Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 11d. 17:59

Paul de Miko ir D.Bendžiaus nuotykiai Bolivijoje: džiunglės ir nakvynė minusinėje temperatūroje

Paul de Miko ir D.Bendžiaus nuotykiai Bolivijoje: džiunglės ir nakvynė minusinėje temperatūroje
Organizatorių nuotr. / Paul de Miko ir D.Bendžiaus nuotykiai Bolivijoje: džiunglės ir nakvynė minusinėje temperatūroje

Socialinių tinklų žvaigždžių Paul de Miko ir Deivido Bendžiaus kelionė tolimojoje Bolivijoje tęsiasi – kartu su žygiais atogrąžų džiunglėse, kopimu į kalnus ir nakvyne kalnų stovyklavietėse. Galimybę aplankyti Pietų Amerikos šalį vaikinai gavo laimėję „Sportland” ir „The North Face“ organizuotą konkursą.

Į išskirtinę kelionę išvyko keturių žmonių komanda iš Lietuvos: konkurso „Project Bolivia“ Baltijos šalyse nugalėtojai Paulius Mikolaitis ir Deividas Bendžius, fotografas Vytautas Dranginis bei kelionės akimirkas „Sportland“ instagramo paskyroje fiksuojanti Monika Plūkaitė.

Ekspedicijoje jie ne tik grožisi gamtos vaizdais, bet ir priima sau patiems netikėtus iššūkius – keliautojai jau įveikė 4700 m aukščio kalną, dvi dienas praleido Amazonės miškų atogrąžų džiunglėse, nakvojo -2 laipsnių temperatūroje, o dabar keliauja į įspūdingas Ujūnio druskos lygumas.

Pasiruošimas viršukalnėms

Antroje kelionės pusėje kelionės dalyvių lauks ypač daug fizinių jėgų pareikalausianti užduotis – kopimas į vieną aukščiausių šiaurės Bolivijos viršukalnių – 6000 m aukščio kalną Huayna Potosi, esantį netoli La Paso miesto.

Šiam žygiui keliautojai ruošiasi jau dabar, kasdien žygiuodami po 6-7 valandas, nueidami daugybę kilometrų ir kopdami į kalnus. „Vien per pirmąsias tris kelionės dienas nuėjome 43 km, kopėme į stačiausius kalnus ir miegojome kalnų stovyklavietėse. Tokie žygiai pareikalauja labai daug ištvermės, bet kartu labai įdomu kas mūsų laukia toliau“, – pasakojo D.Bendžius.

Nakvynė kalnuose

Daug įspūdžių sukėlė ir neeilinė nakvynė aukštai kalnuose įrengtoje stovyklavietėje. Kadangi naktį temperatūra nukrenta, nakvoti ant žemės tampa labai šalta, todėl būtina atsakingai tam pasirengti.

Visgi lietuviams apsiginklavus keliautojų, alpinistų ir nuotykių ieškotojų prekių ženklo „The North Face“ amunicija, daug problemų nekilo – šiltos striukės, keli sluoksniai rūbų, miegmaišiai ir sandari, tvirta ir iš patvarių medžiagų pagaminta palapinė padėjo ištverti visus iššūkius. Be to, vaikinai iš vietinių prekeivių įsigijo ir lamos vilnos kojines, kurios padėjo dar labiau sušilti.

Pakeliui į druskos lygumas

Šiuo metu lietuvių komanda jau keliauja į didžiausią pasaulyje Ujūnio druskos lygumą, kurios plotas siekia 10 582 kvadratinių kilometrų.

Tai viena lankomiausių vietų visoje Bolivijoje – 3650 metrų virš jūros lygio esanti lyguma pribloškia įspūdingais vaizdais. Įdomu tai, kad iš tiesų ši lyguma yra sūraus vandens ežeras, tas jos apačioje telkšo vanduo.

Apie konkursą

Paulius Mikolaitis ir Deividas Bendžius į Pietų Ameriką išvyko aplenkę daugiau nei 1500 konkurse „Project Bolivia“ dalyvavusių komandų iš visų trijų Baltijos šalių. Finalinį konkurso etapą didele balsų persvara laimėję vaikinai savo komandą pavadino „Fun travelling and travelling for fun“ (liet. „Smagus keliavimas ir keliavimas dėl smagumo“).

Šis projektas buvo sukurtas norint plėtoti ir populiarinti kalnų, gamtos ir nuotykių sportus. Tolimesni Paul de Miko ir Deivido Bendžiaus nuotykiai Bolivijoje – jau netrukus.

Temos: 2 Bolivija Kelionės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje