Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 24d. 23:08

Populiariausi 2012-ųjų kelionių suvenyrai

Fotolia_36991145_Subscription_Lm
Fotolia nuotr. / Daugybė iš Kinijos grįžtančių turistų namo vežasi drakono statulėles.
Ko gero, daugelis keliautojų jau gerokai persisotinę visokių niekučių ir blizgučių, tad, grįždami iš svečių kraštų, stengiasi neapsikrauti suvenyrais, kurie, kaip žinia, netrukus dūlės užmiršti stalčiuje ar lentynoje ir kaups dulkes. Vis dėlto šiais metais pasaulyje vykstančių garsių renginių gausa gundo keliauninkus nusidėti. Dėl kokių suvenyrų šiemet praveriama daugiausia piniginių?

Drakono statulėlė

Pagal kinų Mėnulio kalendorių 2012-ieji – Drakono metai. Rytiečių teigimu, jie išties išskirtiniai. Todėl pasiūlymas įsigyti drakono figūrėlę ne tik padeda išreikšti ir įkūnyti savo kovingumą, bet ir atitinka 2012 metų dvasią. Metai dar nesibaigė, tad drakono statulėlių verslas tebeklesti visu pajėgumu. Tūkstančiai turistų, grįžtančių iš Kinijos, namo vežasi mažų mažiausiai po vieną drakono statulėlę.

Olimpinių Londono žaidynių monetų rinkinys

The Royal Mint nuotr. /Olimpinių Londono žaidynių monetų rinkinys
The Royal Mint nuotr. /Olimpinių Londono žaidynių monetų rinkinys

Bene daugiausia dėmesio, įvairiausių atsiliepimų ir, beje, nemažai kritikos sulaukiančios Londono olimpinės žaidynės vilioja sporto mėgėjus įnirtingomis kovomis. Tačiau tuo pačiu mieste klestėte klesti komercija: prekybininkai siekia pasipelnyti siūlydami žmonėms įsigyti įvairiausių daikčiukų, ilgus metus priminsiančių apie šiame mieste praūžusias žaidynes.

Kaip atsvarą abejotinos išliekamosios vertės niekučiams The Royal Mint sukūrė 2012-ųjų Londono žaidynių monetų rinkinius, kuriuose demonstruojami olimpinių ir parolimpinių žaidynių įvykiai. „Monetos yra visuomeninio gyvenimo dalis, todėl mums teko didelė garbė jas kurti, ypač dėl tokio fakto, kad prie to prisidėjo ir visuomenės nariai“, – sakė pirmininkas Lordas Coe’as.

Olimpinės žaidynės prasidės jau šį penktadienį (liepos 27d.) ir tęsisiki rugpjūčio 12-osios. Parolimpinės žaidynės Londone vyks nuo rugpjūčio 29 d. iki rugsėjo 9 d.

Majų kalendorius

Majų kalendorius
Majų kalendorius

Norite tikėkite, norite ne, tačiau kalbos apie pasaulio pabaigą vieniems kelia šiurpą, kitiems neša pelną. Pavyzdžiui, belaukiant lemtingos gruodžio 21-osios, grupė italų pradėjo statyti požeminį bunkerį Majų Rivjeroje.

Nieko nuostabaus, kad tarp pačių populiariausių suvenyrų atsidūrė 2012-ųjų spalvingas majų kalendorius iš Art Maya Tz'utuhil. 12-os puslapių majų artistų nutapytas kalendorius sukelia įtampą, intrigą ir tuo pačiu džiugina akį spalvingumu. Tik... įdomi smulkmenėlė: jau sukurtas ir 2013-ųjų majų kalendorius, o tai juk metai po pasaulio pabaigos...

EXPO 2012 paroda

Yeony  ir Suny
Talismanai Yeony ir Suny

Kas gi galėtų atsispirti Pietų Korėjos Yeosu mieste vykstančios parodos EXPO 2012 mieliems ir žaviems talismanams planktoniukams Yeony ir Suny? Pavadinti vardais, kilusiais iš miesto Yeosu, kuris reiškia „gražus vanduo“, talismanai simbolizuoja vandenyną ir jo pakrantę. Yeony, mėlynasis, reprezentuoja gilų ir galingą vandenyną bei „neribotus natūralius resursus“ (kas iš tiesų abejotina), o Suny – visus vandenyne ir pakrantėje esančius gyvus organizmus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje