Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 29d. 08:30

10 gražiausių miestelių Balearų salose, kurie pavergs jaukumu

Deia (Maljorka)
123rf.com nuotr. / Deia (Maljorka)

Ispanijos Balearų salos dažniausiai žinomos kaip linksmybių ir/arba nuostabios gamtos vieta. Tačiau jeigu keliausite į jas, neaplenkite fantastiško žavesio ir jaukumo miestelių, kurie pavergs ieškančius ramybės ir estetikos. 10 gražiausiųjų atrinko „Hola“.

Binibeca Vell (Menorka)

123rf.com nuotr./Binibeca Vell (Menorka)
123rf.com nuotr./Binibeca Vell (Menorka)

Menorka garsėja unikalia gamta, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Binibeca Vell – vienas jauniausių kaimelių visoje Ispanijoje. Mažiau apgyvendinta vieta žavi nepaprastai žalia gamta ir mažai civilizacijos paliestais paplūdimiais. Kaimelis išsiskiria baltais nameliais, o gatvės – labirintas, kuris kviečia kiekvieną klaidžiojant atrasti savąjį Binibeca Vell.

Deia (Maljorka)

123rf.com nuotr./Deia (Maljorka)
123rf.com nuotr./Deia (Maljorka)

Maljorkos grožį žino visi. Čia stūkso didingi kalnai, o salos pakrantes skalauja Viduržemio jūra. Apie 20 kilometrų nuo pagrindinių Maljorkos šurmulio vietų yra nutolęs pasakiško grožio Deija kaimelis. Stebuklinga vieta, kurioje gyvena daug rašytojų bei menininkų, yra įsikūrusi tarp Tramuntanos kalnų ir jūros. Taip pat ilgą laiką čia gyveno žymus britų poetas Robertas Gravesas, kurio namas šiuo metu tapęs muziejumi. Pagrindinės lankytinos vietos yra Cala Deia įlanka bei jūroje stūksantis Sa Foradada iškyšulys.

Es Castell (Menorka)

123rf.com nuotr./Es Castell (Menorka)
123rf.com nuotr./Es Castell (Menorka)

Es Castell – labiausiai į rytus nutolęs Menorkos miestas. Čia architektūroje matomas akivaizdus britų dominavimo laikotarpiu paliktas pėdsakas – raudonasis rotušės pastatas. Būnant čia būtina bent vieną rytą stebėti saulėtekį Cales Fonts prieplaukoje, nuo kurios atsiveria stebuklingi vaizdai. Rytais čia galima sutikti žvejų, grįžtančių su laimikiais, ir įsilieti į ramybe alsuojančio miestelio gyvenimo ritmą.

Poljensa (Pollenca) (Maljorka)

123rf.com nuotr./Poljensa (Pollenca) (Maljorka)
123rf.com nuotr./Poljensa (Pollenca) (Maljorka)

Poljensa – žavus į šiaurę nuo Maljorkos nutolęs miestelis. Didžioji dalis namų pastatyta XVII – XVIII amžiuje, o siauros miestelio gatvės – viduramžių palikimas. Be romėnų tilto (Puig de Pollensa), ant kurio įsikūręs vienuolynas, būtina pamatyti ir didžiąją miesto aikštę. Ji – viena patraukliausių vietų, kurioje kiekvieną sekmadienį išsidėsto prekystaliai, prekiaujama viskuo – nuo drabužių iki maisto produktų. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais aikštėje vyksta klasikinės muzikos festivalis. Miesto puošmena – XIII a. Tamplierių ordino riterių pastatyta bažnyčia. Į šiaurę nuo aikštės – 365 žingsnių laiptai, vedantys į Puig de Calvari koplyčią, kurioje kiekvienų metų Didįjį penktadienį vyksta pats įspūdingiausias metų paradas.

Soljeris (Sóller) (Maljorka)

123rf.com nuotr./Soljeris (Sóller) (Maljorka)
123rf.com nuotr./Soljeris (Sóller) (Maljorka)

Šiaurinėje Maljorkos dalyje, apelsinmedžių slėnių ir kalnų apsupty įsikūręs pajūrio miestelis Soljeris. Šį miestą galima pasiekti vieninteliu elektra varomu traukiniu pasaulyje, jungiančiu du svarbius Maljorkos miestus – Palmą ir Soljerį. Istorinis geležinkelis baigtas statyti 1911 m. už pajamas, gautas pardavinėjant citrinas ir apelsinus. Can Prunera, modernaus meno muziejus, Balearų gamtos mokslų muziejus, botanikos sodas ir uostas – tai tik keli pagrindiniai lankytini miesto objektai.

Es Cubells (Ibisa)

123rf.com nuotr./Es Cubells (Ibisa)
123rf.com nuotr./Es Cubells (Ibisa)

Ibizos salos pietinėje pusėje, ties didele uola, po kuria atsiveria Ses Bosques paplūdimys, yra nedidelis kaimelis Es Cubells. Puiki vieta atitrūkti nuo Ibisai būdingo triukšmingo ir spalvingo naktinio gyvenimo. Nepaisant to, kad vasarą salos šurmuliuoja, šioje vietoje laikas sustoja. Lankytinų objektų nėra daug. Čia įsikūrusi tipinio architektūrinio stiliaus bažnyčia bei keli restoranai, perteikiantys salos kraštovaizdžio esmę. Ramybe dvelkiančiame kaimelyje galėsite mėgautis tyla, gamtos grožiu bei Ses Bosques ir Cala Llenrisca paplūdimiais.

Fornalutx (Maljorka)

123rf.com nuotr./Fornalutx (Maljorka)
123rf.com nuotr./Fornalutx (Maljorka)

Išrinktas vienu gražiausiu kaimeliu Ispanijoje Fornalutx yra įsikūręs apie 6 km nuo Soljerio miestelio. Geriausias būdas pažinti šią ramią vietą – pasivaikščioti stačiomis akmeninėmis gatvėmis ir aplankyti gotikinę miestelio bažnyčią, esančią aukščiausioje miesto dalyje. Tai rami vieta, kur galima pabėgti nuo triukšmo ir mėgautis kalnų vaizdais. Artimiausias paplūdimys yra maždaug už septynių kilometrų, o Soljerio miestelį nesudėtingai pasieksite nusileidę kalnu žemyn.

Valldemossa (Maljorka)

123rf.com nuotr./Valldemossa (Maljorka)
123rf.com nuotr./Valldemossa (Maljorka)

Apie 15 minučių automobiliu nuo Palmos privažiuosite Valldemossa – lankomiausią salos miestą. Kultūra, paveldas, gastronomija, gamta – visa tai ir dar daugiau galite rasti šiame sename žvejų kaimelyje. Jauki vietovė, akmenimis grįstomis gatvėmis ir vazonais nukabinėtomis pastatų sienomis. Gyvenvietė garsėja XIII a. Kartuzo vienuolynu, kurį gyventojai nusipirko iš bažnyčios ir jame įrengė viešbutį. Būtent čia buvo apgyvendintas žymus kompozitorius Frederikas Šopenas. Rekomenduojama aplankyti Kosta Nord kultūros centrą, kurį įkūrė aktorius Michaelas Douglasas, ir Miramar miške paslėptą Švenčiausiosios Trejybės paminklą.

Sant Carles de Peralta (Ibisa)

123rf.com nuotr./Sant Carles de Peralta (Ibisa)
123rf.com nuotr./Sant Carles de Peralta (Ibisa)

Mažas miestelis, turintis ilgą hipišką istoriją. Septintojo dešimtmečio pradžioje gyvenvietė tapo hipių rojumi, daugelis žmonių buvo pakerėti gražios miesto aplinkos šiaurinėje Ibisos dalyje. Pagrindinė susibūrimų vieta – Anita baras. Kiekvieną šeštadienį mieste vyksta hipių turgelis Las Dalias, o vasaros metu gatves užplūsta gyvos muzikos renginiai. Tipiškos architektūros gyvenvietės puošmena – XVIII a. bažnyčia. O visai netoli, šiek tiek į pietryčius, yra keli paplūdimiai – Cala Llenya ir nuošalesnis Cala Mastella.

Sant Francesc (Formentera)

123rf.com nuotr./Sant Francesc (Formentera)
123rf.com nuotr./Sant Francesc (Formentera)

Vienas gražiausių Balearų salų miestas – Formenteros sostinė Sant Francesc, turinti mažiau nei 3000 gyventojų. Balti namai ir gatvėse jaučiamas Karibų jūros kvapas – atgaiva sielai. Vieta yra atokiau nuo populiariausių turistinių vietų, todėl žmonės čia važiuoja atitrūkti nuo išorinio pasaulio. Populiariausias miestelio paplūdimys Cala Saon tinkamas šeimoms su mažais vaikais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje