Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 20d. 15:08

Vilniečio atostogos Latvijoje: atrado stebinančias nakvynės vietas ir per 10 dienų išleido vos 150 Eur

Vilnietis Nerijus Zaniauskas atostogoms pasirinko žygį pėstute nuo Rygos iki Estijos sienos.
Asm.archyvo/123rf.com nuotr. / Vilnietis Nerijus Zaniauskas atostogoms pasirinko žygį pėstute nuo Rygos iki Estijos sienos.

Aistringas keliautojas vilnietis Nerijus Zaniauskas pandemijai apribojus galimybes išvykti į tolimesnes šalis ryžosi 335 kilometrų žygiui per Latviją. Dešimt dienų kelionei pėsčiomis per kaimyninę šalį skyręs keliautojas išbandė populiarų maršrutą „Baltic Forest Hiking“.

Rygą ir Taliną jungiantis 1060 kilometrų maršrutas „Baltic Forest Hiking“ driekiasi per nacionalinius parkus, palei Peipaus-Pskovo ežerą, Estijos-Rusijos pasienį, Suomijos įlankos pakrante.

„Mėgstu keliauti, ypač po kalnus, išbandyti įdomius maršrutus. Deja, šiemet situacija kitokia, tačiau keliauti norėjosi. Lietuvoje populiarus šv. Jokūbo kelias. Gal jis ir įdomus, tačiau aš norėjau ne bažnyčias lankyti, o daugiau laiko praleisti gamtoje. Dairiausi kelionės Suomijoje, tačiau įdomesni maršrutai jau Laplandijoje, visai šiaurėje. Nuvykti ten gana sudėtinga. Taip atradau šį maršrutą“, – 15min pasakojo N.Zaniauskas.

Į kelionę per Latviją jis išsiruošė paskutinėmis vasaros dienomis. Keliauti jis pasiūlė ir keliems draugams, tačiau ryžtis į kelionę artėjant rugsėjui jie nesiryžo.

Asmeninio archyvo nuotr./Vilnietis Nerijus Zaniauskas atostogoms pasirinko žygį pėstute nuo Rygos iki Estijos sienos.
Asmeninio archyvo nuotr./Vilnietis Nerijus Zaniauskas atostogoms pasirinko žygį pėstute nuo Rygos iki Estijos sienos.

„Visas maršrutas ir man pasirodė per ilgas. Rugsėjį reikia ir vaikus į mokyklą išleisti, yra reikalų. Todėl rinkausi trumpesnę atkarpą – nuo Rygos iki Estijos sienos“, – pasakojo IT sektoriuje dirbantis trijų vaikų tėvas N.Zaniauskas.

Komplimentai – Gaujos parkui

Apie maršrutą jis pasiskaitė internete. Svetainėje detaliai aprašytas maršrutas, nurodytos aikštelės, kur galima sustoti, įdomiausi objektai, yra įrengtos vietos ir miegojimui gamtoje. Netgi apskaičiuota, kiek keliautojams truktų kelionė.

„Maršrutas iš tiesų įdomus, daug apžvalgos aikštelių, vietų, kur galima pailsėti. Suskaičiavau bent dešimt objektų, kurie verti turistų dėmesio“, – pasakojo keliautojas. Anot jo, keliauti Gaujos parko takais nėra sudėtinga net ir nepatyrusiems keliautojams – viskas pritaikyta turistams.

Asmeninio archyvo nuotr./Parkas pritaikytas atvykėliams priimti: įrengtos apžvalgos, poilsio aikštelės.
Asmeninio archyvo nuotr./Parkas pritaikytas atvykėliams priimti: įrengtos apžvalgos, poilsio aikštelės.

Eidamas jis sutiko nemažai lietuvių. Vienoje vietoje besiilsėdamas pasisveikino su lietuvių šeima, kuri baidare plaukė Gaujos upe.

Maršrutu gali keliauti vienas, bet lietuvio pastebėjimu, vargu ar pasijusi vienišas. „Kelionės metu sutikau gal penkiasdešimt žmonių, su kuriais pasisveikinau. Sutikau ir vieną estą, kuris ėjo priešinga puse – bandė įveikti maršrutą nuo Estijos pusės. Daugiau tokių kelionės metu nemačiau“, – pasakojo N.Zaniauskas.

Kartą iki nakvynės vietos brido į salą.

Anot jo, kelionės paskutinėmis vasaros – pirmomis rugsėjo dienomis metu vis palydavo. Tačiau lietus nebuvo įkyrus, stabdyti kelionės neprireikė. „Buvau iš draugo pasiskolinęs saulės bateriją, tačiau jos, galima sakyti, net neprireikė“, – pasakojo keliautojas.

Per visas dešimt kelionės dienų tik dvi naktis praleido hosteliuose. Visas kitas naktis miegojo gamtoje išsitiesęs hamaką. Kartą iki nakvynės vietos brido į salą. Gaujos parke yra įrengtos ir vietos miegojimui po atviru dangumi. Reikia tik miegmaišio.

Asmeninio archyvo nuotr./Kelionės per Gaujos parką Latvijoje akimirka
Asmeninio archyvo nuotr./Kelionės per Gaujos parką Latvijoje akimirka

Ant pečių – 15 kilogramų

Patyręs keliautojas žygio metu ant pečių nešėsi maždaug 15 kilogramų sveriančią kuprinę. Į ja tilpo ne tik būtiniausi rūbai, bet ir maistas, vanduo.

„Pirmoje maršruto dalyje, kuri driekėsi per Gaujos parką, buvo nemažai kavinių. Jose ir valgiau. Antroje dalyje, kuri ėjo vieškeliais per kaimus, buvo sudėtingiau. Todėl turėjau savo maisto. Tačiau iš anksto apie tai žinojau – buvau skaitęs, todėl ir pasiruošiau“, – pasakojo vilnietis.

Anot jo, daug smagiau keliauti kur akys glostomos gražių vaizdų. Kita maršruto dalis iki pat sienos su Estija – sudėtingesnė. Čia turistai jau susiduria su nepatogumais – trūksta įrengtų vietų pailsėti, pavalgyti. Šį atstumą lietuvis įveikė per tris dienas. Pakeliui pasilabino su vietos gyventojais, kurie leido pasipildyti vandens atsargas, vaišino obuoliais.

Asmeninio archyvo nuotr./Gaujos upė
Asmeninio archyvo nuotr./Gaujos upė

Vis tik būta ir nemalonumų – žygeivį puolė grybautoją miške lydėjęs keturkojis ir įkando į pirštą. Svetimoje buvęs vyras sunerimo dėl pasiutligės. Skambino vietos medikui. Šis, netrukus paaiškėjo, pažinojo grybavusią moterį ir patikino, kad šuo nesulaukėjęs ir padrąsino nebijoti užkrato.

Kelionei – minimalios išlaidos

Paklaustas, kiek kainavo kelionė, N.Zaniauskas nusijuokė – čia jam sekėsi.

Kelionei autobusu iš Vilniaus iki Rygos nekainavo nė penkių eurų. „Buvo kažkokia akcija. Rygoje stipriai lijo, todėl kelionę atidėjau kitai dienai ir apsistojau hostelyje. Nakvynė kainavo 5-10 eurų. Vėliau dar vieną naktį praleidau hostelyje, reikėjo įkrauti išorinę bateriją. Nakvynė nebuvo brangi, turbūt irgi siekė apie 10 eurų“, – skaičiavo keliautojus.

Asmeninio archyvo nuotr./Nakvynės vieta
Asmeninio archyvo nuotr./Nakvynės vieta

Žygio metu vyras kelis kartus valgė kavinėse, kur išleisdavo ne daugiau 10 eurų.

Nakvynės kempinguose nekainavo nieko. Brangiau atsiėjo kelionė į Lietuvą: iš Korneti, kur autobusai užsuka tik 2 kartus per dieną, teko vykti iki Alūksne. Iš ten iki Rygos, o paskui iki Vilniaus. Kelionė atsiėjo apie 30 eurų.

„Na ir visos kitos išlaidos – maistas. Bet valgytum ir namie. Taigi tikrai ši kelionė kainavo minimaliai. Galbūt per tas dešimt dienų išleidau apie 150 eurų“, – skaičiavo vilnietis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje