Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rasos nuotykiai Kanadoje: 2. Net ir svajonių šalyje Kanadoje užpuola liūdesys

Rasa Vankuveryje
eureka5.com nuotr. / Rasa Vankuveryje
Šaltinis: 15min
0
A A

Visi mano prieš tai rašyti tekstai šiame dienoraštyje spinduliuoja teigiama energija. Susidaro įspūdis, kad gyvenu tiesiog ne kitoje šalyje, o kažkokiame stebuklingame pasaulyje, kuriame labai gera ir gražu. Galėčiau ir toliau sau taip rašyti ir visus erzinti. Bet mano užrašai skirti ne tam. Savo „blogu“ noriu bent iš dalies užfiksuoti tai, ką iš tikrųjų matau ir kaip dėl to jaučiuosi. Taip, gyvenimas yra gyvenimas, nesvarbu kur esi, Vankuveryje ar Panevėžyje. Ir čia, ir ten visko nutinka.

Daugiau skaitykite eureka5.com.

Pripažinsiu, kad ir kaip viskas čia tobula, kartais ir man būna liūdna. Kartais tas liūdnumas užeina ir nesupranti kas nutiko. Pradedi liūdėti dėl kokios nors visiškos nesąmonės. Ir liūdėti ne šiaip, pasidaro taip smarkiai liūdna, kad norisi pabėgti nuo visko ir kokiam kampe apsiverkti. Tokių akimirkų per šią išvyką buvo kokios dvi.

Kartą grįžau namo visa liūdna liūdna. Buto draugas paklausė, ar man viskas gerai. Aišku, aš tiesiai jam atsakiau, kad ne, man nėra viskas gerai. Tada jis pasiteiravo, kas negerai, kodėl liūdžiu. O aš atsakiau, kad nežinau. Ir durnai pasijaučiau. Nežinau, kodėl liūdna. Noriu žliubti dėl nieko, pati nežinau dėl ko. Bet buto draugas pasakė, kad tai natūralu. Tai tiesiog kultūrinis šokas. Ir pasiūlė man „pasigooglinti“ šiek tiek apie tai ir nesijaudinti, nes tai patiria be išimties kiekvienas žmogus ilgiau gyvenantis svetimoj šaly. Ir dar pridūrė: „Sakiau tau, kad taip bus, o tu netikėjai“. 

Taip, ir jis iš tiesų man sakė pirmomis dienomis, kad išgyvenu „medaus mėnesį“, kai viskas atrodo tobula ir esu euforijoje. Bet ateis laikas, kai tiesiog norėsis tik gulėti lovoj ir verkti neaišku dėl ko. O aš tuomet jam sakiau, kad jis kalba nesąmones. Kaip gali būti liūdna tokiame nuostabiame mieste?!

Iš tiesų pasigilinus, kas yra tas kultūrinis šokas, pasidaro aišku, kas atsitiko. Tai nėra tiesiog tai, kad tu atvyksti į svetimą šalį ir išsigąsti ar nustembi pamatęs kultūrinius skirtumus. Ne. Kultūrinis šokas yra ilgalaikis iš keleto dalykų susidedantis procesas. Jis pasiekia tave tuomet, kai praeina euforija. Tiesiog esu svetimoj šaly, kurioje reikia prisitaikyti. 

R.Bajoriūnaitės nuotr./Vankuveris
R.Bajoriūnaitės nuotr./Vankuveris

Juk čia ne Lietuva, čia viskas kitaip. Ir kartais tiesiog nuo to prisitaikymo pavargstu. Norisi tiesiog niekam už nieką be reikalo nedėkoti ir nesišypsoti, jei mano vidus nesišypso. Bet juk negalima, dar įsižeis. Juo labiau, čia esu be savo draugų, šeimos. Žinoma, nesu viena, turiu su kuo ir į barą, ir į kiną nueiti, tiesiog didžioji dalis draugų kažkur toli toli... Na, o 20 naujų draugų neatsiranda per 1 dieną. 

Be to, čia turiu bendrauti svetima kalba, ir kartais būna tokių situacijų, kai lyg ir norėtųsi skelti vieną kitą gerą juoką, bet tiesiog nežinai, kaip tai taikliau išreikšti anglų kalba. Na, ir liekas tas juokelis tik mano galvoj. Tiesiog šypsausi ir tyliu tokiomis akimirkomis, kai būnant Lietuvoje, oi, kaip rėžčiau!

Ir šiaip pačioje pradžioje sunku suvokti savo vaidmenį visame šitame naujame pasaulyje, kuriame viskas kitaip. Tas kitoniškumas žavi, iš to gaunu tikrai labai daug, tačiau nuo to ir pavargstu. Ir sriuba ne tokia skani gavosi, nes produktai šiek tiek kitokie... Taip... Ir visi šie dalykai per ilgą laiką kaupiasi viduje, kol vieną dieną kažkas viduje plyšta ir tiesiog pasidaro liūdna.

R.Bajoriūnaitės nuotr./Prieplauka Vankuveryje
R.Bajoriūnaitės nuotr./Prieplauka Vankuveryje

Tačiau gyvenimas tęsiasi. Atsibundu kitą dieną ir vėl iš naujo suvokiu: „Jėėėė, aš Kanadoj!“. Klykiančios žuvėdros primena, kad gyvenu ne šiaip kažkur, o prie vandenyno, o besišypsantys žmonės vėl pakelia nuotaikos stulpelį į viršų. Ir tuomet supranti, kad viskas yra čiki, o kas ne čiki, tai velniop!!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje