Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 11 18, 08:02

10 keisčiausių pasaulio bažnyčių: nuo apverstos iki permatomos

Tikriausiai daugelis besidominčiųjų architektūra pasakytų, kad dažniausiai vieni įspūdingiausių statinių yra įvairūs maldos namai. Žinoma, pasaulyje esama daug skirtingų kultūrų, todėl skiriasi ir šių pastatų architektūros stilius, įrengimo vieta ir kt. Šįkart atrinkome 10 pačių keisčiausių bažnyčių iš viso pasaulio, kurios tikrai nebus panašios į jūsų vietinės parapijos maldos namus. Be abejonės, jas tikrai vertėtų išvysti ir savo akimis.
Keisčiausios pasaulio bažnyčios Tik prenumeratoriams
Keisčiausios pasaulio bažnyčios / Vida Press / 123RF.com nuotr.

1

Lalibelos Šv. Jurgio bažnyčia, Etiopija

Etiopijoje, Lalibeloje, yra didžiausios pasaulyje monolitinės (iškaltos iš vienos uolos) šventyklos. Užuot statę bažnyčias į viršų, žmonės nusprendė jas panardinti į žemę. Lalibeloje tokiu būdu buvo pastatyta 11 bažnyčių. Bene didingiausioji – Šv. Jurgio bažnyčia. Ji stovi šlovingoje nuošalėje maždaug už 300 m nuo kitų bažnyčių.

123RF.com nuotr. / Lalibelos Šv. Jurgio bažnyčia, Etiopija
123RF.com nuotr. / Lalibelos Šv. Jurgio bažnyčia, Etiopija

Legenda byloja, kad jas visas XII–XIII a. pastatė karalius Lalibela Dievo siųsto angelo nurodymu. Visgi ekspertai teigia, kad jos gali būti gerokai senesnės.

Šios milžiniškos bažnyčios turi duris, sienose įmontuotus langus ir drenažo sistemas. Nepaisant tuo metu turėtų paprastų įrankių, manoma, kad statybos buvo įgyvendintos per 24 m.

123RF.com nuotr. / Lalibelos Šv. Jurgio bažnyčia, Etiopija
123RF.com nuotr. / Lalibelos Šv. Jurgio bažnyčia, Etiopija

2

Hofskirkja bažnyčia, Islandija

Ši bažnyčia tikrai ypatinga – ji yra paskutinė Islandijoje, kuri pastatyta senoviniu durpių stiliumi.

Bažnyčios konstrukcija – medinės sijos, kurias jungia tvirtos akmeninės sienos. Stogas uždengtas storomis akmeninėmis plokštėmis, kurios užklotos durpėmis su žole. Tai padeda pastate išlaikyti šilumą atšiauriame šalies klimate.

123RF.com nuotr. / Hofskirkja bažnyčia, Islandija
123RF.com nuotr. / Hofskirkja bažnyčia, Islandija

Pastatas iš dalies palaidotas po žeme, kad ši būtų kaip natūrali izoliacinė medžiaga.

Kadaise tokie pastatai dygo visuose Islandijos kaimeliuose. Gyventojai naudodavo žemę ir žolę, kad apsaugotų pastatus nuo šaltų žiemų.

3

Katskhi bažnyčia, Sakartvelas

Kadaise Sakartvelo pagonys 40 m aukščio uolienų stulpą naudojo savo dievų garbinimui, tačiau tai nutrūko, kai IV a. šalis atsivertė į krikščionybę. VII a. ant stulpo buvo pastatyta nedidelė bažnyčia.

Vienuoliai ir kunigai šimtmečius naudojo šią viršūnę savo pamaldoms. Tačiau vėliau čia ilgą laiką niekas nesilankė – niekas nežinojo, kaip užlipti ant uolos.

123RF.com nuotr. / Katskhi bažnyčia, Sakartvelas
123RF.com nuotr. / Katskhi bažnyčia, Sakartvelas

Po ilgo laikotarpio ant uolos įkopta tik 1940 m. Tyrinėjant stulpo viršūnę buvo aptiktos vienuolių naudotos eremitų celės. Ten taip pat buvo vyno rūsys.

Iki šiol sunku įsivaizduoti, kokiu būdu senovėje į šią vietą patekdavo žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje