Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 2d. 20:30

Tai, ko nežinojote apie sombrerą – laisvės ir pasitikėjimo simbolį Pietų Amerikoje

Skrybėlės – elegantiškas aksesuaras tiek vyrams, tiek moterims
Mary Evans/APL/123rf.com nuotr. / Skrybėlės – elegantiškas aksesuaras tiek vyrams, tiek moterims

​​​​​​​Visoje Pietų Amerikoje, kur ištisai tvieskia saulė, ir kur neseniai teko pabuvoti, kasdienybę sunku įsivaizduoti be sombrero – skrybėlės. O kur, kurioje šalyje atsirado pirmoji skrybėlė, objektyvaus atsakymo geriau neieškoti – šį aksesuarą savinasi daugelis šalių. Ispanams, graikams atrodo, kad tai jų atributas, prancūzai aprašinėja Karolio VI laikus, kai skrybėles dėvėjo ir didikai, ir valstiečiai.

Iš veltinio ir vilnos

Arčiausiai tiesos, matyt, yra drabužių istorikai, teigiantys, kad pirmosios skrybėlės atsirado senovės imperijose. Jau Senovės Egipte buvo naudojami įvairių tipų galvos apdangalai. Pagal jų formą, medžiagos kokybę, detales buvo galima spręsti, kokiam socialiniam sluoksniui žmogus priklauso.

Valstiečiams skrybėlė tarnavo kaip apsauga nuo saulės ir lietaus. Pirmosios skrybėlės, dažniausiai – baltos spalvos, buvo gaminamos daugiausiai iš veltinio ir vilnos. Vėliau ketėsi skrybėlės medžiagos, formos, atsirado daugybė spalvų.

Skrybėlės kulminacija – XX amžiaus pradžia, ji dėvima visame pasaulyje, tik funkcijos skrybėlės jau pasikeitusios. Dabar ji labiau mados aksesuaras.

Sombrero sostinė

Lankydamiesi Kolumbijoje, Aguado mieste (1800 m virš jūros lygio), maloniai nustebome, kaip iškilmingai ir išdidžiai jo gyventojai dėvi sombrerus. Švenčių dienomis ir kasdien. Aguadas, pasirodo, pripažintas sombrero sostine šioje šalyje.

Beje, sombrerus dėvintys vyrai paprastai dar dėvi ir tradicinį šalį. Tikras Kolumbijos macho – tai išdidus raitelis ant žirgo, dėvintis sombrerą, o ant peties – atsainiai užsimetęs šalį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje