Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gimtadienis Taline: netipinė pažintis su įžymia estų pora

Rainas ir Andresas
Lauros Oks/Õhtuleht nuotr. / Rainas ir Andresas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Rytoj reikės anksti keltis, nes atvažiuos filmavimo komanda“, – paskutinės dienos Taline išvakarėse prieš miegą pasakė Rainas. „Gerai, jokių problemų“, – atsakiau jam ir nuėjau miegoti. Ir iš tikrųjų – savo gimtadienį pradėjau iš lovos pašokdamas 8 valandą ryto. Netrukus į Raino ir Andreso namus atvyko filmavimo grupė, o aš – jau susitvarkęs ir nors dar viena akimi miegantis – akylai stebėjau, kas gi čia vyksta.

O vyko įdomūs dalykai, bet prieš tai – šiek tiek priešistorės. Kaip visada, prieš išvykdamas į kelionę stengiuosi susirasti žmonių, pas kuriuos galėčiau apsistoti kelioms naktims. Ne išimtis buvo ir ši kelionė į Estiją.

Mano keliones dažnai lydi vaivorykštės spalvos. Per pirmą savo kelionę į Ispaniją Barselonoje susipažinau su vyruku, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, buvo homoseksualas. 

Couchsurfing.com svetainėje išsiunčiau dešimtį prašymų priimti pernakvoti ir susipažinti, tačiau teigiamai atsakė tik du vaikinai, gyvenantys bohemiškiausiame ir hipsteriškiausiame Talino rajone, pavadinimu Kalamaja.

Taip jau yra, kad mano keliones dažnai lydi vaivorykštės spalvos. Per pirmą savo kelionę į Ispaniją Barselonoje susipažinau su vyruku, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, buvo homoseksualas.

Vėliau Maljorkoje teko pusdienį praleisti gėjų pliaže – ten atsidūriau taip pat iš paprasčiausio nežinojimo.

Taline mane priėmę vaikinai – Rainas ir Andresas – taip pat yra homoseksualai. Tačiau šįkart aš žinojau, kur važiuoju. Prisipažinsiu, kad prieš vykdamas pas juos vis tiek šiek tiek jaudinausi: dar nebuvo tekę į homoseksualų gyvenimą pažvelgti iš taip arti, t.y. jų namuose. Bet dabar, jau po kelionės, sakau – viskas buvo puiku ir jokių nesklandumų nepatyriau.

Spalvinga ir kūrybinga pora

Rainui – 34-eri, jis yra baigęs žurnalistiką Tartu universitete bei dirbęs įvairiose, gana žinomose kompanijose. Estiškai jo vardas skamba Rain, tačiau jis savė mėgsta vadinti Rainu – raidė „u“ pabaigoje reiškia mažybinę formą.

Andresas – trečią dešimtį įpusėjęs rusas, vienintelis padavėjas savo restorane klientų pageidavimus įsimenantis, o ne užsirašantis ir dėl to neretai gaunantis arbatpinigių.

 Lauros Oks/Õhtuleht nuotr./Rainas ir Andresas
Lauros Oks/Õhtuleht nuotr./Rainas ir Andresas

Raino, Andreso ir jų šuniuko Mõmm (tai reiškia pliušinis meškiukas) namai vadinami Laimingąja studija (Häpi Kodustuudio).

Mylimą augintinį pora pasiėmė iš netoliese esančios fermos.

Kodėl studija? Todėl, kad tiek Rainas, tiek Andresas yra puikūs virtuvės šefai, kurių kieme kasmet vyksta tradicinis Kalamaja rajono festivalis ir kuriam jie ruošiasi be galo ilgai bei intensyviai.

Jų vidinis kiemelis dienai tampa rajono centru, kuriame galima paskanauti įvairaus naminio maisto, paklausyti muzikos, pasėdėti bei paplepėti. Ir dar turbūt todėl, kad į savo namus Rainas ir Andresas yra priėmę jau 1000 nepažįstamų keliautojų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje