Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rasos nuotykiai Kanadoje: 9. Stebinančiai spalvinga ir nuoširdi indų šventė Vankuveryje

Rasos apsilankymas indų šventėje Vankuveryje
R.Bajoriūnaitės nuotr. / Rasos apsilankymas indų šventėje Vankuveryje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį buvo labai graži diena. Norėjosi ištrūkti iš kasdieninės aplinkos ir pamatyti ką nors naujo. Radau skelbimą, jog Pietų Vankuveryje vyksta indiška šventė Vaisakhi. Buvo parašyta, kad tai kažkoks paradas. Nieko gero nesitikėjau, nes jau buvau keliuose paraduose Vankuveryje, kurie manęs tikrai nesužavėjo. Na, tačiau geresnės veiklos neradau, todėl čiupau bičiulį už parankės ir nusprendžiau surizikuoti.

Daugiau Rasos pasakojimų skaitykite dienoraštyje: eureka5.com.

Šventė tikrai nustebino! Gatvėje buvo keli tūkstančiai indų, apsirengusių tradiciniais drabužiais. Iš tiesų ten buvo beveik vien indai, tai aš, blondinė, manau, gerokai išsiskyriau iš minios. Pasijutau kaip pasakoje apie Kalifą gandrą. Ryškūs apdarai, vyrai ilgomis barzdomis, įdomūs galvos apdangalai, krykštaujatys vaikai, besišypsantys žmonės, indiška muzika... Kas keisčiausia ir nuostabiausia, kad indai susirinko nuoširdžiai švęsti. Jokios komercijos! Tvyrojo tokia gera ir raminanti atmosfera!

Be to, kas keletą metrų buvo galima dykai gauti indiškų namie ruoštų patiekalų: ryžių, vištienos kario padaže, tradicinių indiškų pyragėlių samosų, pupelių, kokakolos, netgi ledų! Ir viskas nemokamai! Buvo keista viešame renginyje valgyti ir už nieką nemokėti. Žinoma, visko iš eilės neragavau, pabijojau, kad gali paskui pilvuką skaudėti, tačiau, tai, ką ragavau, buvo labai skanu.

Buvau sužavėta indų gebėjimo švęsti, dosnumo, šilto bendravimo, tikėjimo. Tai tik dar kartą patvirtino kažkur girdėtą frazę, kad „indams nėra toks svarbus materialusis pasaulis, svarbu, kad siela švari“. 

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje