TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

295 eurus už kelionę į oro uostą išleidę lietuviai iš „Tez Tour“ nesulaukė net atsiprašymo

Priekaištų „Tez Tour“ turintys lietuviai atostogavo populiariame Italijos slidinėjimo kurorte Madonna di Campilio
123rf.com nuotr. / Priekaištų „Tez Tour“ turintys lietuviai atostogavo populiariame Italijos slidinėjimo kurorte Madonna di Campiglio
Šaltinis: 15min
0
A A

„Didelė įmonė – mažas klientas, kurio neverta net atsiprašyti“, – tokią nuomonę apie vieną didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje – bendrovę „Tez Tour“ – susidarė Ernestas Petkevičius. Savo istoriją paviešinti nusprendęs vyras neslėpė, jog pagrindinis tikslas – atskleisti netinkamą įmonės požiūrį į keliautojus. Kelionių organizatorius „Tez Tour“ pateikė kitokią incidento versiją.

15min.lt E.Petkevičius pasakojo, kad gruodį įvykusią kelionę į Madonna di Campiglio kalnų kurortą, esantį Italijos Alpėse, jis ir dar du draugai įsigijo iš „Tez Tour“. Savaitės atostogos vienam žmogui kainavo 810,94 eurų (2800 litų).

Į šią sumą buvo įskaičiuotas ir poilsiautojų atvežimas bei nuvežimas į už kelių šimtų kilometrų esantį Milano Bergamo oro uostą. Tačiau jį E.Petkevičius ir jo draugai pasiekė ne užsakytu autobusu, bet taksi. Už šią keturių valandų kelionę kompanija iš savo kišenės sumokėjo 295 eurus.

123rf.com nuotr./Madonna di Campiglio slidinėjimo kurortas
123rf.com nuotr./
Madonna di Campiglio slidinėjimo kurortas

„Skambinome nurodytais „Tez Tour“ telefonais – niekas neatsiliepė. Pavyko prisiskambinti tik kelionių agentūros „Baltic Travel Service“ darbuotojui. Jis rekomendavo į oro uostą vykti savarankiškai. Tą ir padarėme“, – pasakojo E.Petkevičius.

Vėliau jam buvo aiškinama, jog užsakytas autobusas lietuvių laukė prie viešbučio.

„Bet mums buvo pasakyta laukti už maždaug 40 metrų nuo viešbučio – čia autobusas poilsiautojus atvežė iš oro uosto pirmąją atostogų dieną. Tačiau sutartu laiku nesulaukę užsakyto transporto ir žinodami, kad į oro uostą vėluoti negalime (kitas reisas į Vilnių iš jo buvo tik po savaitės), pradėjome ieškoti pagalbos.

„Tačiau tokiu atveju mes jį tikrai būtume pastebėję. Juk kalnų miestelyje, kur buvome, nepastebėti autobuso sudėtinga“, – tikino „Tez Tour“ klientas.

123rf.com nuotr./Madonna di Campiglio
123rf.com nuotr./Madonna di Campiglio slidinėjimo kurortas, iš kurio Milaną trys lietuviai turėjo pasiekti taksi.

Nesulaukė nei kompensacijos, nei atsiprašymo

Grįžę į Lietuvą keliautojai kreipėsi į „Tez Tour“ su prašymu apmokėti dėl, jų nuomone, kelionių organizatoriaus kaltės patirtas papildomas išlaidas. Tačiau užuot tai padariusi bendrovės darbuotoja pasiūlė klientams keliauti tiesiai į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT). Tą E.Petkevičius ir padarė.

Išnagrinėjusi jo skundą VVTAT specialistų komisija priėmė jam palankų sprendimą: „Tez Tour“ rekomenduota iki birželio 8 dienos atlyginti patirtus nuostolius, t.y. 295 eurus, kurie buvo išleisti kelionei su taksi į Milano Bergamo oro uostą.

Tačiau kadangi šis sprendimas – tik rekomendacija, bendrovė nusprendė jį ignoruoti.

Anot E.Petkevičiaus, šioje situacijoje jam pinigai nėra svarbiausi. Pikčiausia, kad „Tez Tour“ atstovai net nepasivargino atsiprašyti. 

„Savo elgesiu „Tez Tour“ demonstruoja, kad yra monopolininkas. Visi trys uždirbame, tad pinigai šiuo atveju mums nebuvo svarbiausias dalykas.

Tai, kaip mūsų situacijoje elgėsi „Tez Tour“ darbuotojai, pavadinčiau absoliučiu ignoravimu. Pasigedome elementaraus žmogiškumo, – kalbėjo E.Petkevičius. 

Būtų užtekę, kad kelionių organizatoriaus darbuotojai būtų susisiekę ir atsiprašę, galbūt pasiūlę nuolaidą būsimai kelionei, kurią mes greičiausiai būtume įsigiję iš jų pačių. Tačiau jie parodė, kas mes esame – gražia forma pasiuntė toli“, – kalbėjo E.Petkevičius.

Turėdami palankų VVTAT sprendimą nukentėjusieji gali kreiptis į teismą. Tačiau pašnekovas neketina to daryti. „Racionaliai žvelgiant to daryti neverta. Nebent „Tez Tour“ darbuotojai savo elgesiu paskatintų pakeisti nuomonę“, – sakė vyras.

Kelis kartus per metus į pažintines ir poilsines keliones užsienyje išsiruošiantis E.Petkevičius anksčiau ne kartą naudojosi „Tez Tour“ paslaugomis ir buvo jomis patenkintas. Kategoriškai atsiriboti nuo šios įmonės siūlomų kelionių jis taip pat nežada. Vis dėlto geru žodžiu apie ją nebegali atsiliepti.

„Nelabai suprantu, kaip gali įmonei nerūpėti jos reputacija? Tai, kaip mūsų situacijoje elgėsi „Tez Tour“ darbuotojai, pavadinčiau absoliučiu ignoravimu. Pasigedome elementaraus žmogiškumo“, – kalbėjo E.Petkevičius. 

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./„Tez Tour“
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./„Tez Tour“

Kelionių organizatoriai pretenziją laiko nepagrįsta

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodamos skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pateikė kitokią incidento versiją. Pasak bendrovės atstovės, užsakytas autobusas net 20 minučių keliautojų laukė prie viešbučio. 

„Autobusui atvykus su turistais sutartu laiku, į iš anksto sutartą vietą, turistų nebuvo. Neradus turistų, jų buvo ieškota viešbutyje. Viešbučio registratūra informavo, kad turistai iš viešbučio išėjo prieš 10 minučių. Sutartoje vietoje autobusas dar laukė 20 minučių. Turistams nepasirodžius, autobusas išvyko į oro uostą. Vėliau paaiškėjo, kad turistai į oro uostą išvyko savarankiškai, taksi“, – teigė I.Aukštuolytė.

Sutartoje vietoje autobusas dar laukė 20 minučių. Turistams nepasirodžius, autobusas išvyko į oro uostą. 

Pašnekovė tikino, jog įmonė nesulaukė ir lietuvių skambučių bei prašymų spręsti situaciją. 

„Pagal mūsų su klientu pasirašytą sutartį, kilus nesklandumų kelionės metu, klientas turi nedelsiant informuoti paslaugos tiekėją tam, kad problemą būtų galima išspręsti tuojau pat ir nemalonumų ar finansinių nuostolių pavyktų išvengti.

Peržiūrėjome Italijos, Austrijos ir Lietuvos „Tez Tour“ biurų telefonų išklotines, tačiau kliento skambutis nebuvo užfiksuotas. Jeigu turistas planavo vykti į oro uostą savarankiškai ir būtų apie tai informavęs iš anksto, būtume galėję anuliuoti užsakytą pervežimo iš viešbučio į oro uosto paslaugą ir grąžinti už ją pinigus“, – teigė „Tez Tour“ atstovė.

Įvertinę šiuos duomenis, kelionių organizatoriaus darbuotojai nusprendė nesuteikti keliautojų prašytos kompensacijos, kaip tai rekomendavo padaryti VVTAT. 

„Apgailestaujame dėl kliento patirtų nuostolių, tačiau manome, kad kliento reikalavimai kelionių organizatoriaus atžvilgiu yra nepagrįsti“, – sprendimą komentavo I.Aukštuolytė. 

Pasak jos, tokios situacijos yra itin retos. 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje