Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 29d. 20:30

Piko valanda, arba Kaip ilgojo savaitgalio metu Lenkijoje nakvynės ieškojom

Gdynės paplūdimys
123rf.com nuotr. / Gdynės paplūdimys

Prieš 10 ir daugiau metų visi apie Lenkiją kalbėjo tik keikdami blogus kelius, tačiau dabar situacija pasikeitusi. Buvusi tik tranzitine šalimi Lenkija investavo milžiniškas sumas į savo kelius ir tokiu būdu ne tik nutildė bumbančius Lietuvos vairuotojus, bet ir parodė, kad ant laurų miegoti nevalia. Tačiau didžiausias pasikeitimas yra toks, kad ši kaimyninė valstybė vis labiau tampa ne ta, per kurią vykstame, o ta, į kurią vykstame. Prie to didele dalimi prisideda žemesnės kainos prekybos centruose, kuriuose tautiečius pasitinka ne tik lietuviški užrašai, bet ir lietuviškai kalbantys pardavėjai.

Daugiau kelionių istorijų ir fotoreportažų rasite tinklaraštyje „Nesėdėk namuose“

Nors Lenkijoje daugelio prekių kainos akivaizdžiai žemesnės nei Lietuvoje, ekonomistai tikina, kad apsipirkti ten apsimoka vykti tik perkant už didesnę sumą. Kaip ten bebūtų su lenkiškomis prekėmis, tačiau lenkiškų paslaugų kaina neretai taip pat mažesnė nei Lietuvoje. Tereikia paimti du sektorius – maitinimo ir apgyvendinimo įstaigas – ir tampa aišku, kad vykstant pas kaimynus atostogauti galima sutaupyti daugiau nei vykstant apsipirkti.

O jei vienos kelionės metu pavyks ir paatostogauti, ir apsipirkti, tai ekonomistams nebeliks nieko kito – tik pritariamai linktelti galvą. Gera prekių, paslaugų ir pramogų kaina verčia atkreipti dėmesį į Lenkiją, o jos istorija ir jūra bei kalnais paįvairinta gamta garantuoja daug įdomių atradimų.

Peržiūrėjau „Airbnb“ ir „Booking“ pasiūlymus, ir įsivaizdavimas, kad Lenkijoje apgyvendinimas kainuoja pigiau, žlugo akimirksniu.

Negaliu teigti, kad praleisti ilgąjį savaitgalį Lenkijoje pasirinkom tik ekonominiais sumetimais. Nors kaimyninė šalis gausiai išvažinėta ir apžiūrėta, tačiau pasimėgauti poilsiu prie lenkiško pajūrio dar neteko. Laiko galvoti daug nebuvo, nes iki išeiginių buvo likusi vos para. Iki vėlumos užtrukę neatidėliotini darbai nepaliko laiko pasiruošimui, ir tik vėlų vakarą pradėjau rūpintis nakvynės paieškomis.

Peržiūrėjau „Airbnb“ ir „Booking“ pasiūlymus, ir įsivaizdavimas, kad Lenkijoje apgyvendinimas kainuoja pigiau, žlugo akimirksniu. Gan greitai supratau, kad norint nepermokėti, reikia paieškoti alternatyvų. Apsistojau ties Nocowanie.pl ir Noclegi.pl, iš kurių pirmoji pasirodė priimtinesnė. Paspaudus Morze, kas reiškia poilsį prie jūros, sistema iš karto žemėlapyje išmeta apgyvendinimo įstaigas prie jūros, ir tada jau galima filtruoti pagal vietą, tipą, kainą ir kitus komfortišką poilsį užtikrinančius kriterijus.

Kelias dienas būtų galima žiūrinėti apartamentų interjerus, atstumą iki jūros ir skaičiuoti kainas, tačiau laikas spaudžia, todėl greituoju būdu išsirenku keletą variantų. Jei įvedus datas ir keliautojų skaičių Nocowanie.pl rodytų tik laisvas apgyvendinimo įstaigas, ir būtų prieinamas on-line užsakymas, būtų iš viso puiku, o dabar tenka pasirinktoms nakvynės vietoms pildyti formas ir rašyti laiškus. Išsiunčiau kelis, o gal keliolika ir nuėjau miegoti. Lagaminus krausimės ryte.

Iš ryto elektroninio pašto dėžutė buvo beveik tokia pat tuščia, kaip ir lagaminai. Daiktams susikrauti užteko valandos, o nakvynės klausimas pakibo ore. Iš visų išsiųstų užklausų buvo tik viena žinutė, kad mūsų pageidaujamomis datomis vietų yra. Kadangi tai buvo koks 7 ar 8 variantas, išvažiuojam tikėdamiesi, kad pas lenkus vis dar ankstyvas rytas, ir po valandos ar poros sulauksim žinių iš patrauklesnių pageidaujamų nakvynės vietų.

Iki Suvalkų kas keliolika minučių tikrinu elektroninį paštą, kol galiausiai nusprendžiu, kad reikia pereiti prie plano B. Gal tiksliau plano A+, nes užpildęs išsiunčiu dar keletą anketų. Dar pora valandų su nuliniu rezultatu. Na ką gi, dabar tai tikrai atėjo laikas variantui B, ir atsidaręs laišką, iš kurio nuoroda nukreipia į Nocowanie.pl programėlę, spaudžiu „Užsakyti“. Jei būčiau kambary, kuriame tiksėtų didelis sieninis laikrodis, galėčiau skaičiuoti ilgas laukimo minutes.

Nebežinau, kiek tų minučių praėjo, bet susiradęs apgyvendinimo įstaigos telefoną skambinu. Puikiai angliškai kalbantis lenkas apgailestauja, kad neseniai buvo užsakyti mūsų pageidaujami apartamentai, ir dabar likęs tik dvivietis kambarys vienai nakčiai, kuriame gal kažkaip tilptumėm keturiese. Vienai nakčiai gal kažkaip ir tilptumėm, bet mes planuojame Lenkijos pajūry praleisti 4 naktis, todėl tenka ieškoti plano C.

Naudodamasis Nocowanie.pl sistema pastebėjau, kad galima pasirinkus datas, vietą ir kitus kriterijus įkelti skelbimą, kuriuo susidomėjusios apgyvendinimo įstaigos pačios gali atsiųsti pasiūlymą. Tą ir padarau, o praėjus pusvalandžiui jau buvo atsiųsti keli pranešimai apie laisvas vietas. Daug negalvodamas spaudžiu „Užsakyti“ ir laukiu atsakymo. Šį kartą atsakymą gavau greitai, bet ne tokį, kokio tikėjausi. Kam atsiliepti į skelbimą, jei visos vietos jau užimtos? Po tokio atsakymo įgavęs drąsos bandau užsakyti nakvynę keliose vietose vienu metu, tačiau arba atsakymai ateina neigiami, arba jie iš viso neateina.

Didelio užimtumo laikotarpiu tūkstančio eurų už vieną naktį prašo ne tik Nidoje, tokių „grietinės graibytojų“ yra ir Lenkijoje.

Privažiavus Gdanską prasideda spūstys, ir telieka tik spėlioti, kokia dalis iš tų 40 milijonų Lenkijos gyventojų suplanavo ilgąjį savaitgalį praleisti prie jūros. Pagalvojus apie tokius skaičius apima šiokia tokia neviltis, todėl įstrigę spūsty pereinam prie plano D ir nusprendžiam susirasti nakvynę tik vienai nakčiai. Visgi jau vakarėja, o rytas už vakarą protingesnis, todėl toje pačioje lenkiškoje sistemoje dedu dar vieną skelbimą.

Jei būtumėm nusiteikę važiuoti beveik iki Vokietijos sienos, pasirinkimas būtų platesnis ir kainos žemesnės, tačiau pasirinkimą siaurinam iki Gdansko, Gdynės ir Sopoto apylinkių. Pamatęs, kad situacija iš esmės nesikeičia, vis mažiau galvodamas apie nakvynės kainą atsidarau Booking.com sistemą, tikėdamasis, kad bent jau čia bus rodoma tas, kas tikrai laisva. Didelio užimtumo laikotarpiu tūkstančio eurų už vieną naktį prašo ne tik Nidoje, tokių „grietinės graibytojų“ yra ir Lenkijoje, tačiau tarp kosminių sumų pasiūlymų randam ir priimtinesnių, telpančių į 70–80 eurų ribas.

Beveik prieš parą į tokios kainos pasiūlymus net nežiūrėjau, o dabar jie atrodo tarsi išsigelbėjimas. Nelaukdamas, kol visiškai išsikraus telefonas ir dings iš pasiūlos paskutiniai apartamentai už priimtiną kainą, užsakinėju. Paskutiniame etape Booking.com praneša, kad senoji mokėjimo kortelė pasibaigusi, o naujoji „Mylimiausia“ už Lietuvos ribų yra visai nemylima. Bandau mokėti kreditine kortele, tačiau ji likusi namuose, o saugos kodo, esančio kitoje kortelės pusėje, atspėti tikrai nepavyks. Visa laimė, jog turime dar vieną „Mastercard“ kortelę, kuri nėra „Mylimiausia“ ir Booking.com tai patinka.

Gavęs patvirtinimą, žemėlapyje randu adresą, kuris nuo mūsų – vos už poros kilometrų. Lengviau atsikvėpęs pradedu važiuoti, bet ramybę sudrumsčia skambutis iš nenustatyto numerio. Dar nėra taip buvę, kad užsakius nakvynę kas nors skambintų ir sakytų, jog viskas gerai ir laukia mūsų atvykstant. Nebuvo taip ir šį kartą, nes iš karto pradėjęs atsiprašinėti lenkas tik kartojo „overbooked“. Tikriausiai problemos kaip žvirbliai skraido tik būriais, todėl tenka susiimti ir spręsti jas vieną po kitos.

Negana to, kad vis dar neturime, kur nakvoti, tas pats nenustatytas numeris skambina dar kartą ir prašo atšaukti užsakymą. Sąlygose aiškiai parašyta, jog atšaukimo atveju pinigus prarandu, todėl atsisakau tai daryti, nors jis žada, kad viskas bus gerai. Telefonas rodo, kad liko 3% baterijos energijos, todėl paaiškinęs, kad aš turiu skubiai spręsti problemą dėl nakvynės vietos, o savo problemą dėl atšaukimo jis turi išsispręsti pats, nutraukiu pokalbį.

Kitas užsakymas pavyksta sklandžiai, ir greta Gdynės randam dar vienus apartamentus už panašią kainą. Kol renku numerį, kad įsitikinčiau, jog viskas gerai, vėl suskamba telefonas. Šį kartą skambina iš Booking.com ir pradeda atsiprašinėjimo tiradą, prižadėdami visus pinigus grąžinti kaip įmanoma greičiau. O man kiekviena minutė auksinė, nes 1% baterijos turi užtekti vienam skambučiui ir nuvažiuoti apie 5 kilometrus iki nakvynės vietos. Lengviau atsikvepiu tik įėjęs į apartamentus, ir čia pat ant rankų „miršta“ mano išmanusis telefonas.

Po vakarienės imuosi tolesnių paieškų įvairiais pjūviais, tačiau rezultatai neguodžia. Į darbą pajungiu dar ir Noclegi.pl. Apsidžiaugiau pamatęs, kad ten klientams yra skirta atskira linija, tačiau paskambinus autoatsakovas mandagiai paprašo paskambinti darbo dienomis darbo laiku. Abiejose svetainėse pridėjęs skelbimų einu miegoti, o vos tik prabudęs pagalvojau, kad nepaklausiau šeimininko – gal galėtumėm dar pasilikti ar gal žino, kur rasti nakvynę. Apartamentai yra užsakyti visam savaitgaliui, tačiau šeimininko būta mandagaus, ir jis pažadėjo paieškoti laisvų kambarių ar apartamentų.

Girdėti, kaip jis balkone skambina keletui žmonių, o aš tuo tarpu bandau išspausti iš lenkiškų nakvynės paieškos sistemų viską, kas įmanoma. Kas kurį laiką gaunu pasiūlymus, bet dauguma jų arba arti Vokietijos sienos, arba jų vaizdelis nežavi. Laikas eina, o po gero pusvalandžio atėjęs apartamentų šeimininkas gerų žinių taip pat neatneša. Visi jo giminaičiai ir pažįstami neturi nė vienos laisvos vietos, ir tik vienus apartamentus rado laisvus, bet jie kainuoja 500 zlotų nakčiai, ir, jo manymu, tai yra brangu. Bent jau atsarginis variantas yra, o aš tęsiu paiešką.

Tiesa, su tomis lenkiškomis nakvynių paieškos sistemomis jis patarė elgtis atsargiai, nes pasitaiko apgavysčių. Gavęs keletą pasiūlymų iš Noclegi.pl skambinu ir randu du laisvus kambarius svečių namuose už 100 kilometrų nuo Gdynės. 240 zlotų už abu už naktį – sutinku ir prašau rezervuoti, bet sako, jog be užstato negali to daryti. Pagaliau susitariu, kad jei per porą valandų privažiuosim, palauks. Nors ir vėlavom 3 minutes, Fortūna pagaliau atsisuko į mus veidu. Atostogos Lenkijoje prasideda.

Daugiau kelionių istorijų ir fotoreportažų rasite tinklaraštyje „Nesėdėk namuose“

Nesėdėk namuose
Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje