Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gimtadienis Taline: netipinė pažintis su įžymia estų pora

„Rytoj reikės anksti keltis, nes atvažiuos filmavimo komanda“, – paskutinės dienos Taline išvakarėse prieš miegą pasakė Rainas. „Gerai, jokių problemų“, – atsakiau jam ir nuėjau miegoti. Ir iš tikrųjų – savo gimtadienį pradėjau iš lovos pašokdamas 8 valandą ryto. Netrukus į Raino ir Andreso namus atvyko filmavimo grupė, o aš – jau susitvarkęs ir nors dar viena akimi miegantis – akylai stebėjau, kas gi čia vyksta.
Rainas ir Andresas
Rainas ir Andresas / Lauros Oks/Õhtuleht nuotr.

O vyko įdomūs dalykai, bet prieš tai – šiek tiek priešistorės. Kaip visada, prieš išvykdamas į kelionę stengiuosi susirasti žmonių, pas kuriuos galėčiau apsistoti kelioms naktims. Ne išimtis buvo ir ši kelionė į Estiją.

Mano keliones dažnai lydi vaivorykštės spalvos. Per pirmą savo kelionę į Ispaniją Barselonoje susipažinau su vyruku, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, buvo homoseksualas. 

Couchsurfing.com svetainėje išsiunčiau dešimtį prašymų priimti pernakvoti ir susipažinti, tačiau teigiamai atsakė tik du vaikinai, gyvenantys bohemiškiausiame ir hipsteriškiausiame Talino rajone, pavadinimu Kalamaja.

Taip jau yra, kad mano keliones dažnai lydi vaivorykštės spalvos. Per pirmą savo kelionę į Ispaniją Barselonoje susipažinau su vyruku, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, buvo homoseksualas.

Vėliau Maljorkoje teko pusdienį praleisti gėjų pliaže – ten atsidūriau taip pat iš paprasčiausio nežinojimo.

Taline mane priėmę vaikinai – Rainas ir Andresas – taip pat yra homoseksualai. Tačiau šįkart aš žinojau, kur važiuoju. Prisipažinsiu, kad prieš vykdamas pas juos vis tiek šiek tiek jaudinausi: dar nebuvo tekę į homoseksualų gyvenimą pažvelgti iš taip arti, t.y. jų namuose. Bet dabar, jau po kelionės, sakau – viskas buvo puiku ir jokių nesklandumų nepatyriau.

Spalvinga ir kūrybinga pora

Rainui – 34-eri, jis yra baigęs žurnalistiką Tartu universitete bei dirbęs įvairiose, gana žinomose kompanijose. Estiškai jo vardas skamba Rain, tačiau jis savė mėgsta vadinti Rainu – raidė „u“ pabaigoje reiškia mažybinę formą.

Andresas – trečią dešimtį įpusėjęs rusas, vienintelis padavėjas savo restorane klientų pageidavimus įsimenantis, o ne užsirašantis ir dėl to neretai gaunantis arbatpinigių.

 Lauros Oks/Õhtuleht nuotr./Rainas ir Andresas
Lauros Oks/Õhtuleht nuotr./Rainas ir Andresas

Raino, Andreso ir jų šuniuko Mõmm (tai reiškia pliušinis meškiukas) namai vadinami Laimingąja studija (Häpi Kodustuudio).

Mylimą augintinį pora pasiėmė iš netoliese esančios fermos.

Kodėl studija? Todėl, kad tiek Rainas, tiek Andresas yra puikūs virtuvės šefai, kurių kieme kasmet vyksta tradicinis Kalamaja rajono festivalis ir kuriam jie ruošiasi be galo ilgai bei intensyviai.

Jų vidinis kiemelis dienai tampa rajono centru, kuriame galima paskanauti įvairaus naminio maisto, paklausyti muzikos, pasėdėti bei paplepėti. Ir dar turbūt todėl, kad į savo namus Rainas ir Andresas yra priėmę jau 1000 nepažįstamų keliautojų.

Artūro Dijakovskio nuotr./Raino ir Andreso namuose vyksta filmavimas
Artūro Dijakovskio nuotr./Raino ir Andreso namuose vyksta filmavimas

„Iš lietuvių žinau Arvydą Sabonį“, – pasakė operatorius, sužinojęs, kad esu iš Lietuvos. 

„O gal žinote Joną Valančiūną?“ – paklausiau.

„Ne, žinau tik Arvydą“, – kiek suglumęs šypsodamasis atsakė laisvą minutę suradęs vyras.

Ką jis veikė Raino ir Andreso namuose? Kartu su komanda atvyko filmuoti, kaip vaikinai ruošiasi ir organizuoja didžiausią kasmetinį rajono festivalį. Ši medžiaga bus panaudota dokumentiniame seriale, kuriame pasakojama šių dviejų vaikinukų istorija bei gyvenimas kartu. Serialą rodys per televiziją.

Kaip aš vėliau išsiaiškinau, apie šiuos vyrukus jau ne kartą yra rašyta vietiniuose Talino laikraščiuose, portaluose.

Iš viso Raino ir Andreso namuose praleidau tris dienas. Per jas spėjau susipažinti su gausia Raino šeima, jo draugais iš to paties rajono, pamačiau, kaip gyvena tipinė estiška šeima.

Įdomi istorija – toje pačioje gatvėje įsikūrusi Raino draugė Birgita tuo metu taip pat savo namuose buvo priglaudusi keliautoją Michaelą iš San Diego kelioms dienoms. Amerikiečiui ten taip patiko, kad panoro pasilikti dar keletui dienų ir padėti suorganizuoti festivalį.

Aš nusprendžiau nepasilikti, nes turėjau bilietą atgal, tačiau spėjau prisidėti prie festivalio rengimo – tryniau silkę, smulkinau šokoladą bei į kiemą nunešiau kavos aparatą.

Iš tikrųjų per visą savo vizitą Taline daug laiko su Rainu ir Andresu nepraleidau – jie amžinai atrodė pavargę, susirūpinę, todėl aš ir pats per daug į akis nelindau.

Visgi pas juos atvykau per patį darbų įkarštį – lyg jiems dar trūko rūpesčių. Ir nors jie ragino jaustis lyg namie bei suteikė visišką laisvę, stengiausi būti savo vietoje ir jiems nemaišyti.

Taip gana įdomiai jau antrąkart užsienyje paminėjau savo gimtadienį. Dabar tikiuosi dviejų dalykų – sulaukti Raino ir Andreso dokumentinio serialo ir rugsėjį išvysti save per Estijos nacionalinę televiziją. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius