TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Penki lietuviai pradėjo kelionę kalnų dviračiais iš Tibeto į Nepalą – keliautojai Himalajuose planuoja įveikti apie 1 200 kilometrų

Trečioji diena Nepale
Tado Jeršovo asmeninio archyvo nuotr. / Trečioji diena Nepale
Šaltinis: Neverest ekspedicija 2012
0
A A

Penki keliautojai iš Lietuvos, prieš savaitę atvykę į Nepalą, penktadienį pagaliau gavo Kinijos vizas ir visus reikalingus leidimus įvažiuoti į Tibetą. Jau šeštadienį lietuviai sės į lėktuvą, kuris juos nuskraidins į Tibeto sostinę Lasą, iš kur vyrai dviračiais per kalnus keliaus atgal į Nepalo sostinę Katmandu.

Neformalus keliautojų klubas „Neverest“ teigia, kad kelionė į Himalujus yra didžiausias šių metų iššūkis. Kalnų dviračiais keliaudami iš Tibeto sostinės Lasos į Nepalo sostinę Katmandu lietuviai planuoja įveikti apie 1 tūkst. 200 kilometrų. Pakeliui mūsų tautiečiams reikės įveikti apie 10 perėjų, kurių aukštis 4200-5220 m virš jūros lygio.

„Sveikatos reikės nemažai“, – sako ekspedicijos vadovas Tadas Jeršovas. Kartu su juo Himalajus dviračiais įveikti pasiryžo Andrius Putna, Arvydas Jonaitis, Marius Triukas ir Stanislovas Vyšniauskas.

Treniravosi Nepale

Prieš savaitę į Nepalo sostinę atvykę lietuviai teigia, kad skrydis maršrutu Ryga-Stambulas-Delis-Katmandu buvo sklandus. Pirmoji lietuvių diena Katmandu buvo skirta susipažinti su miestu. „Katmandu slėnis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sarąšą, tad pamatyti čia tikrai yra ką. Aplankėme Svajambuda šventyklą ir Katmandu Karališkąją aikštę. Vėliau apžiūrėjome nuomuojamus dviračius ir pradėjome planuotis tolesnę kelionę“, – 15min.lt iš tolimojo Nepalo pranešė ekspedicijos vadovas.

Rugsėjo 2 d. keliautojai skyrė kultūrinei programai – susipažino su Pašupati šventyklų kompleksu, grožėjosi Boudhanathi kompleksu. O jau kitą dieną pradėjo treniruotis.

Per tris dienas kalnuotoje vietovėje lietuviai įveikė per 120 km keliais ir bekele. Kelionėje naudota įranga užfiksavo, kad pirmąją treniruočių dieną lietuviai kilo 946 vertikalius metrus, leidosi 389 vertikalius metrus. Pakeliui tautiečiai aplankė bene gražiausią miestą Katmandu slėnyje – Baktapurą.

„Atvykus į nakvynės vietą Nagarkot kaimelyje, vaizdai pro viešbučio langus užgniaužė kvapą – kaimelis įsikūręs apie 2000 m aukščio kalvos keteroje, matosi tiek žaliuojantys ryžių laukai apačioje, tiek snieguotos Himalajų viršūnės tolumoje“, – redakcijai rašė T.Jeršovas.

Kitą dieną lietuviai dviračiais pakilo dar 569 metrus, nusileido 926 metrus. O rugsėjo 5 d. keliautojai kilo 650 metrus, leidosi 877 metrus.

„Po pasivažinėjimo kaimais ir kalvomis, Katmandu eismas įvaro šoką, bet vėliau pripratome prie lengvos netvarkos. Tik gaila, kad ant dviračio nėra rimto garsinio signalo. Iš viso per tris dienas nuvažiavome apie 127 kilometrus. Savo ekspedicijoje kai kuriomis paromis planuojame per vieną dieną įveikti daugiau“, – redakcijai pranešė keliautojai.

Ketvirtadienį ir penktadienį lietuviai skyrė kelionės smulkmenų derinimui, daiktų rūšiavimui ir laukė Kinijos vizų.

Vizas keliautojai gavo penktadienį jau po vidurdienio. Lietuviams taip pat buvo išduoti visi reikalingi leidimai įvažiuoti į Tibetą.

„Tai viena iš laimingiausių kelionės akimirkų! Šeštadienį ryte skrendame į Lasą“, – džiaugsmo penktadienį neslėpė T.Jeršovas.

Planuojamas apsilankymas Everesto bazinėje stovykloje

Nepalo sostinė Katmandu įsikūrusi 1300 m virš jūros lygio. Atskridę į Lasą keliautojai iš karto atsidurs 3600 m virš jūros lygio aukštyje. Lietuviai neslepia, kad toks staigus aukščio pasikeitimas nebus lengvas, tačiau jie sako esantys pasiruošę sunkumams.

T.Jeršovas tvirtina, kad kelionė į Lasą lėktuvu iš Katmandu yra vienas įspūdingiausių pasaulio skrydžių – orlaiviai kerta Himalajus, svarbu nepražiopsoti Everesto.

Atvykę į Tibetą keliautojai kelias dienas skirs aklimatizacijai, aplankys kultūrinius objektus, o jau pirmadienį sės ant dviračių ir pradės savo kelionę. Beje, pirmą dieną suplanuota įveikti vos 70 km.

„Antradienį prasidės tikrosios „Kentėk – atostogos“, – sako keliautojai. Tą dieną planuojama įveikti 105 km. Trečiadienį – vėl 100 km ir t.t.

Rugsėjo 14 d. lietuviai planuoja skirti poilsiui. O jau kitą dieną jų laukia tikras išbandymas – 150 kilometrų kelias.

Rugsėjo 19 d. tautiečiai planuoja apsilankyti Everesto bazinėje stovykloje.

Į Katmandu lietuviai planuoja grįžti rugsėjo 22 d. Kitą dieną po pietų jų laukia skrydis iš Nepalo. Namo keliautojai planuoja grįžti rugsėjo 24 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje