Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 13:42

Pasivaikščiojimas vandenyno dugnu: vien dėl to verta vykti į Sanurą

Pasivaikščiojimas vandenyno dugnu Balyje
Organizatorių nuotr. / Pasivaikščiojimas vandenyno dugnu Balyje

Sanuras – itin dažnai siūlomas lietuvių kelionių agentūrų kurortas Balyje. Asmeniškai mums jis kiek per ramus, labiau orientuotas į vyresnę publiką. Čia gausu restoranėlių ant jūros kranto, ramu, ir vyrauja lėtas tempas. Dar nebuvę čia jau nujautėm, kad mums, mėgstantiems triukšmingesnę vakarinę salos pusę, greičiausiai Sanuras patiks kiek mažiau. Bet viena pramoga mus atvedė čia be jokių didesnių svarstymų – „Seawalker“, t.y., pasivaikščiojimas vandenyno dugnu.

Apie nardymo pramogas buvome jau prisiskaitę ir ankščiau, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, visos įdomiausios pramogos reikalauja nardymo licencijos… Buvo visiškai naivu tikėtis, kad mums, neturintiems jokios nardymo patirties, leis nerti į didelį gylį. Vis labiau toldami nuo tikrojo nardymo netikėtai radome pramogą, kuri tinka tiek 9, tiek 70 metų (toks, beje, ir yra amžiaus ribojimas) žmonėms – „Seawalker“ pasivaikščiojimą vandenyno dugnu, rašo „Kelionės planas“.

Sanure nusprendėm praleisti tik vieną naktį, tad atvykstame čia išvakarėse, norėdami išbandyti šią pramogą ryte. Nakvynės kainos Sanure taip pat itin patrauklios, tad susiradę puikius namus nakčiai bei pavakaroję mieste ryte keliamės ir judame vandenyno link. Kadangi vykome ne piko sezonu, pasirinkome tikrai gerą rytinį laiką ir pramoga mėgavomės tik dviese.

Viskas prasideda susitikus prie vandens. Gauname po rankšluostį ir buteliuką vandens. Iš karto nuvedami į rūbines, kur persirengę ir palikę visus daiktus saugomoj spintelėj einame žiūrėti video instruktažo. Instruktažas neprailgsta, tad jau netrukus einame kranto link.

Kiek palaukę, kol grįžo kita turistų grupė, sėdame į nedidelį laivelį, plaukiantį į nardymo vietą. Sanure vandenynas gilėja labai toli, tad laivelis plaukia apie 10 minučių. Galiausiai prisišvartuojame prie didesnio laivo, iš kurio ir vykdomas nardymas. Vos išlipę iš laivo prasilenkiame su ką tik iš dugno išbridusiais kitais turistais (australais), kurie sunkiai rinko žodžius ir vis kartojo „wow“, „awesome“ bei sakė, kad mums tikrai labai patiks. Palinkim jiems geros dienos ir perimame iš jų stiklinius šalmus, kurie labai panašūs į kosmonautų. Pats šalmas prijungtas ilgomis žarnomis prie deguonies balionų, esančių laive.

Brendame į vandenį. Gylis čia apie 8 metrai. Lipame povandeninėmis kopėčiomis. Įdomus pojūtis, nes vis žengiant po pakopą žemyn labai užgula ausis, tad turime šiek tiek sustoti, kol jos atsileis, ir tik tada leistis toliau (apie visa tai išsamiai buvo papasakota video instruktaže).

Organizatorių nuotr./Pasivaikščiojimas vandenyno dugnu Balyje
Organizatorių nuotr./Pasivaikščiojimas vandenyno dugnu Balyje

Bendravimas vyksta keliais sutartiniais ženklais, rodomais rankomis (jie tėra keturi – į viršų/žemyn/stop/problema). Kartu su kiekvienu iš mūsų buvo po instruktorių, kuris visą laiką prižiūri, ar viskas gerai, tad iš esmės nieko keisto, kad pramoga tinka tiek vaikams, tiek vyresnio amžiaus žmonėms.

Pirmą kartą tokiame gylyje (suprantu, kad tai nėra gilu, bet visgi pirmas kartas) aplanko keisti jausmai, iš esmės tai visiškai nepažįstamas pasaulis. Tada supranti, kad po vandeniu vyksta visiškai kitas gyvenimas, kuriame karaliauja vandenyno gyventojai. Visas buvimas po vandeniu trunka apie pusvalandį. Gauname įsikibti lazdą su metaliniais žiedais, už kurių mus veda numatytu maršrutu vandenyno dugnu.

Organizatorių nuotr./Pasivaikščiojimas vandenyno dugnu Balyje
Organizatorių nuotr./Pasivaikščiojimas vandenyno dugnu Balyje

Iki galo nesupranti, kaip reikia eiti, nes tai pakankamai sudėtinga. Vandens pasipriešinimas tikrai nemažas, taigi esame tiesiog traukiami instruktorių. Galiausiai prieiname specialiai įrengtą vietą, kur maitinamos spalvotos žuvytės. Gauname buteliuką su žuvų maistu ir vos pradėję maitinti atsiduriame žuvų spiečiaus viduryje. Aplink nematyti nieko – tik daugybė žuvyčių. Jausmas labai keistas, ypač, kai į tavo nugarą „atsimuša“ nepriplaukiančios prie maisto žuvytės. Bet pojūtis malonus. Nustembame, kad žuvytės, besiliečiančios prie odos, tik švelniai kutena.

Po vandeniu sunku suvokti, kiek čia leidi laiko. Pamaitinę žuvytes vėl grįžtame atgal iki kopėčių, išneriame iš vandens, sėdame atgal į laivelį ir plaukiame atgal į krantą. Įspūdis visai dienai, kurį pamiršti sunku ir šiandien, nors jau ir praėjo nemažai laiko.

Po nardymo yra galimybė nusipirkti vieną patikusią nuotrauką arba visas nuotraukas CD formatu. Pagal tai skiriasi ir kaina.

Įspūdžiai iš 2018 metų gegužės kelionės Malaizija – Indonezija.

Praktinė informacija

Pramogą užsisakėme internetu, oficialioje svetainėje. Su pramogos organizatoriais susisiekti itin lengva naudojant „Whatsapp“ programėlę. Ėmėme tik pačią pramogą (dive only), tad visą tai, ką aprašiau aukščiau, kainavo ~34€ žmogui (arba kiek daugiau nei pusė milijono rupijų – 550000… taip, taip, valiuta čia yra tiesiog kosmosas). Yra galimybė rinktis ir įvairius paketus, pvz., su filmavimu, tačiau mums ir paprasto panirimo užteko per akis.

Daugiau įspūdžių iš kelionių rasite:

Tinklaraštis: https://kelionesplanas.lt/
Facebook: https://www.facebook.com/kelionesplanaslt
Instagram: https://www.instagram.com/kelionesplanas

Kelionės planas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje