Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalys, kuriose ilsėtis su vaikais – geriausia

Šeima traukinyje
Daugiau nei trečdalis „Tez Tour“ klientų atostogauja visa šeima
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Kasmet stiprėjanti tendencija keliauti į užsienį su vaikais – viena ryškiausių turizmo sektoriuje. Daugiau nei trečdalis „Tez Tour“ klientų atostogauja visa šeima – į lėktuvus lipa ir kūdikiais nešini, ir jau mokyklinio amžiaus atžalomis vedini.

Pasirinkimą ilsėtis kartu su vaikais, nepaliekant jų seneliams, atspindi ir pardavimai, – daugiausia kelionių parduodama į poilsiui su vaikais rekomenduojamas šalis: Turkiją, Graikiją ir Bulgariją.

Kada skrydis trumpas, oras šiltas, bet ne per karštas, o gerai išvystyta infrastruktūra suteikia komforto ir galimybę pailsėti. Beje, tris šalis lyderes sparčiai vejasi Kipras ir Sardinija, labiausiai tinkančios ilsėtis su vaikais rudenį – per bobų vasarą.

Graikija – geresniems pažymiams iš istorijos

Jei vaikai jau ūgtelėję ir eina į mokyklą, akiračiui praplėsti itin tiks poilsis Graikijos salose. Populiariausios – Kreta ir Rodas. Jose galima suderinti ir poilsį paplūdimiuose, iš šlapio smėlio lipdant, pvz., Homero apdainuotą Troją bei jos neįveikiamas sienas, ir pažintines ekskursijas, po kurių vaikas istorijos bei menų, tikėtina, mokysis noriau. Atstumas iki salų skrendant be persėdimų, užsakomuoju skrydžiu – apie 3 val. Vidutinė vasaros temperatūra – 28-29 °C.

„Beje, vykti į Graikiją, kaip ir Turkiją, su vaikais malonu ir dėl šalyje itin stiprių šeimos vertybių: šeimos ten gausios, vaikai – dievinami, todėl kiekviename žingsnyje susidūrėme su vaikams pritaikyta infrastruktūra ir apskritai pozityviu žmonių požiūriu, – net jei mažylis pernelyg triukšmautų ar keltų kokių kitokių „rūpesčių“, – pasakojo dizainerė Neringa Rimšelienė, su vaikais ir dar kelių šeimų kompanija ji yra atostogavusi ir Graikijoje, ir Turkijoje, Alanijoje.

Daugiau nei trečdalis „Tez Tour“ klientų atostogauja visa šeima
Daugiau nei trečdalis „Tez Tour“ klientų atostogauja visa šeima

„Kai skridome į Turkiją, Pijui buvo praktiškai vieneri, Kajui – treji. Vaikams kelionė lėktuvu neprailgo ir kažkokių nemalonių įspūdžių nesukėlė – jie pramiegojo praktiškai visą skrydį, – sakė N. Rimšelienė ir ragino mamas nesibaiminti skrydžio lėktuvais. – Vaikai juos iškenčia dar lengviau negu suaugusieji“.

Vandens pramogos – tiesiog viešbutyje!   

Turkija ir Bulgarija garsėja didžiuliu asortimentu viešbučių, kurie skirti būtent poilsiui su vaikais. O tai yra: vaikams pritaikyti baldai, ypač – lovelės, vaikiškas meniu restorane, žaidimų aikštelės ir kambariai, vaikiško gylio gelbėtojų prižiūrimi baseinai, galimybė nusisamdyti auklę, vaikus bei šeimas su vaikais aptarnauti paruoštas personalas ir daugybė kitų keliaujant su vaikais svarbių dalykų.

Žinoma, į šeimas besiorientuojantys viešbučiai mažiesiems siūlo daugybę pramogų: sporto ir šokių, piešimo, lipdymo ir kitokius užsiėmimus, įvairius muzikinius pasirodymus ir vaikams skirtus klubus. Daugelis viešbučių šiuos klubus grupuoja pagal amžiaus grupes: į lopšelį priimami vaikai nuo 8 mėn. iki 3 m., į vaikų klubą eina 4 iki 12 metų vaikai, o į paauglių klubą įleidžiamas 13-18 metų jaunimas.

Daugiau nei trečdalis „Tez Tour“ klientų atostogauja visa šeima
Daugiau nei trečdalis „Tez Tour“ klientų atostogauja visa šeima

„Planuojantiems atostogas su vaikais patariu išsiaiškinti, ar viešbutis pasiruošęs poilsiui su mažaisiais. Esu savu kailiu patyrusi, koks didžiulis skirtumas yra tarp vaikams pritaikyto viešbučio ir tokio, į kurį atvykęs su vaikais kas antrame žingsnyje susiduri su nuolatiniais nepatogumais: nuo netinkamų lovelių, iš kurių vaikas miegodamas tiesiog išsiridena, iki restorano meniu, kuriame gauti paprasto pipirais ir druska nepersūdyto maisto būdavo didžiausia problema, – pasakojo dviejų berniukų mama. – O kai ilsėjomės poilsiui su vaikais pritaikytame viešbutyje, tai ir patys su vyru galėjome atsipūsti: vaikai nuolat turėjo ką veikti ir apskritai aš jaučiausi saugi, nes žinojau, kad jei man ar mano šeimai ko prireiks, tuo bus pasirūpinta“.

Ypač dideliu viešbučių šeimoms asortimentu išsiskiria Turkijos Bodrumo kurortas. Atstumas lėktuvu be persėdimo – apie 3 val. Vidutinė vidurvasario temperatūra Bodrume – 30-34 °C.

Ne paslaptis, jog daugeliui vaikų ypač patinka turkštis vandenyje, todėl Bulgarijoje, Turkijoje daugybę vandens pramogų rasite tiesiog viešbučių teritorijose – nuo fontanų ir čiuožyklų iki baseinų bei didesnių vandens atrakcionų, – jei kurią dieną pristigtų jėgų ar noro keliauti iki tikros jūros.

Daugiau nei trečdalis „Tez Tour“ klientų atostogauja visa šeima
Daugiau nei trečdalis „Tez Tour“ klientų atostogauja visa šeima

Jokių neatpažintų objektų vaiko lėkštėje

Bulgarija poilsiui su vaikais tinka ne tik dėl sąlyginai neilgo skrydžio – apie 2 val., bet ir dėl švelnesnio klimato. Vasarą šalies paplūdimiuose būna 25-27 °C. Bulgarija savo klimatu, maisto racionu, net šviesiais auksinio smėlio paplūdimiais gana artima Lietuvai, tad ypač tinka kūdikiams ir vaikams, kurie sunkiau prisitaiko prie pakitusių sąlygų.

Apie Bulgarijos, Turkijos ir Graikijos virtuvę sakoma, kad ji paprasta ir natūrali, o tai taip pat svarbi aplinkybė keliaujant su mažaisiais, kurie dažniausiai vengia kulinarinių vingrybių ir neatpažintų objektų lėkštėje.

„Bulgarijoje nesame buvę, bet Graikijoje, Turkijoje maistas buvo pakankamai geras, vaikams atpažįstamas – vyresnėlis ir pats noriai išsirinkdavo iš vaikiško meniu jam patinkančius valgius. Taip pat viešbutyje buvo galimybė pačiam su trintuvu sumalti košę vaikui iš specialiai būtent vaikams be prieskonių paruoštų daržovių, mėsos. Turėjome ir mikrobangę pašildyti gėrimams ar maistui, – pasakojo N. Rimšelienė. – Nepagražindama galiu pasakyti, kad mano ir dar kelių su šeimomis ir mažais vaikais vykusių draugų poilsis Turkijoje buvo tobulas ir būtent dėl to, kad buvo pasiruošta svečiams su vaikais“.

Daugiau nei trečdalis „Tez Tour“ klientų atostogauja visa šeima
Daugiau nei trečdalis „Tez Tour“ klientų atostogauja visa šeima

Atostogoms rudenį – Sardinija ir Kipras

Jei vasarą geriausia pas močiutę kaime, daugėja alternatyvų planuojantiems užsienyje ilsėtis pavasarį  ir rudenį. Bene tinkamiausias laikas ilsėtis su vaikais Kipro ir Sardinijos salose – rugsėjo, spalio mėnesiai, kuomet ir saulė – jau ne tokia agresyvi, temperatūra svyruoja tarp (29-22 °C), o jūra – maloniai įšilusi maudynėms. Be to, rudenį salose kaip reikiant sumažėja besilinksminančio triukšmingesnio jaunimo ir paplūdimiai virsta ramaus šeimyninio poilsio idilėmis. Vienas šių salų privalumų – ilsėtis jose yra ypač saugu.

„Tez Tour“ patarimai atostogausiantiems su vaikais

  • Neverta pernelyg nerimauti dėl kelionės lėktuvu – dažniausiai vaikai ją ištveria lengviau nei suaugę.
  • Nepamirškite į lėktuvą pasiimti keletos žaislų, geriausia – jei turite naujų, vaiko dar nečiupinėtų.
  • Mažieji mėgsta lėktuve klausytis muzikos, pasakų – tai juos nuramina. Tad įsimeskite į rankinę knygelę.
  • Nepamirškite, kad su vaikais skrendančios šeimos gali neštis į lėktuvą skysčius bei gabenti sulankstomus vežimėlius – tereikia apie tai pranešti registruojantis į lėktuvą.
  • Keliaujant su vaikais, bagažas registruojamas be eilės, o lipant į lėktuvą šeimoms teikiama pirmumo teisė.
  • Skirkite daugiau dėmesio viešbučiui, kuriame apsistosite. Tėvams su mažamečiais siūloma rinktis 4 ar 5 žvaigždučių viešbučius su didesne teritorija, nes jose teikiama daugiau įvairių paslaugų ir tėvams, ir jų atžaloms. Paanalizuokite, kokias pramogas siūlo viešbutis: ar yra lauko baseinas, kalneliai, žaidimų aikštelės, – išsirinkite visai šeimai tinkamiausią vietą.
  • Atkreipkite dėmesį į kambario patogumus: pasidomėkite, ar yra oro kondicionierius, kokio tipo lovos ir čiužiniai, ar yra dušas, vonia ir pan. Jei aktualu, išsiaiškinkite, ar viešbučio restorane bus galimybė rinktis iš vaikiško meniu.
  • Jei mažieji dar vos žengia pirmus žingsnius ar apskritai yra linkę patinginiauti, pasidomėkite atstumais nuo viešbučio iki aplankyti norimų objektų.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje