėtų rekomenduoti.

„Veni Vedi Visit“ nuotr./Roma slepia daug įdomių vietų
„Veni Vedi Visit“ nuotr./Roma slepia daug įdomių vietų

– Kokius muziejus patartumėte aplankyti?

– Žmonėms, esantiems Romoje 3 dienas, aš rekomenduoju išvis neiti į jokį muziejų, nebent esate meno istorijos ekspertas. Daug įdomiau aplankyti bažnyčias, kuriose ne ką mažiau istorijos nei muziejuose. Man bažnyčių istorija daug įdomesnė. Be to, juose kyla tiek klausimų! Pavyzdžiui, kodėl tam tikri šventųjų paveikslai čia kabo, kas juos finansavo ir kodėl? Beveik už kiekvieno objekto slypi istorija.

Visi kažkodėl jaučia būtinybę aplankyti Vatikano muziejų, kuris tikrai turi daugybę puikių lobių, bet norint susipažinti su Roma, aš rekomenduočiau Nacionalinį Romos muziejų. Iš esmės tai – keturi muziejai, turintys žavingą įspūdingų freskų, bronzinių statulų, juvelyrinių dirbinių kolekciją. Tiesa, įėjimas kainuoja 10 Eur. Greičiausiai todėl turistai čia beveik nesilanko.

– Kurie jūsų organizuojami turai yra populiariausi ir kuriuos mėgstate asmeniškai pats?

– Pastebiu, kad E.U.R. kvartalas tampa vis populiaresnis, nors anksčiau daugeliui tai buvo tiesiog bjaurus fašistinės architektūros pastatas. Tai nėra mano mėgstamiausias objektas, bet man patinka, kad žmonės pradėjo domėtis moderniais miesto objektais.

Čelio kalva (it. Il colle Celio) yra žavinga. Čia nerasite nė vieno žmogaus, o kalva yra vos už keleto žingsnių nuo Koliziejaus. Be to, čia yra vienos gražiausių bažnyčių Romoje, tuščias parkas, keletas nuolat vykstančių archeologinių kasinėjimų ir ramybė.

„Veni Vedi Visit“ nuotr./Nemokamos ekskursijos po Romą dalyviai
„Veni Vedi Visit“ nuotr./Nemokamos ekskursijos po Romą dalyviai

– Ką reikia žinoti apie nemokamus „Veni Vedi Visit” turus?

– Tiesiog ateikite trečiadienį arba šeštadienį 10 val. į Circo Massimo. Ekskursijoje paprastai plačiau papasakoju apie mūsų renginius. Taip pat informaciją rasite venivedivisit.org. Iš ekskursijų dalyvių laukiu grįžtamojo ryšio – tai man yra labai svarbu: atsiliepimai „Trip Advisor“, įvertinimai feisbuke ir panašiai. Siekiu, kad „Veni Vedi Visit“ taptų matomas google. Į ekskursijas iš anksto registruotis nereikia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:09
04:46
07:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje