Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 05, 21:02

Puiki vienos savaitės kelionė šeimai: įspūdžiai iš pramogų parkų Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje

Artėjant vaiko gimtadieniui, galvos daug nesukau. Jau anksčiau buvau sugalvojęs ką padovanosiu, todėl, pučiant žvakutes ant torto, pasakiau, kad dovana bus ne daiktas, o daug emocijų ir įspūdžių.
Ramūno Šukausko („Nesėdėk namuose“) kelionė po 7 Europos pramogų parkus
Ramūno Šukausko („Nesėdėk namuose“) kelionė po 7 Europos pramogų parkus / „Nesėdėk namuose“ nuotr.

Daugiau kelionių Lietuvoje istorijų ir fotoreportažų rasite tinklaraštyje „Nesėdėk namuose“ bei feisbuke

Pasiūlymas keliauti į pramogų parkus buvo priimtas ir teliko sulaukti atostogų. Kodėl ne į vieną parką, o į kelis? Gal todėl, kad buvau įsitikinęs, jog geriausi atrakcionai yra Vokietijoje ir važiuoti tokį atstumą pirmyn ir atgal dėl apsilankymo tik viename iš jų – neverta. O ir iš patirties žinau, kad viena diena tokiose vietose taip greitai prabėga, kad vakare galima pajausti netgi apmaudą – ir viskas, jau pramogos baigėsi, laikas namo?

Tokios mintys klojo pagrindą savaitės kelionei, kurioje kasdien turėjo nutikti kažkas smagaus, įdomaus, naujo, nepamirštamo. Ir tai nutiko.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Vandens pramogų parkas „Suntago“
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Vandens pramogų parkas „Suntago“

Vandens pramogų parkas „Suntago“

Pirmasis sustojimas vos pravažiavus Varšuvą – „Suntago vandens pasaulis“. Pasak lenkų, tai didžiausias vandens pramogų parkas ne tik Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Vandens pramogos tai ne amerikietiški kalneliai, todėl mėgstamų užsiėmimų čia gali rasti ir adrenalino ieškotojai, ir ramybės mylėtojai. O pasirinkti tikrai yra iš ko.

Įspūdį daro vien jau nelietuviškas pramogų parko mastelis – kompleksas išsidėstęs 80 hektarų plote. Yra trys zonos.

„Jamango“ – vandens pramogų zona su nusileidimo vamzdžiais, dirbtinėmis upėmis, jūros bangų baseinu bei natūraliomis palmėmis, po kuriomis įrengti gultai.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Vandens pramogų parkas „Suntago“
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Vandens pramogų parkas „Suntago“

„Relax“ – vyresniems nei 16 metų lankytojams skirta zona, kuri atrodo tarsi Maldyvai po stogu. Lauko ir vidaus baseinai su barais ir aplink augančiomis palmėmis, gydomieji baseinai su gydančiuoju vandeniu ir iš Negyvosios jūros. Tikra sveikatos ir ramybės oazė.

„Saunaria“ – trečioji zona, leidžianti pilnai atsipalaiduoti. Ši zona nėra ypatingai didelė, bet pirtis su akvariumu, druskos kambarys, kuriame galima vaikščioti per druską ar Monblano viršūnės klimatą atkartojantis šalčio kambarys yra verti dėmesio.

Galima rinktis įvairias sveikatinimosi ar grožio procedūras, tačiau tai jau ne šios kelionės tema. Vandens pramogos ir atsipalaidavimą suteikiančios zonos ypač tiko kelionės pradžiai. Tik vykstant čia reikia įvertinti „Suntago“ vandens pramogų parko dydį ir jam skirti mažiausiai pusdienį.

Pramogų parkas „Energylandia“

Antrasis sustojimas – pramogų parkas „Energylandia“ netoli Krokuvos. Šie du Lenkijoje aplankyti pramogų parkai įtikino, kad dėl atrakcionų nebūtina važiuoti iki Vokietijos. „Energylandia“ lygiai taip pat palieka didelį įspūdį savo dydžiu, pramogų gausa bei įvairove. Jame yra kartu ir atrakcionai, ir vandens pramogų parkas – visur galima patekti su tuo pačiu bilietu.

Problema yra kitur – apeiti tokio dydžio parką ir išbandyti visas pramogas per dieną yra tiesiog neįmanoma. Lenkai ambicijų nestokoja ir stengiasi nustebinti ne tik parko dydžiu, bet ir atrakcionais. Savotiška vizitine kortele tapo atrakcionas „Zadra“, tai – patys didžiausi mediniai amerikietiški kalneliai pasaulyje. Dar tik artėjant prie pramogų parko per odą nubėga šiurpuliukai, kai virš horizonto iškyla amerikietiškų kalnelių vingiai.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Pramogų parkas „Energylandia“
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Pramogų parkas „Energylandia“

Pramogų čia tikrai suras įvairaus amžiaus pramogautojai. Jaunesniems ir jautresniems galima rinktis paprastesnius atrakcionus, o adrenalino fanatikams bus kur patirti aukščio, greičio ar kritimo pojūčius. Ūgis, nuo kurio atsidaro visų pramogų varteliai – 140 cm. Tikrai verta pagalvoti apie 2 dienų bilietą į „Energylandia“. Jau dabar didelis pramogų parkas dar plečiasi ir kiekvienais metais atsidaro vis nauji atrakcionai, todėl porai dienų veiklos neturėtų pritrūkti. Tai, ko gero, didžiausias ir arčiausiai Lietuvos esantis pramogų parkas.

Vroclavo zoologijos sodas ir „Afrikariumas“

Trečias sustojimas – Vroclavo zoologijos sodas ir „Afrikariumas“. Prieštaraujančių nėra, kad šiandien pramogas keičiame į pažinimo džiaugsmą. Vroclavo zoologijos sodas yra pats seniausias ir pats didžiausias Lenkijoje. Jis užima 33 hektarų plotą, todėl suprantame, kad be pusdienio neišsiversim.

Zoologijos sodas palieka gerą įspūdį ir neatrodo kaip gyvūnų kalėjimas. Keliaujam iš vieno Afrikos regiono į kitą, tokie yra atskirų zonų pavadinimai, kadangi zoologijos sodas paskirtas šio žemyno gyvūnijai.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Vroclavo zoologijos sodas ir „Afrikariumas“
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Vroclavo zoologijos sodas ir „Afrikariumas“

Iš pradžių domimės kiekvienu gyvūnu, planuojame aplankyti visas zonas, tačiau užslinkusi kaitra priverčia planus koreguoti. Apžiūrėti viską tikrai ilgai užtruktų, todėl nusprendžiame pamatyti bent didįjį trejetą.

Visgi pagal įspūdį didįjį trejetą pranoksta „Afrikariumas“, kuris karštą vasaros dieną buvo tiesiog ideali vieta pažinimui. Už stiklo geltoname vandenyje nardantis begemotas, tik akis ir nosį iš vandens iškišęs krokodilas ar virš galvos praplaukiantys rykliai ir vėžliai nepalieka abejingų. O kur dar ruoniai ir pingvinai, kuriuos galima stebėti ir virš vandens, ir po vandeniu. Tam tikromis valandomis vyksta gyvūnų maitinimas – irgi smagu stebėti. Rašoma, kad „Afrikariumas“ yra pats lankomiausias turistinis objektas Lenkijoje, prisidėjome ir mes prie šios statistikos.

Kalnų kurortas Dolni Morava

Ketvirtas sustojimas – kalnų kurortas Dolni Morava, Čekija. Įvairumas yra privalumas, todėl vieną dieną veiklų ieškosime kalnuose. Priežastys, atvedusios į šią kalnuotą vietą, yra kelios, bet pagrindinė – ilgiausias pasaulyje kabantis pėsčiųjų tiltas „Sky bridge 721“.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Kalnų kurortas Dolni Morava
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Kalnų kurortas Dolni Morava

Jau iš pavadinimo aišku, kad 95 metrų aukštyje virš slėnio kabantis tiltas yra 721 metro ilgio. Visgi statistika niekaip neperteikia to, ką jauti eidamas šiuo tiltu. Baimės jausmas kausto, bet patirtis įdomi. Įdomu ir tai, kad šis tiltas yra pažintinio tako dalis. Prasidėjęs ant vienos kalvos pažintinis takas „Laiko tiltas“ veda per tiltą ir grįžti atgal reikia per kalnus. Bendras tako ilgis – apie 2 kilometrus, todėl nereikia bijoti užlipus ant tilto ir pamačius užrašą „one way“.

Baimės aukščio receptorių dirginimas tuo nesibaigia ir perėję tiltą einame pasivaikščioti tarp debesų, kurių šiandien nėra. Šalia tilto stovi „Sky walk“ apžvalgos bokštas, nuo kurio viršaus atsiveria Krkonošų ir Jesenikų kalnų masyvai. 1 116 metrų virš jūros lygio aukštyje stovintis apžvalgos bokštas yra 55 metrų aukščio, o į viršų ratu einantis takas driekiasi 710 metrų. Bokšte yra ir dar nematytos pramogos – nusileidimas uždaru vamzdžiu bei atskiros laipynių atkarpos. Tikrai gera vieta pasitikrinti nervų stiprumą.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Kalnų kurortas Dolni Morava
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Kalnų kurortas Dolni Morava

Kur kas smagesnė sekanti pramoga – nusileidimas vasaros rogutėmis į slėnį. Tai ilgai trunkantis malonumas, kadangi trasos ilgis yra apie 3 kilometrus. Per mišką ir virš uolų vingiuojanti trasa leidžia pasiekti iki 50 km/h greitį ir tai yra viena smagiausių patirčių. Smagios patirtys laukia ir šalia įsikūrusiame „Mamutų vandens parke“. Pramogos su vandeniu ir ant vandens – originalūs sprendimai, kurie karštą vasaros dieną būna ypač smagūs. Ribotas laikas vėl privertė išvažiuoti anksčiau nei norėjosi, o pusdienio čia maža.

Pramogų parkas „Legoland“

Penktas sustojimas – pramogų parkas „Legoland Deutschland“, skamba kaip vaikiškos svajonės išsipildymas. Tai gerai suteptas ir gražiai veikiantis pramogų industrijos mechanizmas, kuris priverčia vaikus pamesti galvą. Jei namuose turėjai „Lego“, tai Legolendas tiesiog negali nepatikti.

Įsijautę vaikai į pramogų sūkurį įtraukia ir tėvus. Apibendrintai galima pasakyti, kad tai šeimų pramogų parkas, kuriame netrūksta pramogų ir patiems mažiausiems, ir jau šiek tiek paaugusiems. Ekstremalams čia bus nuobodu, bet mylintys „Lego“ prekės ženklą čia jaus euforiją.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Pramogų parkas „Legoland“
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Pramogų parkas „Legoland“

Prie „Lego“ atributikos driekiasi eilės, tačiau jos yra ir prie daugelio atrakcionų. Per dieną daugiau ar mažiau spėjame apeiti viską ir net patenkame į „Lego“ fabriko edukacinę programą. Kai vakarop atrakcionai baigia darbą, galima ramiai apeiti ir apžiūrėti „Lego“ kaladėlių miestus. Panašu, kad jie suaugusiems daro didesnį įspūdį nei vaikams. Galima pirkti bilietą į Legolendą dviems dienoms ir dar užsisakyti nakvynę teminiuose „Legoland“ kambariuose, tačiau mes nesame fanatiški „Lego“ gerbėjai. Kaip ten bebūtų, buvo daug gerų emocijų. Net kepuraitę spėjome nusipirkti ir ji teikia daug džiaugsmo.

„WaldWipfelWeg“

Būnant Bavarijoje, nepasigrožėti gražia jos gamta būtų tikra nuodėmė, todėl patraukiame arčiau gamtos. Šeštas sustojimas – „WaldWipfelWeg“ , lietuviškai tai skambėtų kaip medžių lajų takas. Turime tokį statinį ir Lietuvoje, todėl įdomu palyginti.

Netoli Čekijos pasienio kylame į kalnus, kuriuose ir stovi šis lankytinas objektas. Tai ne tik medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas, bet ir kitokių veiklų erdvė, todėl, susimokėję už įėjimą, pradedame pažintį. Turint tokius kalnus bet koks lajų takas ar apžvalgos bokštas atvers gerus vaizdus. Tikrai, gražiais vaizdais nesiskundžiame ir panašios konstrukcijos apžvalgos bokštu kylame aukštyn.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / „WaldWipfelWeg“
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / „WaldWipfelWeg“

Kyla įtarimas, jog šių bokštų architektai tie patys, nes matome daug panašumų, o štai vienas atrastas skirtumas nudžiugina – nusileidimo žemyn tunelis yra nemokamas. Turiu pripažinti, kad jis visai nebaisus, kur kas labiau kojos dreba stovint bokšto viršuje ant specialaus tinklo. Nesuprasdami vokiečių kalbos, praleidžiame pažintinius stendus ir patraukiame link apversto namo, prie kurio vaikšto lamos ir šokuoja kengūros. Pramogų čia yra ir daugiau, o bene originaliausiai atrodo „Kugelhaus“ pastatas, kurio viduje galima ridenti medinius rutulius bei sekti, kur jie iškris.

Išeidami pro vartus, prisirenkame lankstinukų, viename reklamuojamos pramogos, esančias visai šalia. Jau iš automobilių aikštelės matosi kalno papėdėje įrengta vasaros rogučių trasa ir įvairios kitos pramogos.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / „D’Rodelbahn St. Englmar“
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / „D’Rodelbahn St. Englmar“

„D’Rodelbahn St. Englmar“ yra savotiškas regioninis pramogų parkas, kuriame nėra įėjimo mokesčio, o už kiekvieną atrakcioną reikia mokėti atskirai. Mums toks variantas labai tinka. Po Legolendo ir „Energylandia“ kažko įspūdingo čia nerandame, tačiau per keletą valandų buvo įdomių ir smagių patirčių.

„Bayern“ pramogų parkas

Septintas sustojimas – „Bayern“ pramogų parkas. Tai dar viena pramogų vieta, kuri suteikia ne tik smagių emocijų, bet ir sukuria naujų patirčių. Jau nuo pat įėjimo į pramogų parką stebina aplinka. Toks jausmas, kad atvykome ne į pramogų industrijos vietą, bet pas kažką į svečius.

Aplinkui tvyro rytinė ramybė, maloniai nusiteikę darbuotojai rūpinasi ryškiaspalviais gėlynais, o visas parkas skendi žalumoje. Jei ne priekyje aukštai iškilęs vieno atrakciono stiebas, pagalvočiau, kad tiesiog esame gražiame parke. Aplinka, pastatai, dekoracijos, čia viskas persismelkę bavarišku savitumu ir vokiška tvarka, todėl visai nesistebiu, kodėl šis pramogų parkas vadinasi „Bayern“.

Apžvalgose šis pramogų parkas patenka tarp 10 populiariausių parkų Vokietijoje, tačiau lietuvių kalba informacijos apie jį mažai. Gal todėl ir lietuvių čia nedaug, kai tuo tarpu kituose pramogų parkuose lietuvių kalba girdisi gana dažnai.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / „Bayern“ pramogų parkas
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / „Bayern“ pramogų parkas

Darbo dieną lankytojų mažiau, todėl tikras malonumas neužtrukti eilėse ilgiau kaip 5 minutes. Pasitaikė negailestingai karštos dienos, todėl pirmenybę teikiame atrakcionams ant vandens. Parke ekstremalių atrakcionų vos keli, nepalyginsi su„Energylandia“, tačiau turi ir vieną išskirtinį. 2020 metais pastatytas 109 metrų aukščio „Voltrum“ bokštas (aukščiausias visoje pietų Vokietijoje), skirtas pajusti laisvąjį kritimą. Baimė trunka ne ilgai, vos 3 sekundes, per kurias pasiekiamas 113 km/h greitis.

Pramogų parkas tarsi suskirstytas į dvi dalis. Įėjus į parką, iš karto patenkama į atrakcionų zoną, kur sklinda juoko ir baimės šūksniai. Čia vaikai ir paaugliai jaučiasi kaip žuvys vandenyje.

Praėjus šią zoną, prasideda miškas, kuriame raibuliuoja vandens telkinys. Tokia mini Bavarija, kadangi plaukiant laivu, galima pamatyti sumažintą Noišvanšteino pilies variantą, išvysti saloje stovinčią Šv. Bartolomėjaus bažnyčią ar iš tolo pažvelgti į Linderhofo rūmus. Šių rūmų fasadinėje pusėje suformuota dirbtinė upė, o ja plukdo prie karališkos aplinkos priderinti laiveliai. Ši pramoga skirta ne emocijoms sukelti, bet pasigėrėti karališku paveldu. Tai pats gražiausias atrakcionas, matytas visos kelionės metu.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / „Bayern“ pramogų parkas
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / „Bayern“ pramogų parkas

Vaikščiojimas pavėsingais miško takais kiek atgaivina, tačiau parko pakraštyje vykstančius paukščių pasirodymus tenka stebėti visiškoje saulės atokaitoje. Jie būna dukart per dieną, o pasirodymo laikai rašomi informaciniame stende. Visgi čia jaučiasi kalbos barjeras – suprasti tik dalį informacijos yra maža, todėl telieka viską tik stebėti.

Ši pramogų parko dalis yra ramesnė, todėl puikiai tinka leisti laiką su mažais vaikais. Čia įrengti ir atitinkami atrakcionai. „Bayern“ parkas save taip ir pristato – kaip laisvalaikio ir pramogų vietą visai šeimai. Priešingai nei prieš tai aplankytuose parkuose, čia beveik nesijaučia masinės pramogų industrijos nuotaikos. Jauki ir smagi, bavarišką atmosferą leidžianti pajausti poilsio ir pramogų vieta buvo paskutinis mūsų sustojimas.

Daugiau kelionių Lietuvoje istorijų ir fotoreportažų rasite tinklaraštyje „Nesėdėk namuose“ bei feisbuke

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Nesėdėk namuose

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje