Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 18d. 08:00

Raudonoji zona: teritorija Europoje, kur žmonių gyvenimas neįmanomas

Verdeno mūšio vieta
„Ossuaire de Douaumont“ nuotr. / Verdeno mūšio vieta

Pastaruosius metus žodžiai „raudonosios zonos“ mums asocijuojasi su koronaviruso užkratu. Jos kinta, priklausomai nuo COVID-19 atvejų skaičiaus. Bet yra Raudonoji zona, kuri laikoma itin pavojinga jau daugiau nei šimtmetį – kur pražūsta net iki 99 proc. augalų.

Jeigu Jūsų paklaustų, kur Europoje žmonių gyvenimas neįmanomas, ką atsakytumėte? Gal vieni prisimintų po Černobylio atominės elektrinės avarijos iki šiol tebeužterštą teritoriją. Gal prabiltų apie toliausią šiaurią. Dar būtinai kas nors pajuokautų apie Lietuvos provinciją. Bet tikriausiai visi galvotume apie kažkokias nuošalias vietas – o iš tiesų Raudonoji zona nuo XX a. pradžios plyti Europos širdyje – Prancūzijoje.

Raudonąją zoną rastume trikampyje tarp trijų Prancūzijos miestų netoli sienos su Belgija – Lilio, Kompjenės ir Verdeno. Tai išsibarsčiusios teritorijos, kurias Prancūzijos valdžia po Pirmojo pasaulinio karo izoliavo kaip keliančias ypač didelį pavojų.

Tai žemės, kurio užterštos taip, kad net augalai negali išgyventi. Kur vos keliolikos centimetrų gylyje tebetūno nesprogę sviediniai. Kur tebeguli žuvusių karių kūnai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje