Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 5d. 15:00

Nuostabiausių slidinėjimo kurortų dešimtukas

Monblano Šamoni slidinėjimo kurortas
Shutterstock nuotr. / Monblano Šamoni slidinėjimo kurortas

Nors pas mus sniego kol kas nematyti, bet ar ne pats metas patiems vykti jo ieškoti?.. Tiesiog čiupkite slides, snieglentes ir nedelsdami nutarkite, kur norėtumėte vykti. Taigi susipažinkite su dešimčia puikiai pasaulyje vertinamais slidinėjimo kurortais, kurie galbūt puikiai tiktų jūsų žiemos nuotykiams...

Junkitės prie grupės „Slidininkų rojus“ tinkle „Facebook“ ir laimėkite „Snow arenos prizus“. Tiesiog spauskite „Like“.

1. Monblano Šamoni (Prancūzija)

Nedidelis miestelis Šamoni įsikūręs aukščiausio Europoje Monblano kalno papėdėje. Čia taip yra ypač aukštas keltuvų kelias, kuriuo galima pakilti net į 3 482 aukščio Aiguille du Midi kalną. Nuo jo  prasideda daugiau nei 20 km besitęsianti trasa, nuo kurios leistis be gido griežtai draudžiama.

Šiuo metu slidinėjimo kurortas Šamoni tiesiog klesti ir yra be galo populiarus. Pirmąsyk pasaulis apie jį sužinojo dar 1924-aisiais – čia pirmą kartą vyko olimpinės žiemos žaidynės.


2. Kortina d’ Ampecas (Italija)

Kortina d’ Ampecas slidinėjimo kurortas yra Dolomitinių Alpių regione. Ši itin vaizdinga vieta – viena žymiausių Italijoje. Ji yra šios šalies pasididžiavimas. Atvykusius čia slidinėti žmones labiausiai žavi ir tai, kad saulė Kortina d’Ampece šviečia mažiausiai po 7 valandas per dieną, o gausiu sniegu čia galima džiaugtis nuo  lapkričio iki pat gegužės mėnesio.

Shutterstock nuotr. / Kortina d’ Ampecas slidinėjimo kurortas Alpių regione.
Shutterstock nuotr. / Kortina d’ Ampecas slidinėjimo kurortas Alpių regione

3. Aspenas (JAV)

Aspeno slidinėjimo kurortas yra įsikūręs sename kalnakasių miestelyje Aspene, Kolorado valstijoje. Slidinėjimas čia ypatingas tuo, kad kurortą sudaro keturi slėniai, kurie susijungę sudaro ypač plačią, kupiną įvairovės slidinėjimo teritoriją. Aspeno miestelis – jaukus ir mielas. Jame tikrai rasite vietos sušilti, skaniai pavalgyti ir negalėsite skųstis pramogų stoka.

Shutterstock nuotr. / Aspeno slidinėjimo kurortas Kolorado valstijoje.
Shutterstock nuotr. / Aspeno slidinėjimo kurortas Kolorado valstijoje

4. Kicbiūhelis (Austrija)

Jei žiemos atostogas nuspręsite praleisti Austrijoje, tuomet atkreipkite dėmesį į rytinėje šios valstybės dalyje esantį slidinėjimo kurortą Kicbiūhelį. Jis įsikūręs mažame sename Kicbiūhelio miestelyje. Šioje stebuklingoje vietoje yra daugiau kaip 168 km besitęsiančių slidinėjimo trasų. Sutikite, tai tikrai viliojantis argumentas apsilankyti čia ne tik profesionaliam slidininkui, bet ir mėgėjui ar pirmąkart bandysiančiam čiuožti trasa žmogui. Taip pat Kicbiūhelis gali pasigirti parduotuvių, kavinių, restoranų, saunų gausa. Jums tikrai neteks sukti galvos, kur galėtumėte papramogauti ar nuostabiai pailsėti. Kicbiūhelyje nebus laiko liūdėti!

Shutterstock nuotr. / Slidinėjimo kurortas Kicbiūhelis
Shutterstock nuotr. / Slidinėjimo kurortas Kicbiūhelis

5. Vistleris ir Blekombas (Kanada)

Vistleris ir Blekombas yra vakarinėje Kanados dalyje. 1997-aisiais šie du didžiuliai kalnai buvo sujungti milžinišku kompanijos Intrawest kurortu. Nuo to laiko čia atsidarė net 115 viešbučių, daugybė restoranų, parduotuvių ir kitų laisvalaikiui skirtų vietų. Vistleris ir Blekombas garsėja ir tuo, kad čia veikia greičiausia pasaulyje keltuvų sistema. Slidinėjimo sezonas prasideda lapkritį ir baigiasi tik birželio mėnesį.

Shutterstock nuotr. / Vistlerio ir Blekombo slidinėjimo kurortai Kanadoje
Shutterstock nuotr. / Vistlerio ir Blekombo slidinėjimo kurortai Kanadoje

6. Salenas (Švedija)

Tai vienas populiariausių ir stambiausių Švedijos kurortų, kurį sudaro Lindvaleno, Hogfjalleto, Tandadaleno ir Hundfjalleto kaimeliai. Nuožulnios ir paprastos Saleno trasos lyg magnetas traukia šeimas su mažais vaikais (jos sudaro net 80 proc. visų lankytojų). Čia daug puikių slidinėjimo mokyklų su profesionaliais instruktoriais, nedidelė aukščių kaita ir gera infrastruktūra, kuri sukurta atsižvelgus būtent į pačius mažiausiuosius ir mokyklinukus: specialiai vaikams  skirtos slidinėjimo zonos, pramogų parkai ir net vienintelis pasaulyje slidininkams pritaikytas McDonald’s – McSki. Likusieji šeimos nariai, be slidinėjimo, taip pat ras sielai artimų pramogų. Salene nedideliais atstumais vienas nuo kito yra įsikūrę restoranai, parduotuvės, slidinėjimo mokyklos ir įrangos nuomos punktai. Jei esate snieglenčių mėgėjai ir naujokai, jums tiktų ir patiktų plačios ir glotnios trasos, esančios Lindvaleno, Hogfjalleto, Tandadaleno ir Hundfjalleto zonose, kuriose yra sniego parkas ir snieglentėms skirtos half-pipe rampos.

Saleno slidinėjimo kurortas Švedijoje
Saleno slidinėjimo kurortas Švedijoje

7. Cerma (Šveicarija)

Šis kurortas įsikūręs Cerma miestelyje, Materhorno kalno papėdėje, – tai pietinė Alpių dalis. Šis slidinėjimo rojus yra 1 608 m virš jūros lygio. Nustebsite sužinoję, kuo išsiskiria Cerma miestelis. Pasirodo, jame nėra aplinką teršiančių automobilių! Šiame jaukiame Šveicarijos miestelyje važinėja tik elektra varomos mašinos arba galima šokti tiesiog į arklio traukiamą vežimaitį. Be to, kurortas pasižymi dar ir tuo, kad jame galima kilti aukščiausiu Europoje keltuvų keliu, kuris pasiekia net 3 820 m aukštį. O Materhorno kalno viršūnę galima pasiekti kylant senu geležinkelio keliu, kuris buvo nutiestas dar 1898 metais. Beje, atvažiuoti čia paslidinėti galite ne tik žiemą, tačiau ir bet kuriuo kitu metų laiku.

Shutterstock nuotr. / Cermos slidinėjimo kurortas Šveicarijoje
Shutterstock nuotr. / Cerma slidinėjimo kurortas Šveicarijoje

8. Špindlerūv Mlynas (Čekija)

Tai vienas žymiausių Čekijos slidinėjimo kurortų. Miestelio pavadinimas kilęs dar iš tų laikų, kai šioje vietovėje buvo kasamas sidabras, rūda ir gyvenvietę sudarė vos keli namai bei Špindlerūvų malūnas. Špindlerūv Mlyno kurortas – tai dideli du slidinėjimo centrai. Vidutiniškai čia gali lankytis iki 8 400 poilsiautojų. Jei jums prie širdies ekstremalūs pojūčiai, kurortas siūlo šuolius parašiutu. O jei didesnį malonumą jaučiate slidinėdami vakare, viena iš slidinėjimo trasų apšviečiama net ir saulei nusileidus. Beje, pernelyg nenusigąskite, jei jus, atvykus į Špindlerūv Mlyną, pasitiks blogas oras: palei slidinėjimo trasas yra išdėstyti specialūs dirbtinio sniego įrenginiai, kurie pasirūpina, kad trasos būtų tinkamos slidinėti. Na, o jei kartais aptingsite pamiklinti kojeles, kurorte važinėja specialusis autobusas, kuris žiemos sporto mėgėjus pristato iki pat slidinėjimo centrų.

Špindlerūv Mlyno slidinėjimo kurortas Čekijoje
Špindlerūv Mlyno slidinėjimo kurortas Čekijoje

9. Berchtesgadenas (Vokietija)

Berchtesgadenas – kurortas, kurį dievina net patys vokiečiai. Tarp slidininkų jis žymus tuo, kad tai puiki vieta slidinėti ar atsipūsti su vaikais, o tarp besidominčiųjų Trečiojo reicho istorija – kaip vieta, kurioje kažkada buvo net paties Adolfo Hitlerio rezidencija. Poilsiautojai į Berchtesgadeną gali atvykti bet kuriuo metų laiku: žiemą ramiai paslidinėti, o vasarą pasimėgauti teigiamai sveikatą veikiančiu oru. Šio kurorto apylinkėse yra šešios slidinėjimo zonos su nesudėtingomis nuožulniomis trasomis. Kaip sako patys vokiečiai, ši vieta tinkamiausia šeimoms su vaikais ir slidinėjimo naujokams, kurie galės įvertinti pedagoginį slidinėjimo mokyklų instruktorių talentą, įsitikinti, kad čia nėra eilių, ir pasimėgauti ramiu vakaro poilsiu.

Shutterstock nuotr. / Berchtesgadeno slidinėjimo kurortas Vokietijoje
Shutterstock nuotr. / Berchtesgadeno slidinėjimo kurortas Vokietijoje

10. Obergurglis (Austrija)

Nedidelis miestelis Obergurglis – vienas aukščiausiai esančių Austrijos kurortų, tad sniegas čia garantuotas nuo lapkričio iki gegužės mėnesio. Šio ramaus miestelio namai primena tradicinius austriškų atvirukų vaizdelius, o „lengvi“ šlaitai čia kasmet pritraukia tūkstančius šeimų su vaikais. Beje, tėvus ypač turėtų sudominti tai, kad mažųjų poilsiautojų (nuo trejų metų) Obergurglyje laukia klubas Bobo, kuris mažyliams siūlo pasiausti gryname ore. Vaiką, jei norite, galite nuvesti ir į Bobo darželį, kuriame jo laukia grupiniai užsiėmimai, įvairūs žaidimai ir saldus miegelis. Dar vienas privalumas į Obergurglį slidinėti su vaikais vykstančioms šeimoms – didžioji dalis kurorto viešbučių siūlo specialias programas vaikams.

Shutterstock nuotr. / Obergurglio slidinėjimo kurortas Austrijoje
Shutterstock nuotr. / Obergurglio slidinėjimo kurortas Austrijoje

Kokie dar būtų pliusai? Vienas jų – prižiūrėti ir nesudėtingi kurorto šlaitai, kurie puikiai tiks ir naujokams, ir tiems, kurie dieviną tiesiog ramų slidinėjimą. Kurortas gali didžiuotis moderniais greitaeigiais keltuvais, keturių žvaigždučių viešbučiais, kurių nemaža dalis gali pasiūlyti baseinus ir SPA.

Visgi ši vieta nuvils tuos asmenis, kurių tikslas – kaip reikiant pašėlti. Obergurglis – ne audringų pasilinksminimų vieta, bet čia jaukią aplinką, skanų maistą ir tikro garso muziką iki vėlyvo vakaro pasiūlys šlaitų papėdėje įsikūrę šeimos restoranėliai. Ir dar viena džiugi žinia tėveliams: vaikai iki devynerių metų šiame Austrijos kurorte gali slidinėti nemokamai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Vilniaus oro uosto plėtros dilema: gyventojus kamuoja triukšmas, ministeriją – ploto trūkumas

Vardai

Į šv. Mišias už Eimuntą Nekrošių rinkosi artimieji, teatro kolegos ir jo kūrybos gerbėjai

Kultūra

15min skaitytojai ir literatūros ekspertai rinks geriausias šių metų knygas

15min iš Romos Kultūra

Viskas? Daugiau nebus Nekrošiaus premjerų? Italija netiki...

15min iš Maskvos 24sek

L.Westermannas – apie skolą Šarui, nuoskaudą Maskvoje ir nuotykį CSKA rūbinėje

„Eurolygos diena“: CSKA prieš „Žalgirį“ traukia naują V.Putino palaimintą ginklą (3/4)

Aktualu

Į partijų finansavimo priežiūrą ketina įtraukti STT: pažeidimai kirs per kišenę

Aktualu

ES spaudimas suveikė? Lenkija grąžins į pensiją išvarytus Aukščiausiojo Teismo teisėjus

15min iš Belgrado Sportas

Pažymiai Belgrade durimis trinktelėti nesugebėjusiai rinktinei ir jos treneriui

Aktualu

Kaune nupjauta skulptūros galva: policija aiškinasi, kas išniekino kultūrinę vertybę

Aktualu

Molėtų ir Ignalinos savivaldybėse – STT kratos: neskaidriais pirkimais įtariami Liberalų sąjūdžio nariai

24sek

Apie sunkų laikotarpį atsivėręs Domantas Sabonis: „Indianoje man palaima“

Aktualu

Nuteistas plungiškis, visureigį BMW pardavęs buvusio jo savininko prancūzo vardu

Pasaulis kišenėje

Lietuvis skulptorius susižėrė apdovanojimus smėlio skulptūrų festivalyje JAV

Vardai

Monika Šalčiūtė prakalbo apie santykius su Donatu Motiejūnu: „Nežinau, ar draugavau, ar buvau meilužė“

Maistas

Skanus ir šiltas, ir šaltas: purus maltos mėsos apkepas

Vardai

Donatui Montvydui pozavusios žmonos Veronikos nuotrauka – tarsi nuo viršelio: „Jis turi gerą akį“

15min iš Maskvos 24sek

Trauma, išbraukusi P.Jankūną iš keleivių į Maskvą sąrašo: kas nutiko kapitonui?

Aktualu

Atšaukiamas Lietuvos ambasadorius Švedijoje

Verslas

Bendrovė Merko statyba tęsia „Fizikų namų“ projektą – kyla dar vienas gyvenamasis namas

Naujienos

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Verslas

Vilniaus oro uosto plėtros dilema: gyventojus kamuoja triukšmas, ministeriją – ploto trūkumas

Kultūra

15min skaitytojai ir literatūros ekspertai rinks geriausias šių metų knygas

Vardai

Į šv. Mišias už Eimuntą Nekrošių rinkosi artimieji, teatro kolegos ir jo kūrybos gerbėjai

15min iš Romos Kultūra

Viskas? Daugiau nebus Nekrošiaus premjerų? Italija netiki...

„Eurolygos diena“: CSKA prieš „Žalgirį“ traukia naują V.Putino palaimintą ginklą (3/4)

15min iš Maskvos 24sek

L.Westermannas – apie skolą Šarui, nuoskaudą Maskvoje ir nuotykį CSKA rūbinėje

Kultūra

Vilniuje atidengtas paminklas XVII a. raketų išradėjui Kazimierui Simonavičiui

Aktualu

Į partijų finansavimo priežiūrą ketina įtraukti STT: pažeidimai kirs per kišenę

15min iš Belgrado Sportas

Pažymiai Belgrade durimis trinktelėti nesugebėjusiai rinktinei ir jos treneriui

Aktualu

Kaune nupjauta skulptūros galva: policija aiškinasi, kas išniekino kultūrinę vertybę

Aktualu

Molėtų ir Ignalinos savivaldybėse – STT kratos: neskaidriais pirkimais įtariami Liberalų sąjūdžio nariai

24sek

Apie sunkų laikotarpį atsivėręs Domantas Sabonis: „Indianoje man palaima“

Aktualu

Nuteistas plungiškis, visureigį BMW pardavęs buvusio jo savininko prancūzo vardu

Pasaulis kišenėje

Lietuvis skulptorius susižėrė apdovanojimus smėlio skulptūrų festivalyje JAV

Vardai

Monika Šalčiūtė prakalbo apie santykius su Donatu Motiejūnu: „Nežinau, ar draugavau, ar buvau meilužė“

Maistas

Skanus ir šiltas, ir šaltas: purus maltos mėsos apkepas

Vardai

Donatui Montvydui pozavusios žmonos Veronikos nuotrauka – tarsi nuo viršelio: „Jis turi gerą akį“

Aktualu

ES spaudimas suveikė? Lenkija grąžins į pensiją išvarytus Aukščiausiojo Teismo teisėjus

15min iš Maskvos 24sek

Trauma, išbraukusi P.Jankūną iš keleivių į Maskvą sąrašo: kas nutiko kapitonui?

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje