Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 7d. 22:13

Tailandas taupiems, arba Kodėl verta atostogauti Krabyje?

Kodėl verta atostogauti Krabyje?
Gabijos Lebednykaitės nuotr. / Kodėl verta atostogauti Krabyje?

Teigdama, kad Krabio regionas pietų Tailande yra puikus pasirinkimas taupiesiems, turiu galvoje visai ne kainas, nors iš tiesų čia gerokai pigiau nei, tarkime, Puketo ar Samujaus salose, ir keliautojams su mažu biudžetu tai taip pat bus aktualu. Vis dėlto Krabis labiausiai tinka taupantiems laiką. Ieškant įspūdžių įvairovės ir atostogoms pasirinkus šį Tailando kampelį, galima vienu šūviu nušauti net ne du, o keletą zuikių – nekeliaujant pernelyg ilgų atstumų pamatyti religinių ir kultūrinių paminklų, vaizdingos gamtos, pasilepinti puikiuose paplūdimiuose, pašėlti naktiniuose klubuose ir susipažinti su labiau turistinėse vietose ne taip pastebimais vietinio gyvenimo aspektais.

Krabio regiono sostinė – miestas, irgi vadinamas Krabiu, turistams žinomas kaip „Krabi Town“. Jį saulės ir paplūdimių ištroškę keliautojai dažnai nepelnytai aplenkia ir skuba į pajūrį. Be reikalo. Krabyje verta stabtelėti jau vien todėl, kad jis kaip diena nuo nakties skiriasi nuo šalimais esančio didžiausio ir populiariausio regiono paplūdimio Ao Nango.

Krabis – iš pirmo žvilgsnio neišvaizdus, bet labai gyvas ir autentiškas miestas, kur šalia turistams skirtų paslaugų verda ir įprastas tailandiečių gyvenimas. Na, o keliautojams ten įdomiausia bus štai kas:

Wat Tham Suea, arba Tigro olos šventykla. Krabio ir viso pietų Tailando pasididžiavimas ir neabejotinai įspūdingiausias miesto lankytinas objektas.

Gabijos Lebednykaitės nuotr./Wat Tham Suea
Gabijos Lebednykaitės nuotr./Wat Tham Suea

Už kelių kilometrų nuo miesto, oloje, yra įkurtas vienuolynas ir šventykla. Pasak legendos, čia kažkada meditavusio vienuolio ramybę sutrikdė aplink šmirinėjantys tigrai, todėl vieta ir gavo tokį pavadinimą.

Ištvermės ir ryžto prireiks – pakopos aukštos, vargina karštis, o užlipus maždaug trečdalį kelio gresia beždžionių ataka.

Ant aukštos stačios uolos stūkso auksinė Budos statula ir dar viena šventyklėlė. Į kalno viršūnę veda 1237 laiptai – kopti geriausia ryte arba prieš saulėlydį, kai vėsiau. Ištvermės ir ryžto prireiks – pakopos aukštos, vargina karštis, o užlipus maždaug trečdalį kelio gresia beždžionių ataka. Keli su mumis lipę keliautojai taip jų pabūgo, kad pasuko atgal – mažos ir labai įžūlios beždžionėlės aplimpa žmones iš visų pusių ir kibiomis letenėlėmis taikosi nugvelbti viską, ką gali; suerzintos kartais kandžiojasi. Nuvaikius beždžiones ir iš nuovargio drebančiomis kojomis pasiekus viršūnę pasimiršta visi vargai – nuo kalvos atsiveria įspūdinga panorama – miestas, karstinės uolos aplink jį, platūs laukai ir Krabio upės žiotys.

Krabio upės krantinė. Čia mieste renkasi ir keliautojai, ir vietiniai – pasivaikščioti, pasigrožėti saulėlydžiu, apžiūrėti skulptūrų (panorus vienam nusifotografuoti prie garsiosios krabo skulptūros, prireiks arba sėkmės, arba atsikelti labai anksti ryte, kol jos neaplipo kinų turistai – regis, jie niekad nepavargsta pozuoti grupinėms asmenukėms aplink vargšą krabą).

Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande
Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande

Čia galima ir pavakarieniauti kas vakarą rengiamame Naktiniame turguje. „Turgus“ – truputį klaidinantis sąlyginis pavadinimas, nes čia niekuo neprekiaujama, tiesiog paupyje susispiečia „virtuvės ant ratų“ ir vilioja įvairios kokybės ir skonio nebrangiu tipišku tailandietišku gatvės maistu. Labiausiai į turistus orientuoti virėjai užrašais didelėmis raidėmis skelbia: „Clean and Good Quality“ – suprask, pas juos valgyti saugu, neapsinuodysite.

Dar galima pakrante paėjėti tolėliau, iki Krabio jachtų klubo ir Taros parko – čia pramogauja, ilsisi ir sportuoja vietiniai krabiečiai, o užsieniečių visai mažai – puiki vieta pabėgti ir nuo turistų, ir nuo juos medžiojančių visokių pardavėjų ir paslaugų siūlytojų.

Centrinis turgus. Turgus – visada gera vieta susipažinti su vietiniu gyvenimu, o Azijoje – dar ir išragauti gatvės maisto.

Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande
Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande

Daugumoje restoranų ruošiamos tos pačios turgaus patiekalų variacijos: ryžiai arba ryžių makaronai „su kažkuo“, tik kainuoja dvigubai ar trigubai daugiau.

Taigi, jei patiko naktinis, patiks ir dieninis Krabio turgus, kur prekiaujama daugiausia egzotiniais vaisiais (taip pat ir keistuoju durianu, kuris Azijoje vadinamas vaisių karaliumi, o dažnam vakariečiui dvokia neplautomis kojinėmis) bei, vėlgi, atvirose virtuvėlėse ruošiami nebrangūs vietiniai patiekalai.

Turguose valgyti verta vien todėl, kad įdomių, ką nors originalaus siūlančių restoranų Krabyje nedaug – daugumoje jų ruošiamos tos pačios turgaus patiekalų variacijos: ryžiai arba ryžių makaronai „su kažkuo“, tik kainuoja dvigubai ar trigubai daugiau.

Khao Kanab Nam salos. Nuo upės kranto matomos dvi stačias šuns ausis primenančios uolos-salos – dar vienas dėmesio vertas objektas.

Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande
Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande

Į jas galima nuplaukti viena iš daugelio pakrantėje susispietusių valtelių, mokėsite 300–500 Tailando batų, kiek tiksliai, priklausys nuo jūsų noro ir gebėjimo derėtis, o pakeliui dar pamatysite ir mangrovių miškus.

Vienoje iš salelių esanti ola slepia ne tik įspūdingus stalaktitus ir stalagmitus, bet ir iki šiol neatskleistą paslaptį. Oloje buvo atsitiktinai aptikta žmonių griaučių krūva. Kaip tie žmonės ten atsidūrė ir kas jiems nutiko, iki šiol nežinoma. Porą skeletų palikti oloje turistams intriguoti ir šiurpinti.

Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande
Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande

Karoliukų muziejus. Tikrai patiks vaikams. Čia įdomiai pasakojama prekybos karoliukais ir jų naudojimo papuošalų gamybai istorija tiek Azijoje, tiek visame pasaulyje.

Kalbama apie karoliukų spalvų ir dizaino reikšmę Tailando mene, bet šauniausia tai, kad eksponuojama įvairiausių tikrai įdomių instaliacijų iš spalvingų karoliukų.

Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande
Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande

Dar yra dirbtuvės, kur galima stebėti, kaip jie šlifuojami, o gretimame pastate įsikūręs Šiuolaikinio meno muziejus, kur rodomi Tailando dailininkų paveikslai. Abu muziejus jungiančiame kieme puikuojasi nei su daile, nei su karoliukais nieko bendra neturintys labai tikroviški dinozaurų ir plėšrių žvėrių muliažai – vėlgi daug džiaugsmo vaikams. Įėjimas į muziejus nemokamas.

Wat Kaew šventykla. Pagrindinė Krabio miesto šventovė išskirtinė tuo, kad laužo tradicijas – ji ne raudona ir auksinė, kaip įprasta Tailande, o visiškai balta.

Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande
Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande

Susaan Hoi jūrinių fosilijų pakrantė. Milijonų metų senumo suakmenėjusios kriauklės ir priešistorinių jūrų gyvūnų griaučių likučiai. Šios fosilijos įstrigusios uolienose, primenančiose milžiniškus cemento blokus, nyrančius iš jūros.

Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande
Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande

Teigiama, kad visame pasaulyje yra tik trys tokie geologiniai dariniai, be Tailando, jų dar rasta JAV bei Pietų Korėjoje. Nežinia, ar tikrai, bet besidomintiems geologija verta apsilankyti, juolab kad įėjimas į parko teritoriją nieko nekainuoja.

Šalia pakrantės įsikūręs musulmonų kaimelis – Tailande dominuoja budizmas, bet būtent Krabio provincijoje nemaža dalis gyventojų išpažįsta islamą, taigi nenustebkite išvydę mečetes ir į skaras susisupusias moteris.

Paplūdimiai. Jų pačiame mieste nėra, užtat Krabio regione – daugybė tiek žemyninėje dalyje, tiek didžiojoje dalyje aplinkinių salų.

Ao Nangas – lengviausias pasirinkimas tingintiems keliauti toliau – vos už 18 km nuo Krabio miesto centro, civilizuotas, sutvarkytas, patogus ir vakarietiškas.

Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande
Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande

Ao Nange tailandietiškumo – labai nedaug, čia viskas sukasi apie turistų poreikius ir įgeidžius – be plataus smėlėto paplūdimio ir gausybės viešbučių, kelionių agentūrų, kavinių ir vienodų suvenyrų parduotuvių daugiau nieko įdomaus nerasite. Užtat čia smagus naktinis gyvenimas bei patogu nusigauti į vaizdingąjį Rayleh pusiasalį su aukštomis karstinėmis uolomis, į ramesnį, taip pat labiau pasiturintiems atostogautojams skirtą Klong Muang kurortą, į mažutėles Hongo salas su auksinio smėlio paplūdimiais ir nuostabia jūros gyvūnija, arba į Fi Fi salų nacionalinį parką.

Pastarąjį labai išgarsino filmas „Paplūdimys“, kuriame tuomet dar ne superžvaigždė Leonardas DiCaprio vaidino slaptą rojų būtent Tailande atradusį keliautoją. Su šlove atėjo ir masinis turizmas – nuostabaus grožio Fi Fi salos jau seniai nebe slaptos, jos gulte apgultos ekskursijų, didžiausioje – Fi Fi Don – yra viešbučių, kur galima apsigyventi ir rinktis ankstyvo ryto ekskursijas – organizatoriai žada, kad, atsikėlę 6 val., išvengsite turistų ordų ir pamatysite tikrąjį salų grožį.

Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande
Gabijos Lebednykaitės nuotr./Krabio regionas Tailande

Temos: 2 Kelionės Tailandas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Interviu Aktualu

Buvusi Vyriausybės kanclerė M.Dargužaitė: „Jei įrašai ištrinami, tai atrodo, kad kažkas slepiama nuo visuomenės“

Gyvenimas

Ypatinga Ievos istorija: Italijoje ištekėjusi už gruzino kuria laimę Kaune ir augina kitokią dukrą

Verslas

Žalsvai–pilkas interjeras: dizainerė parodė, ką galima padaryti už 26 tūkst. eurų

N-18 Aktualu

Januliškio gyventojus sukrėtė beširdžių žiaurumas: kažkas nušovė du šeimos augintinius

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Apie pozavimą hipertikrovėje

Vardai

Viešumo vengusi Monika Šalčiūtė – apie sunkią ligą, dėl kurios nenorėjo išeiti iš namų

24sek

Geliantis Virginijaus Šeškaus klausimas: „Gal kitą kartą be lanko žaisime?“

Maistas

Vietnamiečių šeimos restoranas Vilniuje – padėka Lietuvai už šiltą priėmimą

Vardai

Apie oficialias skyrybas pranešęs Sigitas Martinavičius jau planuoja naujas vestuves Balyje

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Pasaulis kišenėje

Europos Seišeliai: Sieso salos – be turistų ir su vienu gražiausių pasaulio paplūdimių

24sek

Po krepšiais dominavęs „Neptūnas“ patiesė ir „Juventus“

Gyvenimas

Kai žmogus per kelerius metus apanka: akis pažeidžiančių ligų – daugybė

Aktualu

D.Trumpas kaltina Saudo Arabiją melavus apie žurnalisto J.Khashoggi nužudymą

24sek

Brolio pasirodymo nepakako: „Skycop“ paskutinės atakos rungtynėse krito prieš „Nevėžį“

Interviu Aktualu

Prof. Alvydas Nikžentaitis apie Lietuvos ir Baltarusijos santykius: jie įšaldyti

Gazas

Naujas degalų žymėjimas: ką daryti vietoj dyzelino įsipylus benzino?

Vardai

Alfas Ivanauskas-Fara su žmona Rima ruošiasi dar vienai plastinei operacijai

Aktualu

JAV sprendimas trauktis iš svarbios sutarties: savalaikis ar dovana Rusijai?

Verslas

Jaunieji verslininkai sėkmę atrado provincijoje: klientų ieškojo skambindami į namus

Naujienos

Interviu Aktualu

Buvusi Vyriausybės kanclerė M.Dargužaitė: „Jei įrašai ištrinami, tai atrodo, kad kažkas slepiama nuo visuomenės“

Gyvenimas

Ypatinga Ievos istorija: Italijoje ištekėjusi už gruzino kuria laimę Kaune ir augina kitokią dukrą

Verslas

Žalsvai–pilkas interjeras: dizainerė parodė, ką galima padaryti už 26 tūkst. eurų

N-18 Aktualu

Januliškio gyventojus sukrėtė beširdžių žiaurumas: kažkas nušovė du šeimos augintinius

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Apie pozavimą hipertikrovėje

Vardai

Viešumo vengusi Monika Šalčiūtė – apie sunkią ligą, dėl kurios nenorėjo išeiti iš namų

24sek

Geliantis Virginijaus Šeškaus klausimas: „Gal kitą kartą be lanko žaisime?“

Maistas

Vietnamiečių šeimos restoranas Vilniuje – padėka Lietuvai už šiltą priėmimą

Vardai

Apie oficialias skyrybas pranešęs Sigitas Martinavičius jau planuoja kitas vestuves – tuoksis Balyje

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Pasaulis kišenėje

Europos Seišeliai: Sieso salos – be turistų ir su vienu gražiausių pasaulio paplūdimių

24sek

Po krepšiais dominavęs „Neptūnas“ patiesė ir „Juventus“

Gyvenimas

Kai žmogus per kelerius metus apanka: akis pažeidžiančių ligų – daugybė

Aktualu

D.Trumpas kaltina Saudo Arabiją melavus apie žurnalisto J.Khashoggi nužudymą

24sek

Brolio pasirodymo nepakako: „Skycop“ paskutinės atakos rungtynėse krito prieš „Nevėžį“

Interviu Aktualu

Prof. Alvydas Nikžentaitis apie Lietuvos ir Baltarusijos santykius: jie įšaldyti

Gazas

Naujas degalų žymėjimas: ką daryti vietoj dyzelino įsipylus benzino?

Vardai

Alfas Ivanauskas-Fara su žmona Rima ruošiasi dar vienai plastinei operacijai

Aktualu

JAV sprendimas trauktis iš svarbios sutarties: savalaikis ar dovana Rusijai?

Verslas

Jaunieji verslininkai sėkmę atrado provincijoje: klientų ieškojo skambindami į namus

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje