Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 11d. 13:34

Sofijos monstrų kūrėjas savo miesto nekeistų į nieką

Projektas „Sofia Monsters“ – Atanaso nuotraukos ir jo bičiulės iliustracijos
Nuotr. iš asm.archyvo / Projektas „Sofia Monsters“ – Atanaso nuotraukos ir jo bičiulės iliustracijos

Prodiuseris su bendraminčiais įkurtoje įmonėje „Remove Remove prod.“, knygos apie keliones po Aziją autorius, fotografas ir apžvalgininkas Atanasas Kutsevas mėgsta iššūkius ir nenustygsta vietoje. Kalnai, muzika, įspūdingi vaizdai – pasiūlykite jam kažką iš šių dalykų ir jis išskubės nors ir į pasaulio kraštą. Tačiau po to keliaus namo į Sofiją, kur gyvena ir kuria nuo studentiškų laikų.

„Esu daug keliavęs ir kaskart kažko pasiilgstu iš namų – autentiškumo, jaukumo arba draugiškumo (paprastai Vakaruose) arba tvarkos ir disciplinos (paprastai Rytuose)“, – pasakoja jis, paklaustas, kodėl, esant tiek įvairių galimybių, namuose visada geriausia.

Nuotr. iš asm.archyvo/Atanasas Kutsevas
Nuotr. iš asm.archyvo/Atanasas Kutsevas

Anksčiau jis keturis mėnesius praleido JAV ir semestrą Slovėnijoje. Pastarojoje kilo pagunda pasilikti.

„Bet tai buvo prieš šešerius metus. Negalėjau rasti, kuo ten užsiimti, ir dabar manau, kad priėmiau gerą sprendimą, nes to, ką darau, rinka ten labai maža“, – nesigaili Atanasas. Grįžęs namo, jis daug keliauja ir neretai dirba su žmonėmis kitose šalyse, gauna užsakymų iš užsienio.

„Taip, mielai praleisčiau pusmetį Budapešte, Prahoje, Berlyne – tiesiog aplinkai pakeisti. Tačiau čia susikurto tinklo nekeisčiau į tiesiog kito miesto grožį“, – teigia jaunas fotografas.

Nuotr. iš asm.archyvo/Sofija
Nuotr. iš asm.archyvo/Sofija

„Namais vadinu Bulgariją. Čia nusistovėjusi unikali pusiausvyra tarp Šiaurės ir Pietų, Vakarų ir Rytų, sujungianti kai kurias iš geriausių – ir, žinoma, blogiausių – savybių“, – giria gimtąją šalį fotografas. Anot jo, Sofijoje gera gyventi dėl aukšto išsivystymo lygio ir tarptautinės atmosferos. Netrūksta ir profesinių galimybių, turtingas kultūrinis gyvenimas. „Be to, bulgarai vis dar labai svetingi“, – teigia vaikinas.

Galbūt taip mėgautis gyvenimu Sofijoje Atanasui padeda tai, kad jis anksti nusprendė neįsikinkyti į standartinio darbo apribojimus.

Nuotr. iš asm.archyvo/Atanasas Kutsevas
Nuotr. iš asm.archyvo/Atanasas Kutsevas

„2014 m. balandį grįžau po Europos savanorių tarnybos(EVS) savanorystės Nepale ir dviejų mėnesių kelionių po Pietryčių Aziją. Nutariau, kad nenoriu dirbti kažkokios korporacijos biure arba didelėje įmonėje. Tada pasinėriau į fotografiją ir filmų kūrimą“, – prisimena fotografas, trijų mėnesių savanorystę Nepale vadinantis jo gyvenimą pakeitusiu įvykiu. Būtent po to jis patikėjo, kad galės pragyventi iš to, ką mėgsta labiausiai.

„Tai, kas man suteikė vilties […], buvo fotografijų iš Indijos ir Nepalo paroda. Buvo žmonių, kurie manimi patikėjo, kurie tikėjo mano darbu ir padėjo man ją surengti. Parodos pavadinimas buvo „Tarp nirvanos ir samsaros.“ Po to su manimi susisiekė leidykla ir pasiūlė parašyti knygą apie savo keliones.“ Taip viskas ir prasidėjo.

Nuotr. iš asm.archyvo/Atanasas Kutsevas
Nuotr. iš asm.archyvo/Atanasas Kutsevas

Nejaugi jo nė kiek nepalietė finansiniai sunkumai, kuriais skundžiasi daugelis bulgarų? „Pradžioje buvo sunku, vos sudurdavau galą su galu, bet labai norėjau dirbti savarankiškai. Prieš trejus metus įkūrėme įmonę, kurioje kuriame reklamas, muzikos klipus ir filmus – kol kas einasi puikiai“, – džiaugiasi jaunasis verslininkas. Jo nuomone, darbo savarankiškai privalumai yra neginčijami ir padeda susitaikyti su nestabilumu. Tai verta pastangų.

Populiariausias projektas – Sofijos monstrai

Nuotr. iš asm.archyvo/Projektas „Sofia Monsters“ – Atanaso nuotraukos ir jo bičiulės iliustracijos
Nuotr. iš asm.archyvo/Projektas „Sofia Monsters“ – Atanaso nuotraukos ir jo bičiulės iliustracijos

„Turbūt populiariausias mano projektas – kartu su Tochka Spot sukurti Sofijos monstrai. Jie jungia fotografiją ir meilių monstrų, gyvenančių mieste, iliustracijas“, – džiaugiasi Sofijos miesto mylėtojas. Klausantis Atanaso, nesunku patikėti, kad Sofija yra pats gyvybingiausias, jaunatviškiausias ir įdomiausias Europos miestas.

Daugiau Atanaso nuotraukų – jo „Instagram“ paskyroje @atanas.kutsev

Nuotr. iš asm.archyvo/Atanasas Kutsevas
Nuotr. iš asm.archyvo/Atanasas Kutsevas

Euroblogas
Temos: 2 Bulgarija Sofija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje